Jak inwestować na giełdzie z domu?

Jak inwestować na giełdzie z domu? Gra na giełdzie nie jest niemożliwa, ale wciąż wiąże się z ryzykiem. Inwestowanie na giełdzie dzisiaj jest o wiele łatwiejsze niż kilka lat temu, zwłaszcza dzięki handlowi online, który wszystko uprościł. Dodatkowo pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele osób szuka szybkiej inwestycji, którą można zrealizować bezpośrednio z domu, za pośrednictwem stron internetowych. Z domu możemy więc kupować i sprzedawać za pośrednictwem platform internetowych i aplikacji.

Jak inwestować na giełdzie z domu?

Jak można zacząć?

W 2021 r. istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie inwestowania na giełdzie, klasycznie za pośrednictwem doradców finansowych lub regulowanych internetowych platform transakcyjnych.

Na początek, trzeba być cierpliwym i studiować podstawy handlu online. Po drugie, można utworzyć konto na najlepszych platformach brokerskich i zacząć, być może, z rachunku demo, a następnie przejść do prawdziwego konta. Konto demo pozwala nam, na wstępnym etapie, zapoznać się z platformą i zastosować w praktyce to, czego nauczyliśmy się w teorii.

Następnie przechodzimy do symulacji prawdziwych inwestycji na koncie demo, aby lepiej zrozumieć trend i funkcjonowanie rynku, starając się uzyskać dobre wyniki, a następnie przejść do prawdziwego handlu. Ten etap jest ważny, ponieważ nawet jeśli inwestujemy na koncie demo, to podąża ono za prawdziwym rynkiem i dlatego nie będzie różnicy, kiedy zaczniemy robić to na poważnie. Ta symulowana wersja nie sprawia, że czujemy presję związaną z ryzykiem utraty naszych pieniędzy, o czym musimy pamiętać, gdy przechodzimy do prawdziwego handlu.

Jakie są główne platformy?

Jeśli wolisz wydać mniej, aby nie być zależnym od banku, możesz założyć konto na platformach handlowych online. Najpopularniejsze z nich to: MetaTrader 4, Capital.com, MetaTrader 5, eToro, XTB, IqOption i Trade.com. Większość z tych platform pozwala na utworzenie konta demo, które pozwoli Ci ćwiczyć, a następnie uaktualnić do rachunku rzeczywistego. Kolejną mocną stroną internetowych platform handlowych są niskie prowizje, możliwość otrzymania darmowych kursów handlowych lub prowadzenia handlu społecznościowego.

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.01

Przydatna teoria na początek

Na początek konieczne jest, aby studiować trochę teorii. Możemy znaleźć w tej dziedzinie doskonałe książki, niezbędne do badania rynku akcji i mądrego inwestowania. Często możemy znaleźć podręczniki, które zagłębiają się w analizę techniczną, psychologię i metody handlu. Niektóre z najbardziej znanych są: „Analiza techniczna rynków finansowych”, „The complete guide to day trading” i „Currency trading for dummies”. W Internecie można znaleźć wiele artykułów i stron internetowych, które mogą zapewnić darmowe szkolenia lub takie, które nie kosztują dużo.

Oto kilka wskazówek

Dzięki platformom internetowym, grę na giełdzie można zacząć od wpłaty zaledwie 100 euro. Będziesz musiał opracować strategię handlową i pamiętać o kilku podstawowych punktach.

Ważne jest, aby pamiętać, że lepiej jest inwestować tylko pieniądze, których nie potrzebujesz do życia, ponieważ rynek akcji jest ryzykowny i możesz stracić zainwestowane pieniądze. Bardzo często najlepszymi inwestycjami są te najprostsze, takie, które można zrozumieć, ponieważ lepiej znamy dziedzinę, w którą zainwestowaliśmy. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że prawdopodobnie podczas naszej drogi inwestycyjnej napotkamy straty, ponieważ nawet najlepsi inwestorzy czasami przegrywają.

Warto wyznaczyć sobie rozsądne i osiągalne cele handlowe, nie dać się zwieść wielu reklamom, które można znaleźć w Internecie o łatwym, szybkim handlu, który przynosi wielkie zyski przy niewielkim zainwestowanym kapitale.

Ważne jest, aby mieć cierpliwość, dokumentować i uczyć się, ale przede wszystkim wybrać wiarygodną i poważną platformę do handlu z domu.

Przeczytaj także:


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!