Styl inwestowania Billa Grossa, książki i słynne cytaty

Bill Gross, znany również jako William Hunt Gross lub jako Bond King, jest jednym z największych inwestorów ostatnich czasów. Jest to osoba, która przez dziesiątki lat żonglowała rynkiem, dochodząc do zarządzania funduszami o wartości setek miliardów dolarów. Przyjrzyjmy się, kim jest Bill Gross, jaki jest jego styl inwestowania oraz jakie książki i cytaty pozostawił nam jako spuściznę (niedawno przeszedł na emeryturę).

Styl inwestycyjny Billa Grossa, książki i słynne cytaty

Bill Gross jest amerykańskim inwestorem i zarządzającym funduszami. Bill Gross jest najbardziej znany jako współzałożyciel PIMCO oraz jako osoba kierująca funduszem PIMCO o wartości około 270 miliardów dolarów, choć opuścił firmę w 2014 roku.

Nie możemy szczegółowo opisać jego bardzo ciekawego życia, więc porozmawiajmy o jego karierze.

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest z pewnością fakt, że jego niesamowita aktywność w PIMCO dała mu tytuł „Króla Obligacji”.

W tym momencie należy przyjrzeć się jego karierze w PIMCO.

  • 1971 – Rozpoczął karierę jako analityk inwestycyjny w Pacific Mutual Life, a po 5 latach został awansowany na wiceprezesa odpowiedzialnego za papiery wartościowe o stałym dochodzie.
  • 1978 – Zostaje współzałożycielem, dyrektorem zarządzającym i głównym dyrektorem inwestycyjnym PIMCO.
  • 1996 – Zostaje pierwszym zarządzającym portfelem, który znalazł się w galerii sław FIASI.
  • 2008 – Uratował PIMCO przed finansowym trzęsieniem ziemi, zdając sobie sprawę z przeczucia, że bańka zaraz pęknie i dokonując w porę transakcji, które zapobiegły katastrofie.
  • 2014 – Rezygnuje z pracy w PIMCO, które, według jego oświadczeń, i tak planowało go zwolnić.

Styl inwestowania Billa Grossa

Sukces Billa Grossa wynika z jego wielkiej umiejętności identyfikowania i wykorzystywania nieefektywności na rynkach oraz dostosowywania swoich strategii do zmieniających się potrzeb PIMCO i rozwoju technologicznego.

Mamy więc do czynienia z przypadkiem, w którym nie ma stałego stylu inwestycyjnego.

Książki autorstwa Billa Grossa

  • For Richer or Poorer (1997) – Bill Gross pisze pierwszą książkę, która próbuje dać przegląd świata finansów dla tych, którzy się do niego zbliżają. Czyni to, wyjaśniając swoją filozofię inwestycyjną dotyczącą obligacji i akcji oraz przedstawiając strategię inwestycyjną, którą można było przyjąć w tamtym czasie.
  • Bill Gross on Investing (1998) – Książka ma na celu pomóc czytelnikowi w poruszaniu się na falach rynku w nadchodzących latach, pomóc inwestorom w zbliżaniu się do nowego tysiąclecia i zmian, które miały nadejść.

Cytaty z Billa Grossa

„You need to make big bets when the odds are in your favour – not big enough to ruin you, but big enough to make a difference”, czyli „Jak tylko szanse są na Twoją korzyść, musisz robić duże zakłady – nie muszą być na tyle duże, żeby Cię zrujnować, ale muszą być na tyle duże, żeby zrobić różnicę”.

“Finding the best person or the best organization to invest your money is one of the most important financial decisions you'll ever make”, tj. „Znalezienie najlepszej osoby lub najlepszej organizacji do inwestowania jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmiesz w całym swoim życiu”.

Wniosek

Bill Gross jest bez wątpienia jedną z tych osób, od których można się uczyć. W jego życiu zdarzały się upadki, ale to niesamowite, że udało mu się osiągnąć tak wiele sukcesów.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!