Kim jest Alexander Elder?

Alexander Elder, MD, jest profesjonalnym traderem i edukatorem handlowym. Jego książki, w tym The New Trading for a Living, są międzynarodowymi bestsellerami wśród inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, przetłumaczone na 17 języków. Dr Elder kształcił się jako psychiatra i pracował na wydziale Uniwersytetu Columbia. Obecnie jest pełnoetatowym traderem, który dzieli się swoimi lekcjami ze swoimi uczniami.

Alexander Elder: Historia

Elder jest twórcą Traders' Camps, tygodniowych kursów dla traderów. Jest on także założycielem SpikeTrade, globalnej grupy traderów. Na co dzień jest poszukiwanym prelegentem na konferencjach w USA i za granicą, a na całym świecie znany jest z utworzenia wskaźnika Elder Ray.

Jego historia zaczyna się w starym Leningradzie (Sankt Petersburg, Rosja), gdzie urodził się w 1950 roku, w okresie reżimu sowieckiego.

Wychował się w Stonii, gdzie w wieku 16 lat rozpoczął naukę w szkole medycznej, następnie w wieku 23 lat pracował już jako lekarz na statku ZSRR w Afryce. Niemniej jednak jego pragnienia wolności, ze względu na sytuację, w jakiej znajdował się jego kraj, spowodowały, że w wieku 25 lat zmienił kurs.

Była to nieustraszona decyzja, która opłaciła się, gdyż otrzymał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. To zaowocowało nowym życiem w Nowym Jorku, gdzie pracował jako psychiatra i jako profesor na Uniwersytecie Columbia. Tam też rozpoczął swoją karierę jako mentor.

Jego doświadczenie jako psychiatry dało mu unikalną perspektywę na psychologię tradingu, która wprowadziła go do świata finansów, aby badać zachowanie ludzi pod presją rynków. Rzeczywiście, dla Alexandra Eldera psychiatria i rynek mają wspólny fakt poruszania się od powierzchowności do rzeczywistości.

Kim jest Aleksander Elder? Filozofia handlu

W rzeczywistości psychiatria analizuje ludzi z rozmaitymi wyobraźniami, tak jak rynki idą w górę i w dół generując zwodnicze manewry. Zatem, jak wyjaśnia jego lekarz, -analityk musi badać, co stoi za tymi ruchami rynku, aby znaleźć prawdziwy trend. Dlatego głównym celem Eldera w byciu dobrym inwestorem jest dyscyplina ducha. Mentor psycho-tradingu chętnie zwraca uwagę na to, że istnieją pewne zachowania, które odzwierciedlają znaczenie psychologii w świecie rynku finansowego:

 • Bardzo ważne jest, aby trader prowadził notatki, aby analizować to, co robi, używając dziennika tradingowego. Jak to zrobić? Poprzez zwracanie uwagi na transakcje, kiedy pozycja jest otwierana i dlaczego jest zamykana.
 • Arogancka postawa jest niebezpieczna, ponieważ prowadzi do strat, więc należy unikać takiego zachowania. Zazwyczaj ci, którzy odnieśli jakiś sukces, wierzą, że złamali tajemny kod i już wiedzą, jak i kiedy inwestować. Tak jednak nie jest, bo rynki ciągle się zmieniają, więc trzeba być czujnym i nie dać się wciągnąć w lenistwo czy arogancję.
 • Nie popełniaj najczęstszych błędów wśród inwestorów:
  • Brak dobrych notowań;
  • Trzymanie stratnych pozycji z nadzieją na odbicie;
  • Strach przed tym, że zabraknie pieniędzy przez zbyt szybkie zamknięcie zysków.

W związku z tym, dla Alexandra Eldera, psychologia jest podstawowym filarem, a cierpienie i niewiedza muszą być zarządzane, aby niepokój zniknął. Z tego powodu edukacja finansowa jest konieczna przed inwestowaniem na rynkach, ponieważ stan umysłu znajduje odzwierciedlenie w ruchu zwrotów, a więc w zyskach i stratach.

Alexander Elder: Życie z handlu

Elder opisał wszystkie te analizy i zasady w książce zatytułowanej „Trading for a Living”. Fabuła tej pracy to zawsze psychotrading i analiza techniczna na temat zarządzania pieniędzmi, która wykracza poza schemat. W rzeczywistości określa proponowane przez siebie zasady kontrolowania emocji:

 • Ucz się jak najwięcej, czytaj i słuchaj uważnie ekspertów;
 • Nie bądź niecierpliwy, poznanie rynków wymaga czasu, ponieważ będą one nadal oferować dobre możliwości w nadchodzących miesiącach i latach;
 • Opracuj metodę analizy rynku, która brzmi: Jeśli wydarzy się A, to bardzo prawdopodobne jest, że również wydarzy się B.
 • Opracuj plan zarządzania pieniędzmi. Pierwszym celem powinna być długoterminowa stabilność; Drugim celem, stały wzrost własnych pieniędzy; Trzecim celem, duży procent składany.
 • Pamiętaj, że trader jest najsłabszym ogniwem każdego systemu handlowego.
 • Zwycięzcy myślą, czują i zachowują się inaczej niż przegrani. Wymaga to spojrzenia w głąb siebie, wyeliminowania złudzeń i zmiany starych sposobów bycia, myślenia i działania.

Kończąc artykuł o postaci Alexandra Eldera, można powiedzieć, że ten mistrz psychotradingu jest znany z tego, że stworzył pewne systemy i wskaźniki do zrozumienia ruchów rynkowych.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze polecenia

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€200.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!