Styl inwestowania Johna Templetona, książki i słynne cytaty

John Templeton, pasowany na rycerza przez królową za swoje osiągnięcia finansowe, był jednym z najbardziej znanych inwestorów na świecie. Uważany za jedną z najbystrzejszych i najmądrzejszych postaci ubiegłego wieku, pozostawił nam maksymy, książki i cytaty, z których możemy się wiele nauczyć.

john templeton

Styl inwestowania, książki i słynne cytaty Johna Templetona

John Templeton był bardzo znanym inwestorem. Jego kariera nie ograniczała się do inwestycji, był także filantropem, bankierem i menedżerem funduszy.

Zmarł ponad 10 lat temu i nadal jest uważany za jednego z najmądrzejszych inwestorów ubiegłego wieku. Został nazwany największym zbieraczem akcji ubiegłego wieku i został nawet pasowany na rycerza przez królową Elżbietę II z powodu swoich osiągnięć finansowych.

Mówi się również, że John Templeton zbił fortunę dzięki wielu zakupom, których dokonał w okresie Wielkiego Kryzysu, zakupom, które następnie sprzedał po niebotycznych cenach, gdy nastąpił boom internetowy.

Styl inwestowania Johna Templetona

Mówienie o stylu inwestycyjnym nie jest do końca właściwe, ponieważ John Templeton nie miał swojego własnego stylu inwestycyjnego. Mimo to, jest on uważany za jednego z najmądrzejszych inwestorów w historii i pozostawił nam 10 maksym:

  1. Musisz inwestować, aby zarabiać pieniądze – Nie trać z oczu tego, co jest Twoim celem, zysku.
  2. Trzeba mieć otwarty umysł – Wszystko nieustannie się zmienia i trzeba być gotowym na zmiany i ciągłe zmienianie swojego stylu inwestowania, jeśli chce się odnieść sukces.
  3. Nigdy nie wolno podążać za tłumem – Musisz znaleźć swoją własną drogę, jeśli robisz to, co inni, będziesz miał taki sam zwrot i dlatego nie zarobisz pieniędzy lub zarobisz mało pieniędzy.
  4. Pamiętaj, że wszystko się zmienia – Mniej lub bardziej jest to powtórzenie tego, co zostało powiedziane wcześniej, ale należy to zaznaczyć raz jeszcze.
  5. Musisz unikać trendów – Tak jak nie należy podążać za tłumem, podobnie należy unikać zajmowania się modą, ponieważ tłum jest tuż za rogiem.
  6. Musisz uczyć się na swoich błędach – Jak mówi wielu, popełnianie błędów może kosztować Cię wiele, ważne jest, aby nie powtarzać tego samego błędu.
  7. Musisz kupować podczas okresów pesymizmu – Możesz zobaczyć niskie poziomy osiągnięte przez niedźwiedzie ruchy jako okresy pesymizmu i wysokie poziomy osiągnięte przez bycze ruchy jako okresy optymizmu. Tak jak kupowałbyś na szczycie niedźwiedziego ruchu, tak samo powinieneś kupować w czasie pesymizmu, ponieważ po nim nastąpi czas optymizmu, który będzie miał swoje reperkusje na rynku.
  8. Musisz polować na wartość i okazje – Jedynym sposobem na prawdziwe zarabianie pieniędzy na inwestowaniu nie jest podążanie za trendami, ale kupowanie tego, co większość inwestorów sprzedaje, skupiając się na wartości.
  9. Prowadź badania na skalę globalną – Jeśli nie można znaleźć okazji w swoim mieście, to nie znaczy, że ich nie ma w kraju. Odwrotna sytuacja ma miejsce wszędzie, dlatego należy prowadzić badania na skalę globalną.
  10. Nikt nie wie wszystkiego – Nie obwiniaj się, jeśli czegoś nie wiesz, to normalne, ważne jest, abyś był w stanie znaleźć odpowiedź lub pomylić się, na własnej skórze.

Książki Johna Templetona

Istnieje kilka publikacji autorstwa Johna Templetona, z których najnowsze to “Investing the Templeton Way: The Market-Beating Strategies of Value Investing's Legendary Bargain Hunter” oraz “Buying at the Point of Maximum Pessimism: Six Value Investing Trends from China to Oil to Agriculture”.

Pierwsza książka zawiera przegląd niektórych zasad inwestowania Johna Templetona, wraz z historycznymi przykładami, w jaki sposób inwestor stosował te zasady i jak można je zastosować dzisiaj.

Druga książka zamiast tego ma na celu próbę wyjaśnienia, jak być w stanie zidentyfikować i wykorzystać możliwości, które mogą pojawić się na rynku. Druga książka próbuje nauczyć Cię, jak zidentyfikować prawdziwą wartość firmy tak, abyś mógł w nią zainwestować w momencie największego pesymizmu.

Istnieje również kilka książek napisanych o Johnie Templetonie, ale zachęcamy do samodzielnych poszukiwań.

Cytaty, których autorem jest John Templeton

Jak wspomniano wyżej, jest to przedsiębiorca uważany za być może najmądrzejszego w ostatnim stuleciu. Przedstawiamy Wam 2 cytaty, które nie wymagają komentarza.

„Jeśli zarobisz dolara i wydasz dziesięć dolarów, będziesz nieudacznikiem. Ale jeśli zarobisz dolara i wydasz dziewięćdziesiąt centów, jesteś na drodze do sukcesu!” 

„If you want to become really wealthy, you must have your money work for you”, czyli „Jeśli chcesz się naprawdę wzbogacić, musisz sprawić, by Twoje pieniądze pracowały dla ciebie”.

Wniosek

Jest to bardzo interesująca postać. W końcu mówimy o człowieku, który zdołał się wybić i pozostawił po sobie wystarczająco dużo informacji, abyśmy mogli wyciągnąć wnioski z jego życia pełnego sukcesów.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!