Jak inwestować w 5G: możliwości i porady

Jak inwestować w 5G? 5G ma na celu zwiększenie prędkości Internetu, zmniejszenie opóźnień i poprawę elastyczności usług bezprzewodowych.

Technologia 5G stanowi istotny rozwój technologiczny, a także generuje możliwości inwestycyjne w spółki będące światowymi liderami. W tym wpisie dowiesz się jak inwestować w 5G.

Jak inwestować w 5G: możliwości i porady

Zanim zaczniesz, powinieneś wiedzieć, że sieć 5G odpowiada piątej generacji sieci komunikacji mobilnej. Podobnie, konsumpcja Internetu wzrosła i będzie nadal rosnąć, napędzana przez tę nową technologię nawet znacznie szybciej. 

Wdrażanie 5G na całym świecie odbywa się stopniowo, co stanowi okazję inwestycyjną, z której możesz skorzystać.

Możliwość inwestycji w 5G

Aby skorzystać z możliwości inwestycji w 5G, trzeba znać konkretny sektor, w który chce się zainwestować, który został podzielony na te grupy:

  1. Dostawcy 5G: firmy telekomunikacyjne, które świadczą usługi 5G. 
  2. 5G enablers: organizacje, które budują infrastrukturę i zapewniają niezbędne komponenty, aby stać się częścią 5G. 
  3. Użytkownicy 5G: tworzą trzecią warstwę beneficjentów. W tym obszarze 5G może być nowym modelem, który umożliwi urządzeniom i maszynom interakcję z precyzją i szybkością. 

Najlepsze firmy do inwestowania na świecie

Jeśli chcesz zainwestować w 5G na giełdzie, masz do dyspozycji szeroki wybór spółek giełdowych. Niektóre z nich to:

Nvidia Corporation: to międzynarodowa firma technologiczna założona w 1993 roku, z siedzibą w Kalifornii, która osiąga zyski dzięki projektowaniu i sprzedaży procesorów graficznych (GPU) oraz układów dla urządzeń mobilnych i samochodów. Jest jednym z największych producentów chipów 5G na świecie, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 350 mld dolarów.

Jej akcje są drogie, więc nadają się dla inwestorów z dużym budżetem.

Intel: to firma, która od wielu lat aktywnie działa na polu technologii, tworząc chipy 5G. Firma została założona w 1968 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Santa Clara w Kalifornii.

Verizon Communications: jest jedną z największych międzynarodowych firm zajmujących się technologiami komunikacyjnymi na świecie; została założona w 2000 r. i dokonała znacznych inwestycji w badania i rozwój. Jej kapitalizacja rynkowa przekracza 200 mld dolarów.

Qualcomm: jest firmą technologiczną z siedzibą w San Diego, w Kalifornii. Jest jednym z pięciu największych producentów półprzewodników na świecie i prowadzi badania i rozwój w dziedzinie telekomunikacji bezprzewodowej. Firma jest odpowiedzialna za dostarczenie chipów 5G do iPhone'ów.

Jej kapitalizacja rynkowa wynosi 159,58 mld USD, a akcje rosną; jest to firma dochodowa, wypłacająca stałe dywidendy i posiadająca silny bilans.

Ericsson Telefonaktiebolaget LM: jest przedsiębiorstwem zajmującym się sprzętem i usługami telekomunikacyjnymi z siedzibą w Sztokholmie, Szwecja. W dziedzinie 5g, firma jest zaangażowana w dostarczanie sprzętu i usług, które pomagają dostawcom usług telekomunikacyjnych w modernizacji ich sieci w odpowiedzi na wzrost prędkości technologii 5g.

Obecnie oczekuje się, że akcje Ericssona powrócą do wzrostów rok do roku.

Inni liderzy rynku do rozważenia to: T-Mobile, Samsung i Apple.

Kupno akcji spółek 5G

Aby kupić akcje istnieje kilka możliwości, można to zrobić za pośrednictwem wiarygodnego banku lub na platformach internetowych.

Teraz, w odniesieniu do inwestycji 5G, należy wiedzieć, że ten rodzaj inwestycji jest nowy na rynku finansowym i ma wielki potencjał, ponieważ 5G jest nowym połączeniem, które obiecuje większe prędkości surfowania i innych zastosowań w różnych sektorach. Akcje te będą atrakcyjne dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel i potrafią wykorzystać obecne okazje. 

Porady

Możesz zastosować niektóre z tych wskazówek podczas inwestowania w 5g:

  • Jest to nowy i szybko rozwijający się sektor, dlatego musimy uważnie śledzić pojawianie się nowych graczy, a także zmiany w działaniach firm technologicznych w kierunku tego nowego segmentu.
  • Należy mieć świadomość, że 5G jest nowym sektorem i nadal trudno przewidzieć, jak będzie się on rozwijał, a co za tym idzie, jak będą zachowywały się akcje spółek giełdowych w długim terminie. 
  • Zwróć szczególną uwagę na codzienną analizę rozwoju tego sektora, abyś mógł zrozumieć implikacje tej technologii oraz jej techniczne i branżowe cechy. 
  • Weźmy pod uwagę, że sieć 5G to technologia, która została zasygnalizowana przez liczne stowarzyszenia i komisje naukowe jako potencjalnie niebezpieczna dla ludzi i gatunków zwierząt. 
  • Rozważenie decyzji rządowych i regionalnych dotyczących instalacji sieci i anten na niektórych obszarach, które mogą być przedmiotem znaczących kontrowersji lub opóźnień w tym zakresie.

Zalecamy inwestowanie w te akcje, jeśli lubisz podążać za trendem chwili, ale aby to zrobić, ważne jest, aby poświęcić swój czas, zrobić dobre badania na temat tej inwestycji i analizować je w szczegółach. Możesz inwestować w te akcje na długi okres, ponieważ jest to technologia, która dopiero się rozwija i może generować przyszłe zyski.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności