Historia banknotu o wartości 100 bilionów dolarów

Dolar jest najważniejszą walutą na świecie, za pomocą której przeprowadzane są największe transakcje gospodarcze na świecie, więc normalnym jest, że wiele krajów przyjmuje go jako swoją oficjalną walutę lub tworzy własnego dolara, aby wygenerować większą konkurencję na świecie.

W tym poście poznasz historię banknotu o wartości 100 miliardów dolarów.

100 bilionow dolarow

Historia banknotu o wartości 100 bilionów dolarów.

Amerykańska waluta nie tylko ułatwiła otwieranie nowych rynków, ale także tworzenie dolarów o różnym pochodzeniu, takich jak dolar Zimbabwe.

W ramach tej waluty istnieje coś, co można uznać za legendę, a jest to słynny banknot o nominale 100 miliardów dolarów lub jego odpowiednik, który wynosi sto bilionów dolarów.

Dolar Zimbabwe

W 1980 roku w Republice Zimbabwe, dolar Zimbabwe został stworzony jako oficjalna waluta tego kraju. Waluta ta obowiązywała do 12 kwietnia 2009 r. i w tym czasie była jedną z walut o najwyższej wartości na giełdzie, której celem było zastąpienie dolara rodezyjskiego.

Hiperinflacja

Waluta ta zrównała się i przekroczyła wartość dolara amerykańskiego, będąc bardzo kompetentną walutą na rynku. Jednak rząd tego afrykańskiego kraju, ze względu na wysoką wartość waluty, podjął błędne decyzje powodujące hiperinflację waluty.

Hiperinflacja to zjawisko występujące na rynku i polegające na niepohamowanym wzroście cen w lokalnej gospodarce; w Zimbabwe doszło do hiperinflacji na poziomie 800%.

Zjawisko to wystąpiło z powodu nadmiernego drukowania dużych ilości pieniędzy, zmniejszenia bogactwa i utraty siły nabywczej waluty.

Dostosowanie walutowe: Rok 2001

W 2001 roku podjęto działania w celu zmniejszenia hiperinflacji, więc waluta została ponownie dostosowana poprzez zmianę ekwiwalentu; generując, że tysiąc starych dolarów odpowiada jednemu nowemu dolarowi, środek, który jak się okazało nie był udany dla rządu tego kraju.

Nowe nominały w dolarach

Kryzys trwał nadal, a w odpowiedzi na sytuację zaczęto drukować nowe nominały dolara, takie jak:

– Emisja banknotu o wartości 100 milionów dolarów.

– Rachunek Zimbabwe na 500 milionów dolarów.

– Rachunek na 10 miliardów dolarów.

Rok kryzysowy 2009

W wyniku tych ustaw, w 2009 roku podczas kryzysu, powstał projekt ustawy o 100 bilionach dolarów lub 100 miliardach dolarów.

100 trillions

Ten typ banknotu spotkał ten sam los, co banknoty emitowane przez rząd, tracąc na wartości i dewaluując się, co spowodowało, że na rynku za jednego dolara wymieniano miliard dolarów.

Podczas rządów prezydenta Roberta Gabriela Mugabe, który w swej niecierpliwości aby anulować dług zagraniczny zgłoszony przez Afrykańską Republikę Zimbabwe do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, zagroził sytuację ekonomiczną kraju, waluta ta została porzucona.

Z tego powodu ci, którzy chcą dostać tą „walutę”, mogą ją kupić na stronach sprzedaży, takich jak Amazon i Ebay.

Mamy nadzieję, że dzięki tej krótkiej recenzji poznaliście historię 100 miliardów dolarów jako środka ucieczki przed kryzysami, zjawisko, które miało miejsce nie tylko z dolarem tego kraju, ale także z wenezuelskimi boliwarami.

Z drugiej strony, warto zaznaczyć, że z powodu kryzysu, w którym kraj ten nadal tkwi, podjęto próbę ponownego wprowadzenia dolara do obiegu, ale w niskich nominałach, a wszystko dlatego, że nadal borykają się z konsekwencjami kryzysu.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!