Kto jest najlepszym handlowcem w historii?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się kto jest lub był najlepszym traderem w historii? W dzisiejszych czasach trading jest sposobem handlu, który nie jest już zarezerwowany tylko dla profesjonalistów w tej dziedzinie lub dla tych, którzy mają dużo pieniędzy. Ilość darmowych informacji na temat handlu i domów maklerskich online przytłoczyła ilość handlowców kupujących i sprzedających aktywa finansowe. Wielu stara się naśladować strategie wielkich profesjonalistów, aby spróbować wykorzystać ich sukces.

Kto jest najlepszym handlowcem w historii?

Kto jest najlepszym traderem w historii?

George Soros śledził wiadomości ekonomiczne dotyczące stanu funta szterlinga w stosunku do dolara i doszedł do wniosku, że 15 września 1992 r. funt spadnie katastrofalnie.

Otworzył swoją pozycję i w środę, 16 września, nazywana też Czarną Środą, zobaczył wiadomość, która zmieni resztę jego życia: w Europie szerzyła się panika w związku z tymczasowym wyjściem funta z Europejskiego Systemu Walutowego, po nieudanych i bardzo kosztownych próbach Banku Anglii utrzymania stabilności funta szterlinga. Zamykając swoją pozycję, zarobił na jednej transakcji nie mniej niż 1 miliard dolarów.

Jest to jeden z powodów, dla których George Soros jest znany jako jeden z największych traderów w historii. To posunięcie przyniosło mu tytuł „człowieka, który złamał Bank Anglii”. We wtorek, w obliczu przewidywanego przez niego spadku wartości funta, wykorzystał dźwignię swojego funduszu hedgingowego, aby sprzedać miliardy funtów, tylko po to, aby odkupić je taniej po ogromnej dewaluacji w stosunku do dolara.

W rzeczywistości, w tym samym roku George Soros osiągnął zysk netto w wysokości 2 miliardów dolarów na zakładach przeciwko funtowi szterlingowi. Bez wątpienia od tego momentu jego życie nie będzie już takie samo.

Inwestor George Soros

George Soros jest jednym z najlepszych traderów w historii, nie tylko ze względu na swój genialny ruch przeciwko funtowi szterlingowi, ale także ze względu na swoje niecodzienne teorie na temat rynków finansowych i ich zachowania. Jeden z jego najbardziej znanych cytatów brzmi:

„Znajdź trend, którego przesłanki są fałszywe, i postaw swoje pieniądze przeciwko niemu”.

Innym powodem, dla którego George Soros jest znany i podziwiany, jest jego działalność filantropijna, którą rozpoczął pod koniec lat 70. i która koncentruje się na wspieraniu edukacji, spraw społecznych, praw człowieka i innych. Jest prezesem Open Society Foundations, organizacji, w której przekazuje darowizny na wspieranie projektów edukacyjnych promujących tolerancję, przejrzystość i otwartą debatę, pomoc finansową, granty, stypendia oraz projekty rzecznictwa praw człowieka. 

Inne historyczne przedsiębiorstwa handlowe

George Soros jest bez wątpienia jednym z najlepszych traderów w historii rynków finansowych. Jest autorem kilku książek, w których omawia swoje doświadczenia i teorie na temat rynków i ich związku przyczynowo skutkowego, m.in. „Alchemia finansów”.

Jednak są też inni handlowcy, którzy z różnych powodów zasłużyli sobie na miejsce w historii jako najlepsi:

– Nassim Taleb: Znany jako Czarny Łabędź Rynku, ten urodzony w Libanie człowiek zarobił 40 milionów dolarów 19 października 1987 roku, znanego jako Czarny Poniedziałek, kiedy Dow Jones Industrial Average miał swój najgorszy dzień w historii, spadając o 22,6%.

– Edward Seykota: Urodzony w Holandii, wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Jest on znany jako ojciec handlu algorytmicznego, ponieważ opracował mechaniczne algorytmy do automatyzacji swojego systemu handlowego i zaczął używać programów komputerowych w handlu. W wyniku swoich badań, był w stanie zrobić dla swoich klientów zyski do 250.000% między 1972 i 1988, co doprowadziło go do 15 milionów dolarów z jego 5.000 dolarów zainwestowanych.

– Richard Dennis: Znany jako książę dołu, ten urodzony w Chicago mieszkaniec południowej Irlandii, w wieku 23 lat zamienił 1,6 miliona dolarów pożyczki na 200 milionów dolarów w ciągu 10 lat handlu towarami.

– Bill Lipschutz: Jest on znany jako jeden z najlepszych traderów Forex w historii. Pracując w dziale walutowym Salomon Brothers, jego szybki rozwój i umiejętności awansowały go na szefa działu, dzięki czemu Salomon Brothers zarobił ponad 300 milionów dolarów w 1985 roku. W 1989 r. awansował na stanowisko Dyrektora Zarządzającego działu walutowego firmy i od tego momentu jego sukcesy rosły, a następnie został Dyrektorem Zarządzającym i Prezesem North Tower Group.

Paul Tudor Jones: Nie otrzymał żadnego specjalnego tytułu, ale ten człowiek, podobnie jak Nassim Taleb, był w stanie wykorzystać krach giełdowy z Czarnego Poniedziałku w 1987 roku i zarobił około 100 milionów dolarów, shortując i porównując to, co się wtedy działo, z kryzysem z 1929 roku. Jego strategia opierała się przede wszystkim na analizie technicznej obu scenariuszy.

– James Rogers Jr: Znany jako Jim Rogers, ten urodzony w USA przedsiębiorca wszedł na Wall Street w wieku 24 lat, ale jego prawdziwy przełom nastąpił w 1973 roku, kiedy to udało mu się osiągnąć 4200% zysku dzięki swojemu doświadczeniu do tego czasu.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!