Jak obliczyć, ile czasu potrzeba na odzyskanie straty finansowej?

Odzyskanie strat z inwestycji nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest, aby jasno określić czas trwania inwestycji, jak również maksymalne straty, jakie jesteśmy w stanie ponieść.

Jak obliczyć, ile czasu potrzeba na odzyskanie straty finansowej?

Na rynkach giełdowych występują okresowo gwałtowne spadki cen akcji notowanych na giełdzie i ich głównych indeksów porównawczych, co powoduje, że wielu małych i średnich inwestorów ponosi straty w swoich portfelach inwestycyjnych, ponieważ kupili swoje akcje drożej.

W obliczu tej zwykłej sytuacji negatywnych zakładów na rynkach akcji, istnieje wielu inwestorów, którzy są mniej doświadczeni w tej sprawie finansowej i którzy obliczają, że cena odzysku o tej samej wielkości, co poprzedni spadek na giełdzie przyniesie im dokładną równowagę ich inwestycji.

Przyszłe odzyskanie strat giełdowych będzie produktem nowej aprecjacji aktywów, ale być może nie w matematycznej wielkości, jak niektórzy inwestorzy mogą myśleć. Prawda jest taka, że odzyskiwanie strat giełdowych nie jest rzeczą łatwą do zrobienia, jeśli poziomy strat wyraźnie przekraczają rozważane procenty ryzyka 15% lub 20%.

Ocena poziomu strat będzie zależeć od każdego inwestora w oparciu o różne czynniki finansowe, takie jak ich profil ryzyka lub oczekiwany okres czasu dla tej inwestycji, mając świadomość, że każda osoba musi znać własne limity strat i nigdy ich nie przekraczać, z myślą, że tak szybko je odzyskają, jak je stracili. 

Wzór, który może być użyty do obliczenia wymaganego procentu aprecjacji to:

% potrzebny do odzyskania = [(1/(1- % utraconych)) – 1].

Jak odzyskać utracone pieniądze?

Użyj stop loss

Przede wszystkim, aby nigdy nie wpaść w problem dużych strat na rynkach. Również dlatego że zawsze należy używać stop loss aby ograniczyć ryzyko konta. 

Za każdym razem, gdy inwestujesz na rynkach, powinieneś mieć powód do otwarcia handlu, innymi słowy w bardziej profesjonalnym i technicznym tonie, powinieneś mieć kompletną strategię lub system, który pozwala Ci wiedzieć, kiedy wejść i wyjść z rynku. Wartościowa strategia handlu na rynkach musi mieć co najmniej następujące parametry:

Unikaj trybu zemsty

Ważne jest, aby zrozumieć, że straty w transakcjach są czymś naturalnym i normalnym dla profesjonalnych traderów. Co się dzieje, gdy początkujący trader ma stratną transakcję? Trader, który jest w okresie nauki, bierze tę stratę osobiście i chce odzyskać swoje pieniądze tak szybko, jak to możliwe.

Tak więc, przechodzi do ryzyka dwukrotnie lub trzykrotnie, celem odzyskania pieniędzy i z nadzieją na zysk tak szybko, jak to możliwe.

Potraktuj stratę jako część swojej edukacji

To naprawdę nie jest właściwy sposób handlu na rynkach, aby usprawiedliwić swoją dużą stratę. Po pierwsze, nie poddawaj się, ponieważ popełniłeś błąd. Jeśli kiedykolwiek dojdziesz do punktu, w którym poniesiesz dużą stratę, potraktuj ją jako koszt nauki, jak osiągnąć swoje cele finansowe.

Wszyscy popełniliśmy błąd polegający na nieponoszeniu strat, ale w świecie rynków, doświadczenie jest głównym czynnikiem w osiągnięciu stałości i konsekwencji, których potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele finansowe.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!