ETC do inwestowania w towary: co to jest, korzyści i ryzyko

ETC czy futures? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, kiedy decydują się na inwestowanie w towary, ale wiele osób nie wie, czym są ETC i jakie są korzyści, a więc dowiedzmy się tego razem.

etc do inwestowania

ETC do inwestowania w towary: co to jest, korzyści i ryzyko


ETC są jednym z najlepszych narzędzi do inwestowania w towary. Są one emitowane przez spółkę specjalnego przeznaczenia lub przez spółkę, która pozwala na bezpośrednie inwestowanie w towary takie jak ropa naftowa czy złoto.

ETC są instrumentami typu ETP, które umożliwiają inwestowanie przy użyciu mniej lub bardziej zdywersyfikowanych indeksów bazowych lub inwestowanie w jeden rodzaj towaru.

Jedną z głównych zalet jest możliwość zarabiania dzięki surowcowi, nie posiadając go fizycznie na własność, ale wciąż korzystając ze zmian cen.

Istnieje wiele ETC różnego rodzaju, wystarczy pomyśleć, że tylko na włoskiej giełdzie jest ich ponad 160.

Musisz jednak pamiętać, że istnieją rynek pierwotny i rynek wtórny. Rynek wtórny jest rynkiem z „wolnym dostępem”, podczas gdy rynek pierwotny jest ograniczony do autoryzowanych pośredników i pozwala na otrzymanie fizycznych towarów w przypadku, gdy ETC zapewnia fizyczny zakup towarów.

Główną różnicą w inwestowaniu w towary poprzez ETC, a nie poprzez kontrakty terminowe jest wygoda. Inwestowanie poprzez ETC jest łatwe i wygodne, można to robić jak akcje i w przeciwieństwie do kontraktów terminowych nie trzeba podpisywać nowego kontraktu po wygaśnięciu poprzedniego.

Zalety
Zalety można podsumować słowami „wolność” i „wygoda”. Możesz inwestować w ETC z łatwością i komfortem i możesz to robić w sposób, który preferujesz.

W rzeczywistości masz szeroki wybór ETC, w które możesz inwestować i nie jesteś zobowiązany do długoterminowych inwestycji. W rzeczywistości można dokonywać zarówno inwestycji krótkoterminowych (w ciągu jednego dnia), jak i długoterminowych.

Wszystko to jest możliwe dzięki wysokiej płynności i elastyczności tego instrumentu, który daje Ci możliwość inwestowania w sposób, jaki preferujesz.

Ryzyko

Jak w przypadku wszystkich inwestycji, istnieje ryzyko związane z fluktuacjami, a jeśli zdecydujesz się zainwestować w jeden towar, ryzyko to jest zwiększone, ponieważ wyniki jednego towaru będą miały duży wpływ na całą inwestycję.

Innym powszechnym ryzykiem, którego nie należy lekceważyć, jest ryzyko związane z ETC, które nie wykorzystują euro jako waluty. Inwestując w inne waluty należy pamiętać o uwzględnieniu kursu wymiany wartości waluty obcej w stosunku do euro, ponieważ nawet inwestycja zakończona na plusie może okazać się ujemna po dokonaniu przeliczenia.

ETC w celu inwestowania w towary


Inwestowanie w towary za pośrednictwem ETC jest z pewnością wyborem, który powinieneś rozważyć. Swoboda inwestowania w krótkim terminie w celu osiągnięcia natychmiastowego zysku lub inwestowania w długim terminie w celu wzbogacenia portfela sprawia, że jest to bardzo użyteczne i wszechstronne narzędzie.

Proszę jednak zwrócić uwagę na informacje o ETC, w które chcą Państwo zainwestować, ponieważ istnieją inne czynniki, takie jak waluta obca, które mogą mieć duży wpływ na inwestycję.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!