Styl inwestowania Billa Ackmana, książki i słynne cytaty

Bill Ackman, jeden z najbardziej znanych inwestorów na Wall Street, niesamowita postać, która może Cię zafascynować. Omówimy dzisiaj kim jest, jaki jest jego styl inwestowania oraz jego książki i słynne cytaty.

bill ackman

Styl inwestowania Billa Ackmana, książki i słynne cytaty

Zacznijmy od tego kim jest Bill Ackman?

Bill Ackman jest znanym amerykańskim przedsiębiorcą aktywistą. Założyciel i dyrektor generalny Pershing Square Capital Management, działa w branży do dziś.

Jest on jednak jednym z najbardziej znanych inwestorów na Wall Street, choć znany jest również z nieudanego „zakładu” o niedźwiedzią inwestycję w Herbalife.

Styl inwestowania Billa Ackmana

Po jednym z najsłynniejszych inwestorów na Wall Street można by się spodziewać bardzo unikalnego i wyrazistego stylu inwestycyjnego, czegoś bardzo skomplikowanego, ale tak nie jest.

Styl inwestycyjny Billa Ackmana jest bardzo prosty.

Pierwszym krokiem jest znalezienie spółki giełdowej, która mu odpowiada, i kupienie takiej ilości akcji, aby mógł zasiąść w zarządzie.

Drugim krokiem jest przeniesienie sytuacji rynkowej firmy. Dzięki swojej pozycji w zarządzie Bill Ackman robi wszystko, aby wprowadzić zmiany, które zmienią wartość firmy i cenę jej akcji.

Oczywiście wszystko to nie byłoby możliwe bez głodu zwycięstwa i wysokiego poczucia własnej wartości, które charakteryzują Billa Ackmana.

Książki o Billu Ackmanie

O tym, jak znany jest ten inwestor, można się przekonać, czytając bibliografię na jego temat. W przeciwieństwie do wielu przedsiębiorców, którzy piszą swoją własną historię, w rzeczywistości istnieje tylko jedna książka napisana przez Billa Ackmana i wiele napisanych o nim.

Książka napisana przez Billa Ackmana nosi tytuł „Kto chce zostać milionerem?” i mimo że ma objętość książki, powstała jako „prosty” dokument, w którym amerykański inwestor zapisał informacje potrzebne do dokonywania krótkiej sprzedaży na Herbalife.

Wśród książek napisanych o Billu Ackmanie znajdziemy natomiast „William Bill Ackman: The Life of A Giant From Wall Street”, która, jak łatwo się domyślić, traktuje o życiu tego przedsiębiorcy i jego sukcesach.

Innym przykładem jest „Confidence Game: How Hedge Fund Manager Bill Ackman Called Wall Street's Bluff”, książka, która dotyczy konkretnego wydarzenia, które miało miejsce na Wall Street i jak ważna była rola Billa Ackmana.

Jest ich kilka i sugerujemy, abyś przeszukał Google, jeżeli jesteś zainteresowany konkretną cechą inwestycyjną Billa Ackmana lub masz spostrzeżenia na temat jakiegoś wydarzenia z nim związanego, ponieważ prawdopodobnie znajdziesz książkę na ten temat.

Cytaty Billa Ackmana

Po takim człowieku można się spodziewać niesamowitych cytatów i tak właśnie jest w tym przypadku. Przytoczymy 2 z nich, ale jest ich wiele i są bardzo interesujące.

„Experience is making mistakes and learning from tchem”, czyli „Zdobywanie doświadczenia to popełnianie błędów i uczenie się na nich”. Znaczenie jest dość jasne, choć teoria jest ważna, to praktyka jest niezbędna.

Jednocześnie jednak doświadczenia nie zdobywa się po prostu poprzez praktykę, ponieważ jeśli działasz przez rok bez popełnienia błędu, czy to dzięki szczęściu, czy nie, nie zdobywasz doświadczenia. Doświadczenie zdobywa się popełniając błędy, bo tylko popełniając błędy można zrozumieć, co należy robić.

„Nie podchodzę do inwestowania emocjonalnie. Inwestowanie to coś, gdzie trzeba być czysto racjonalnym i nie pozwolić emocjom wpływać na podejmowane decyzje – wystarczy znać fakty”.

To zdanie podsumowuje koncepcję, która oddziela inwestowanie od obstawiania. Kiedy stawiasz zakład, na przykład na mecz piłki nożnej, starasz się polegać na danych, ale ostatecznie większość decyzji podejmujesz na podstawie własnych odczuć i emocji. Przy inwestowaniu nie można polegać na określonych parametrach, trzeba polegać wyłącznie na danych i rozsądku.

Koncepcja ta odnosi się również do poprzedniego cytatu, jeśli inwestycja miałaby pójść źle, po kierowaniu się emocjami, byłoby to jak przegranie zakładu. Z drugiej strony, kierując się faktami i rozsądkiem, nieudana inwestycja oznacza, że zdobędziesz doświadczenie i będziesz lepiej przygotowany do następnej inwestycji.

Mamy nadzieję, że te informacje o jednym z najsłynniejszych inwestorów na Wall Street okażą się przydatne. Zapraszamy do zapoznania się z jego strategiami, jeśli jesteście zainteresowani.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!