Najbogatszy człowiek świata

Kim jest najbogatszy człowiek świata w tym roku? Ranking najbogatszych ludzi świata prowadzony przez Forbesa jest stale aktualizowany; zmiany i innowacje są ciągłe. W zeszłym roku na krótki czas podium nieoczekiwanie zdobył Francuz: Bernard Arnault, któremu udało się wyprzedzić Elona Muska. Elon jednak ponownie stanął na podium i w 2023 roku znów jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Najbogatszy człowiek świata 2022

Najbogatszy człowiek świata 2023

Lista Forbes jest stale aktualizowana w oparciu o ceny akcji. Platforma dostarcza aktualnych informacji na temat majątku netto i rankingu każdej osoby uznanej przez Forbes za miliardera. Według najnowszej aktualizacji, Elon Musk ponownie otrzyma tytuł najbogatszego człowieka na świecie w 2023 roku. Powrót przedsiębiorcy z pewnością można przypisać wzrostowi akcji Tesli, które były najbardziej dochodowymi akcjami w indeksie S&P 500, a majątek Elona Muska wynosi obecnie 232,7 miliarda dolarów. Jeśli rozważasz inwestycję w akcje Tesli, kliknij podany link. Zobacz także jak jak inwestować w akcje Tesli.

Drugi najbogatszy człowiek na świecie

Na drugim miejscu wśród najbogatszych ludzi świata znajduje się Bernard Arnault, właściciel luksusowego imperium Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH).

Ponadto LVMH przejął amerykańskiego jubilera Tiffany & Co za 15,8 miliarda dolarów, co jest największym przejęciem luksusowej marki w historii. Ponadto LVMH wydało 3,2 miliarda dolarów w 2019 roku na luksusową grupę hotelową Belmond, która jest właścicielem i operatorem 46 hoteli, pociągów i rejsów wycieczkowych.

Trzeci najbogatszy człowiek na świecie

Trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie według Forbesa jest Jeff Bezos z majątkiem wartym 162 miliardy dolarów. Jeff Bezos jest obecnym właścicielem Amazon, wiodącej firmy logistycznej o ogromnych przychodach. W porównaniu do roku poprzedniego aktywa potentata wzrosły o 6%. Odsyłamy Cię do naszego przewodnika na temat inwestowania w akcje Amazon, aby uzyskać więcej informacji na temat spółki.

Kto jest najbogatszym człowiekiem w Polsce?

Najbogatszym człowiekiem w Polsce jest Tomasz Biernacki, twórca Dino oraz miliarder znany z tego, że niewiele o nim wiadomo i nigdy nie pokazuje się publicznie.

Zobacz także: Jak kupić akcje Dino

Najbogatszy człowiek wszechczasów

Mówiąc o najbogatszym człowieku w historii, należy kierować się wieloma przykładami. Jednym z przykładów bardzo bogatych ludzi jest Kublai Khan, spadkobierca Czyngis-chana, który stał na czele imperium mongolskiego, które pod względem wielkości było największym imperium posiadającym metale szlachetne, tekstylia (jedwab i wełnę) oraz przyprawy jako podstawę swojej gospodarki.

Jednak Mansa Moussa to malijski cesarz z około 1300 roku, który oparł swoje bogactwo na kamieniach szlachetnych i złocie; ten superbogaty muzułmanin zbudował meczet, w którym modlił się w każdy piątek podczas pobytu w Mekce.

Według innych opinii to jednak Licyniusz Krassus, ten sam, który pokonał Spartakusa i utworzył pierwszy triumwirat, wzbogacił się handlując na aukcjach. Innym przykładem w historii jest król Salomon i jego nieskończone bogactwo w złocie; kopalnie króla Salomona są nawet wspomniane w Biblii jako przykład nieproporcjonalnego bogactwa.

Ranking najbogatszych ludzi świata

Na koniec przedstawiamy listę 20 najbogatszych ludzi na świecie według najnowszej aktualizacji opracowanej przez Forbesa.

MiejsceMiliarderMajątek
1.Elon Musk$232.5 B
2.Bernard Arnault i rodzina$220.0 B
3.Jeff Bezos$162.1 B
4.Larry Ellison$143.9 B
5.Bill Gates$117.6 B
Źródło: Forbes

Często zadawane pytania

Kto jest najbogatszy w 2023?

Według najnowszej aktualizacji Forbesa, Elon Musk po raz kolejny zdobył tytuł najbogatszego człowieka na świecie, z majątkiem w wysokości 232 miliardów dolarów.

Kim jest 5 najbogatszych ludzi na świecie w 2023 roku?

Są to Elon Musk, Bernard Arnault z rodziną, Jeff Bezos, Larry Ellison i Bill Gates.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!