Jak inwestować w 5G: możliwości i porady

Jak inwestować w 5G? 5G ma na celu zwiększenie prędkości Internetu, zmniejszenie opóźnień i poprawę elastyczności usług bezprzewodowych.

Technologia 5G stanowi istotny rozwój technologiczny, a także generuje możliwości inwestycyjne w spółki będące światowymi liderami. W tym wpisie dowiesz się jak inwestować w 5G.

Jak inwestować w 5G: możliwości i porady

Zanim zaczniesz, powinieneś wiedzieć, że sieć 5G odpowiada piątej generacji sieci komunikacji mobilnej. Podobnie, konsumpcja Internetu wzrosła i będzie nadal rosnąć, napędzana przez tę nową technologię nawet znacznie szybciej. 

Wdrażanie 5G na całym świecie odbywa się stopniowo, co stanowi okazję inwestycyjną, z której możesz skorzystać.

Możliwość inwestycji w 5G

Aby skorzystać z możliwości inwestycji w 5G, trzeba znać konkretny sektor, w który chce się zainwestować, który został podzielony na te grupy:

  1. Dostawcy 5G: firmy telekomunikacyjne, które świadczą usługi 5G. 
  2. 5G enablers: organizacje, które budują infrastrukturę i zapewniają niezbędne komponenty, aby stać się częścią 5G. 
  3. Użytkownicy 5G: tworzą trzecią warstwę beneficjentów. W tym obszarze 5G może być nowym modelem, który umożliwi urządzeniom i maszynom interakcję z precyzją i szybkością. 

Najlepsze firmy do inwestowania na świecie

Jeśli chcesz zainwestować w 5G na giełdzie, masz do dyspozycji szeroki wybór spółek giełdowych. Niektóre z nich to:

Nvidia Corporation: to międzynarodowa firma technologiczna założona w 1993 roku, z siedzibą w Kalifornii, która osiąga zyski dzięki projektowaniu i sprzedaży procesorów graficznych (GPU) oraz układów dla urządzeń mobilnych i samochodów. Jest jednym z największych producentów chipów 5G na świecie, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 350 mld dolarów.

Jej akcje są drogie, więc nadają się dla inwestorów z dużym budżetem.

Intel: to firma, która od wielu lat aktywnie działa na polu technologii, tworząc chipy 5G. Firma została założona w 1968 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Santa Clara w Kalifornii.

Verizon Communications: jest jedną z największych międzynarodowych firm zajmujących się technologiami komunikacyjnymi na świecie; została założona w 2000 r. i dokonała znacznych inwestycji w badania i rozwój. Jej kapitalizacja rynkowa przekracza 200 mld dolarów.

Qualcomm: jest firmą technologiczną z siedzibą w San Diego, w Kalifornii. Jest jednym z pięciu największych producentów półprzewodników na świecie i prowadzi badania i rozwój w dziedzinie telekomunikacji bezprzewodowej. Firma jest odpowiedzialna za dostarczenie chipów 5G do iPhone'ów.

Jej kapitalizacja rynkowa wynosi 159,58 mld USD, a akcje rosną; jest to firma dochodowa, wypłacająca stałe dywidendy i posiadająca silny bilans.

Ericsson Telefonaktiebolaget LM: jest przedsiębiorstwem zajmującym się sprzętem i usługami telekomunikacyjnymi z siedzibą w Sztokholmie, Szwecja. W dziedzinie 5g, firma jest zaangażowana w dostarczanie sprzętu i usług, które pomagają dostawcom usług telekomunikacyjnych w modernizacji ich sieci w odpowiedzi na wzrost prędkości technologii 5g.

Obecnie oczekuje się, że akcje Ericssona powrócą do wzrostów rok do roku.

Inni liderzy rynku do rozważenia to: T-Mobile, Samsung i Apple.

Kupno akcji spółek 5G

Aby kupić akcje istnieje kilka możliwości, można to zrobić za pośrednictwem wiarygodnego banku lub na platformach internetowych.

Teraz, w odniesieniu do inwestycji 5G, należy wiedzieć, że ten rodzaj inwestycji jest nowy na rynku finansowym i ma wielki potencjał, ponieważ 5G jest nowym połączeniem, które obiecuje większe prędkości surfowania i innych zastosowań w różnych sektorach. Akcje te będą atrakcyjne dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel i potrafią wykorzystać obecne okazje. 

Porady

Możesz zastosować niektóre z tych wskazówek podczas inwestowania w 5g:

  • Jest to nowy i szybko rozwijający się sektor, dlatego musimy uważnie śledzić pojawianie się nowych graczy, a także zmiany w działaniach firm technologicznych w kierunku tego nowego segmentu.
  • Należy mieć świadomość, że 5G jest nowym sektorem i nadal trudno przewidzieć, jak będzie się on rozwijał, a co za tym idzie, jak będą zachowywały się akcje spółek giełdowych w długim terminie. 
  • Zwróć szczególną uwagę na codzienną analizę rozwoju tego sektora, abyś mógł zrozumieć implikacje tej technologii oraz jej techniczne i branżowe cechy. 
  • Weźmy pod uwagę, że sieć 5G to technologia, która została zasygnalizowana przez liczne stowarzyszenia i komisje naukowe jako potencjalnie niebezpieczna dla ludzi i gatunków zwierząt. 
  • Rozważenie decyzji rządowych i regionalnych dotyczących instalacji sieci i anten na niektórych obszarach, które mogą być przedmiotem znaczących kontrowersji lub opóźnień w tym zakresie.

Zalecamy inwestowanie w te akcje, jeśli lubisz podążać za trendem chwili, ale aby to zrobić, ważne jest, aby poświęcić swój czas, zrobić dobre badania na temat tej inwestycji i analizować je w szczegółach. Możesz inwestować w te akcje na długi okres, ponieważ jest to technologia, która dopiero się rozwija i może generować przyszłe zyski.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!