Zniżkujący trójkąt w handlu

Formacje wykresów to potężne narzędzia, które mogą pomóc traderom poruszać się po zawiłościach rynku. Jeden z takich wzorów, trójkąt, jest szczególnie popularny wśród traderów ze względu na jego zdolność do sygnalizowania potencjalnych ruchów cen. Zniżkujący trójkąt w handlu jest bardzo ciekawym narzędziem.

Czym jest zniżkujący trójkąt w handlu?

Trójkąt zniżkujący to formacja kontynuacji trendu, która tworzy się w okresie konsolidacji rynku, zwykle związanej z trendem spadkowym. Formacja ta jest wyznaczona przez poziomą linię wsparcia i opadającą linię oporu, które zbiegają się, tworząc wierzchołek. Cena porusza się pomiędzy tymi dwiema liniami, tworząc serię coraz niższych szczytów, aż do ich przełamania.

Zniżkujący trójkąt jest potężnym wskaźnikiem dla handlowców, którzy chcą zidentyfikować możliwości sprzedaży na rynku. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego narzędzia analizy technicznej, konieczne jest użycie trójkąta zniżkującego w połączeniu z innymi technikami analizy, aby potwierdzić sygnały i skutecznie zarządzać ryzykiem.

Czytaj także: Formacja trójkąta w handlu

Zniżkujący trójkąt: Wzór

Trójkąt zniżkujący różni się od trójkąta symetrycznego jedną bardzo ważną cechą, niezależnie od poprzedniego ruchu ceny jest uważany za wzór niedźwiedzi. Zniżkujący trójkąt jest tworzony przez linię prowadzącą na górze wzoru z ujemnym nachyleniem i poziomym wsparciem na dole wzoru, co wskazuje, że kupujący są bardziej agresywni niż sprzedający.

malejący trójkąt forex

Jak widać na rysunku, aby utworzyć trójkąt zniżkujący, punkty 1 i 3 muszą znajdować się na tym samym poziomie, a punkt 2 musi znajdować się powyżej punktu 4. Cel tej figury technicznej jest określany poprzez pomiar wysokości trójkąta i rzutowanie jej na wsparcie. Podobnie jak w przypadku trójkąta symetrycznego, wolumen trójkąta zniżkującego musi maleć wraz z formowaniem się figury, a następnie rosnąć wraz z przełamywaniem wsparcia.

Podczas gdy zniżkujący trójkąt prawie zawsze pojawia się w trendzie spadkowym i jest uważany za wzór ciągłości, czasami może skutkować odwróceniem wzoru i pojawić się na końcu trendu wzrostowego.

Powiązane lektury:

Szukasz brokera handlowego?

Minimalny depozyt:

€1.00

Minimalny depozyt:

€100.00

Minimalny depozyt:

€0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!