Kim jest Cathie Wood i co to jest Ark Invest?

Kim jest Cathie Wood? Niektórzy z nas w świecie finansów, giełdy i inwestycji, być może słyszeli o nowej gwieździe Wall Street, Guru ETF i założycielce Ark Invest. Dziś porozmawiamy o Catherine Wood i Ark Invest.

Kim jest Cathie Wood i co to jest Ark Invest?

Catherine Wood. Krótka biografia

Urodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1955 roku. Ukończyła z wyróżnieniem studia w zakresie finansów i ekonomii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w grupie kapitałowej, gdzie pracowała na stanowisku asystenta. Następnie przez 18 lat pracowała w Jennison Associates jako główny ekonomista. Jest również współzałożycielką funduszu hedgingowego Tupelo Capital Management. Przez 12 lat pracowała w „Alliance Bernstein” jako dyrektorka ds. globalnych strategii tematycznych i inwestycji. Ostatecznie w 2014 roku założyła firmę Ark Invest Management LLC.

Została nazwana nową gwiazdą Wall Street i jest szeroko cytowana we wszystkich blogach, kanałach i artykułach na temat finansów, giełdy i handlu. Dzięki skutecznemu zarządzaniu funduszami, jej gwiazdą jest ARK Disruptive Innovation ETF, z którym osiągnęła 152% zwrotu w 2020 roku.

Czym jest Ark Invest?

Jest to firma zarządzająca inwestycjami, stworzona przez Catherine Wood w 2014 roku. Firma ta charakteryzuje się strategią, która czyni ją wyjątkową; strategią opartą na wykorzystaniu przełomowych innowacji, opierającą się na nowych technologiach.

Filozofia inwestycyjna tej firmy opiera się na tym, że są takie firmy, które wdzierają się w przyszłość i zmieniają świat (nowa rewolucja technologiczna).

Do stycznia 2021 r. ARK Invest Management staje się jednym z 10 największych emitentów ETF-ów na giełdzie z kwotą 5,5 mld USD, co wynika z bardzo dużego popytu na ten fundusz ze strony zainteresowanych spółek.

Catherine Wood, dyrektorka ds. informacji w ARK Invest, jest odpowiedzialna za zrozumienie, zarządzanie i monitorowanie portfela aktywów ARK. Projektuje strategie rozwoju, co wymaga dogłębnej analizy rynku, celem podejmowania doskonałych decyzji inwestycyjnych, a co za tym idzie, rozpoznawanie i unikanie ryzyka.

Anegdota, Tesla

Kiedy Elon Musk ogłosił w 2018 r., że rozważa przekształcenie Tesli w prywatną firmę, Wood wysłała list do szefa Tesli, przekonując E. Muska, aby firma pozostała publiczna, ponieważ Wood wierzyła, że wycena Tesli osiągnie 4 tys. dolarów. W 2020 roku jej przewidywania się sprawdziły. W styczniu 2020 roku wartość wynosiła 90 dolarów, a rok później, w styczniu 2021 roku akcję osiągnęły cenę 880 dolarów. 

Ze względu na tę dokładną analizę, Catherine Wood została nazwana „Best Stock Picker 2020” przez redaktora naczelnego „Bloomberg News” Mathew A. Winkler.

Catherine Wood, trafiła na międzynarodowe pierwsze strony gazet i jest regularnie cytowana w różnych mediach drukowanych i komputerowych. 18 lutego 2020 roku „Bloomberg” wspomina: „Catherine Wood, najlepsza inwestorka, o której nigdy nie słyszeliście”.

ARK Invest ETF miał najlepszy zwrot spośród 584 funduszy z co najmniej 1 miliardem dolarów kapitału własnego i 165% zwrotem.

W styczniu 2021 r. agencja Bloomberg poinformowała, że Ark Invest ujawnił informacje o swoim funduszu ETF „ARK Space Exploration ETF Fund”, który – jak sama nazwa wskazuje – będzie zajmował się śledzeniem przede wszystkim amerykańskich i globalnych spółek zajmujących się eksploracją kosmosu i innowacjami.

Sieć CNBC publikuje 20 stycznia 2021 roku, że „C. Wood spodziewa się wybuchowych zysków w 2021 roku, ponieważ firmy nadal wychodzą z pandemicznej recesji.”

Jej zwycięska strategia doprowadziła ją do sukcesu i do upozycjonowania jej funduszu w czołówce. Zobaczmy, co z tego wyniknie i jakie inne dobre wieści dostaniemy w 2021 roku.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!