Kim jest Alexander Elder?

Alexander Elder, jest lekarzem medycyny, specjalizującym się w psychiatrii i jest „Profesjonalnym Traderem”. Jego historia zaczyna się w starym Leningradzie (St. Petersburg, Rosja), gdzie urodził się w 1950 roku, w okresie, gdy panował reżim sowiecki.

Kim jest Alexander Elder?

Historia Aleksandra Eldera

Wychował się w Estonii, gdzie w wieku 16 lat rozpoczął naukę w Szkole Medycznej, a w wieku 23 lat pracował już jako lekarz na statku ZSRR w Afryce. Niemniej jednak, jego pragnienie wolności, ze względu na sytuację, w jakiej znajdował się jego kraj, sprawiło, że wyskoczył ze statku i uciekł.

Była to odważna decyzja, która opłaciła się, ponieważ otrzymał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób rozpoczął nowe życie w Nowym Jorku, gdzie pracował jako psychiatra i jako profesor na Columbia University, gdzie rozpoczął swoją karierę jako mentor. Jego doświadczenie jako psychiatry dało mu unikalną perspektywę na psychologię tradingu, która wprowadziła go do świata finansów, aby badać zachowanie ludzi pod presją rynków. W rzeczywistości, dla Alexandra Eldera, psychiatria i rynek mają tę wspólną cechę, że przechodzą od tego, co powierzchowne, do tego, co rzeczywiste.

Kim jest Alexander Elder?

W rzeczywistości, psychiatria analizuje ludzi z wszelkiego rodzaju fantazjami, tak jak rynki wznoszą się i opadają generując zwodnicze manewry. Tak więc, jak wyjaśnia jego lekarz – analityk musi zbadać, co jest za tymi ruchami rynku tak, że prawdziwy trend może być znaleziony-. Dlatego głównym celem Eldera, aby być dobrym inwestorem, jest dyscyplina ducha. Mentor psychotradingu chce zwrócić uwagę na to, że istnieją pewne zachowania, które odzwierciedlają znaczenie psychologii w świecie rynku finansowego:

 • Bardzo ważne jest, aby inwestor prowadził zapiski, które pozwolą mu analizować to, co robi, poprzez „dziennik handlowy”. Jak to zrobić? Cóż, odnotowując transakcje, kiedy otwierasz pozycję i powody, które sprawiają, że ją zamykasz.
 • Arogancka postawa jest niebezpieczna, ponieważ prowadzi do strat, dlatego należy unikać takiego zachowania. Zwykle ci, którzy odnieśli mały sukces, uważają, że rozszyfrowali tajemny kod, więc już wiedzą, jak i kiedy inwestować. Zamiast tego, to nie jest tak, ponieważ rynki są zmienne, więc trzeba zachować czujność i nie daj się ani lenistwu, ani arogancji.
 • Nie popełniaj najczęstszych błędów wśród inwestorów, są to:
  • Brak dobrej dokumentacji;
  • Trzymanie się tracących pozycji w nadziei na ożywienie;
  • Obawiając się, że pieniądze uciekną, zbyt szybko blokujemy zyski.

W związku z tym dla Aleksandra Eldera psychologia jest podstawowym filarem i to właśnie cierpienie i niewiedza muszą zostać opanowane, aby zniknął niepokój. Dlatego przed inwestowaniem na rynkach potrzebujemy edukacji finansowej i szkoleń, ponieważ stan umysłu znajduje odzwierciedlenie w ruchach odwrotnych, a zatem w zyskach i stratach.

Wszystkie te analizy i zasady, Elder omówił w swojej książce zatytułowanej „The New Trading for a Living”. Fabułą tej pracy jest psychotrading i analiza techniczna na zarządzanie pieniędzmi. Przedstawia on proponowane przez siebie zasady kontrolowania emocji:

 • Ucz się jak najwięcej, czytaj i słuchaj uważnie ekspertów;
 • Nie bądź niecierpliwy, potrzeba czasu, aby poznać rynki, ponieważ będą one nadal oferować dobre możliwości w kolejnych miesiącach i latach;
 • Stwórz metodę analizy rynku, to jest: „Jeśli dzieje się A, to jest bardzo prawdopodobne, że również zdarzy się B”.
 • Opracuj plan zarządzania pieniędzmi. Pierwszym celem powinna być długoterminowość; drugim celem – stały wzrost własnych pieniędzy; trzecim celem – uzyskanie wysokich odsetek.
 • Bądź świadomy, że handlowiec jest najsłabszym ogniwem każdego systemu handlowego.
 • Zwycięzcy myślą, czują i działają inaczej niż przegrani. Wymaga to spojrzenia do wewnątrz, wyeliminowania iluzji i zmiany starych sposobów bycia, myślenia i działania.

Aby zakończyć artykuł dotyczący postaci Aleksandra Eldera, możemy zauważyć, że ten mistrz psychotradingu jest znany z tworzenia niektórych systemów i wskaźników, które pozwalają lepiej zrozumieć ruchy na rynku. Niestety, należy również powiedzieć, że średnie ruchome nie są wiarygodnymi wskaźnikami do inwestowania na giełdzie. W rzeczywistości, jedynym naprawdę wiarygodnym wskaźnikiem jest cena.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!