Najlepsze filmy o giełdzie

Jeśli jesteś zainteresowany sprawami ekonomii i inwestycji na giełdzie, w tym artykule damy Ci znać, jakie są najlepsze filmy o giełdzie.

Najlepsze filmy o giełdzie

Najlepsze filmy o giełdzie 

Najlepsze filmy giełdowe w historii są następujące. Nie przegap!!!

Wilk z Wall Street

Film w reżyserii Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej, opowiada historię maklera giełdowego Jordana Belforda, który w wieku 26 lat założył fundusz inwestycyjny.

Wilk z Wall Street jest oparty na książce napisanej przez maklera Jordana Belforda, od której film zapożyczył swoją nazwę.

Film opowiada o tym, jak młodemu inwestorowi udaje się zostać miliarderem i pokazuje spryt, jakim posługiwał się w swoim biznesie, próbując w każdy możliwy sposób zdobyć prowizje na giełdzie, stąd jego nazwa „Wilk z Wall Street”.

Wall Street: Pieniądze nigdy nie śpią

Jest to sequel filmu z 1987 roku pod tytułem „Wall Street”, rozgrywający się 20 lat później, opowiada o zemście Gordona Gekko, który poznaje chłopaka swojej córki, Jacoba, któremu pomaga i udziela rad, które pozwalają mu rozwijać się finansowo.

Film pokazuje, jak bohater po wyjściu z więzienia próbuje odbudować więzi z córką.

Inside Job

Jest to dokument w reżyserii Charlesa Fergusona, zdobywcy Oscara w 2010 roku.

Film opowiada o wydarzeniach, które doprowadziły do kryzysu finansowego z 2008 roku, opiera się na serii wywiadów z różnymi ekspertami, którzy podsumowują czyny popełnione przez przedsiębiorców, którzy stracili swój biznes, kończąc na bezrobociu. 

Zakład

Jest to film oparty na książce Michael Lewis pod tytułem „The Big Short”.

Opowiada historię czterech osób, które były w stanie przewidzieć kryzys finansowy, który powstał w wyniku bańki mieszkaniowej i tuszowania sprawy przez banki. Opowiada również o tym, jak niektóre firmy skorzystały na tej sytuacji.

Wall Street

Film z 1987 roku, jest jednym z najbardziej cenionych i popularnych filmów na rynku.

Film został wyreżyserowany przez Olivera Stone'a i pokazuje negatywną stronę giełdy, jak również korporacyjne okrucieństwo, które napędza głównego bohatera do popełniania przestępstw, aby uzyskać więcej zysków i korzyści, które ostatecznie prowadzą go do więzienia.

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Film ten nagrany w 1983 roku i wyreżyserowany przez „John'a Landis'a”, zainspirowany został książką „The Prince and the Pauper” autorstwa Mark'a Twain'a.

Opowiada historię żebraka, który zostaje przekonany do prowadzenia firmy inwestującej w surowce, zastępując poprzedniego dyrektora. Jest to zabawna sztuka, która nie tylko ma w sobie humor, ale także opowiada o świecie ludzi z giełdy.

Margin Call

Został on wydany 21 października 2011 roku i wyreżyserowany przez J.C.Chandor, film ten ma cel, którym jest zrozumienie upadku i porażki Lehman Brothers.

Film opowiada historię ośmiu pracowników potężnego banku inwestycyjnego, którzy w ciągu 24 godzin przed rozpoczęciem kryzysu finansowego w 2008 roku, w którym analityk znany jako Peter Sullivan ujawnił dane mogące doprowadzić do upadku firmy.

Mamy nadzieję, że ta lista najlepszych filmów giełdowych będzie służyć jako przewodnik do poznania pozytywnej strony rynku akcji i dowiedzieć się, jak niepohamowane zainteresowanie i ambicja, aby uzyskać zyski, wielu bohaterów doprowadziło do popełniania przestępstw.

Tak więc, jeśli chcesz wejść w świat giełdy, oglądanie tych filmów będzie bardzo pomocne.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!