Strategia “Dogs of the Dow”

Strategia “Dogs of the Dow”? Na początku roku wielu inwestorów na nowo analizuje swoje strategie inwestycyjne. Starają się modyfikować swoje portfele, aby zmienić to, w czym się mylili lub wzmocnić to, w czym mieli rację, lub to, co ich zdaniem będzie miało pozytywny trend w przyszłości.

Strategia “Dogs of the Dow”

Strategia “Dogs of the Dow”

Strategia ta polega na kupowaniu 10 akcji, które w danym momencie mają najlepszą stopę dywidendy w Dow Jones, a po 12 miesiącach wyeliminowaniu tych, które już nie spełniają wymagań, zastępując je akcjami, które w tym czasie spełniają jedyny warunek: mają najlepszą stopę dywidendy.

Strategia ta zazwyczaj kojarzona jest z pierwszym dniem roku na giełdzie, ale nie musi tak być, może być realizowana w dowolnym momencie, jedynym warunkiem jest to, że akcje są w portfelu przez pełny rok.

Strategia Dogs of the Dow, została spopularyzowana przez prestiżowy magazyn Barron's, publikując artykuł, w którym dokonano analizy kilku lat, pokazując, że ta strategia pokonała rynek z kilku punktów, i to w sposób ciągły.

Chociaż oryginalna strategia, inwestuje tylko w Dow, pomysł może być ekstrapolowany na dowolny indeks i stworzyć strategię dla innych indeksów, takich jak DAX, CAC czy IBEX35.

Plusy i minusy strategii Dogs of the Dow

Zalety 

– To prosta strategia. Dogs of the Dow jest dość prostą strategią i wystarczy dostosować swoje portfolio raz w roku.

– Stosunkowo niski koszt. Dzięki tej strategii, nie musisz się martwić o płacenie wysokich prowizji handlowych. Niektórzy brokerzy online, jak Robin Hood, pozwalają nawet handlować za darmo. A reinwestowanie dywidend nie będzie Cię nic kosztować, jeśli masz plan bezpłatnego reinwestowania.

– Dostęp do dywidend. Masz możliwość zasilenia swojego portfela i przyspieszenia zwrotu z inwestycji, ponieważ Dogs of the Dow celują w spółki z indeksu DJIA o wyższych stopach zwrotu z dywidendy.

– Rozsądne ograniczenie ryzyka. Blue chips są uważane za nieco bardziej zmienne niż inne akcje, takie jak biotechnologie lub startupy. W związku z tym, mogą oni nie zauważyć takich samych wahań cen.

Wady strategii “Dogs of the dow”

– Nadal możesz stracić pieniądze. Każda strategia inwestycyjna, w tym ta, może kosztować. Jeśli rynek spada, nadal istnieje ryzyko straty. Nawet jeśli Twój portfel traci mniej niż DJIA jako całość, nadal masz stracone pieniądze.

– Trzeba być czujnym każdego roku. Nie można się dostosować i zapomnieć na kilka lat. Spółki Dow wydają lub pobierają swoje dywidendy. Albo ceny ich akcji pójdą w górę, w rezultacie, co roku powstaje nowa lista Dogs of the Dow.

W ostatnim roku może być trudno tego uniknąć. Jak w przypadku każdej strategii, może być trudno trzymać się „Dogs of the Dow”, kiedy rynek jest w dołku. Jeśli jednak uda Ci się ją dobrze wykorzystać, Twoje portfolio najprawdopodobniej się poprawi.

Wniosek

Dogs of the Dow może być solidną strategią zbierania akcji, jeśli chcesz eksperymentować z pojedynczymi akcjami. Strategia ta może być stosowana jako część całego portfela inwestycyjnego, nawet jeśli indeksujesz część portfela lub posiadasz inne aktywa. Jeśli zdecydujesz się na włączenie tej strategii, upewnij się, że rozumiesz swoje cele i ryzyko. I upewnij się, że strategia ta uzupełnia inne strategie, które stosujesz w swoim portfelu.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!