IRC 382 dla przeniesień strat podatkowych

IRC 382 ustanawia wytyczne, a tym samym ograniczenia, dla tych korporacji przynoszących straty, które we wszystkich zamiarach i celach utraciły własność samego przedsiębiorstwa. Powoduje to zmianę własności firmy, która jest uważana za nową firmę, na którą muszą być nałożone ograniczenia jako na firmę, która rodzi się ze stratą. Dowiedzmy się wspólnie, co to jest i jak działa.

irc 382

IRC 382 dla przeniesień strat podatkowych (tax loss carryforwards)

IRC 382 określa, jakie są wytyczne dotyczące wysokości dochodu do opodatkowania, który może być skompensowany przez straty historyczne.

Kiedy następuje zmiana właściciela, korporacje korzystają z przeniesienia nieprzekazanych strat podatkowych, aby zaksięgować wszystkie straty z lat ubiegłych w celu obniżenia przyszłych podatków dochodowych i skompensowania przyszłych zysków.

Istnieją ograniczenia w IRC 382, które stanowią, że limit na rok następujący po roku zmiany musi być równy wartości straty starej korporacji pomnożonej przez długoterminową stawkę zwolnienia.

IRC 382 nakłada ograniczenia i 2 specjalne zasady dotyczące przeniesienia strat podatkowych.

Ograniczenie to przewiduje, że jeżeli po roku od zmiany właściciela dochód jest większy niż dochód do opodatkowania nowej spółki przynoszącej straty, z odliczeniami spowodowanymi stratami przed zmianą właściciela, to zostanie on zwiększony o kwotę równą nadwyżce.

Zasady specjalne są następujące:

– Ograniczenie nie może być stosowane do dochodu podlegającego opodatkowaniu przed zmianą.

– Ograniczenie stosuje się w okresie następującym po zmianie.

Oznacza to, że w momencie zmiany właściciela spółka jest traktowana dla wszystkich celów jako nowa spółka. Nowe przedsiębiorstwo będzie uważane za przynoszące straty i będzie podlegać ograniczeniom nałożonym przez IRC 382.

Oczywiście jest to rodzaj zmiany własnościowej, która ma miejsce, gdy firma przynosi duże straty, posiada bardzo małą część swoich akcji, a akcjonariusze posiadają ponad połowę.

Inne zasoby

Oto kilka zasobów, które mogą się przydać:

– Sekcja 382 – Sekcja 382 definiuje dopuszczalne odliczenia, jakie spółka może dokonać od dochodu podlegającego opodatkowaniu poprzez wykorzystanie strat operacyjnych netto. Należą do nich m.in. ograniczenie i zmiana właściciela.

– Sekcja 368 – Sekcja 368 określa sposób opodatkowania reorganizacji, zgodnie z przepisami Internal Revenue Code (IRC) z 1986 roku. Te transakcje reorganizacyjne muszą jednak spełniać określone wymogi prawne, aby mogły zostać zakwalifikowane do korzystnego traktowania.

– Reorganizacja zwolniona z podatku – Aby transakcja mogła zostać uznana za zwolnioną z podatku, musi spełniać określone wymogi, które różnią się w zależności od formy transakcji.

Podstawa wewnętrzna a podstawa zewnętrzna – Podstawa wewnętrzna to podstawa poszczególnych aktywów w spółce. Podstawą zewnętrzną jest podstawa udziału w spółce osobowej. Sekcja 754 wymaga, aby każdy partner określił swoją skorygowaną podstawę w celu ustalenia dokładnego zobowiązania podatkowego partnera.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!