W odniesieniu do handlu i afirmacji w tej dziedzinie, istnieją aspekty związane z psychologią, o których należy pamiętać, ponieważ pomogą one handlowcowi zachować spokojne usposobienie do prowadzenia działalności i nie dać się zawładnąć przez strach lub niepokój.

Czynnik psychologiczny: dyscyplina i plan handlowy
W rzeczywistości, aby mieć odpowiednie psychologiczne podejście do sprawy i pokierować „tradera” w stronę sukcesu lub porażki, potrzebna jest wiedza, jak zarządzać swoimi emocjami, odpowiedni poziom dyscypliny w handlu i równie niezbędna umiejętność. Aby to zrobić, warto bardzo dobrze poznać ruchy rynku i porównać je z własnym polem emocjonalnym.
W rzeczywistości, należy pracować nad swoimi emocjami, znać najczęstsze wydarzenia, które określają ruch na rynku i być świadomym tego, jak można reagować, ponieważ czynniki te mogą wpływać na emocjonalną perspektywę.
Co można zrobić, aby kontrolować emocje w handlu?
Tak więc, ważne jest, aby mieć plan handlowy do przestrzegania zasad i procedur logicznie tak, że nie tracisz cały swój kapitał na pierwszym ruchu. Tak więc dyscyplina jest istotna, ale nie wszystko jest dyscypliną w świecie handlu.
Rzeczywiście, traderzy muszą myśleć szybko i podejmować szybkie decyzje podczas działania; aby to osiągnąć, potrzebują pewnej organizacji umysłowej.
Najlepszym sposobem na to mentalne przygotowanie jest dyscyplina, którą osiąga się poprzez plan handlowy z wcześniej ustalonymi zasadami osiągania zysków i strat. Faktem jest, że emocje nie mogą i nie powinny przeszkadzać w handlu.
Cechy psychologii w handlu
Niektóre cechy psychologii w handlu:
- Psychologia w świecie rynku ma do czynienia z uczuciami tych, którzy uczestniczą w rynkach finansowych w danym czasie;
- Sentyment inwestorów może kierować trendy rynkowe w kierunkach sprzecznych z podstawowymi danymi;
- Zrozumienie, co motywuje uczucia strachu i chciwości może zapewnić dyscyplinę i obiektywizm potrzebne do bycia skutecznym traderem, który wykorzystuje emocje innych;
- Psychologia stosowana w handlu odnosi się do emocji i stanów psychicznych, które pomagają określić sukces lub porażkę w handlu online;
- Psychologia w tradingu to komponent emocjonalny w procesie podejmowania decyzji przez inwestora, który może wyjaśnić, dlaczego niektóre decyzje wydają się bardziej racjonalne niż inne;
- Psychologia w handlu jest pod wpływem chciwości i strachu;
- Chciwość prowadzi do decyzji, które wydają się nieść ze sobą zbyt duże ryzyko;
- Strach napędza decyzje, które wydają się unikać ryzyka i przynoszą zbyt małe zyski;
- Psychologia w handlu nakreśla różne aspekty charakteru, jednostki i elementy, które wpływają na działania handlowe;
- Psychologia w handlu jest o wiele ważniejsza niż inne atrybuty, takie jak wiedza, doświadczenie i umiejętności, jeśli chodzi o sukces w tradingu;
- Dyscyplina i podejmowanie ryzyka są jednymi z najbardziej krytycznych aspektów psychologii tradingu, ponieważ ich realizacja przez tradera jest kluczowa;
- Chociaż strach i chciwość to dwie najbardziej znane emocje związane z psychologią tradera, nadzieja i żal są innymi emocjami, które towarzyszą zachowaniu handlowca.
Jak napisać trading plan?
Etapy planu handlowego:
Zidentyfikuj dominujący trend: Możesz użyć średnich kroczących, wskaźników wolumenu, rosnących i spadających wyżów i niżów. Są to wskaźniki, które mogą pomóc w ocenie ogólnego stanu rynku;
Rozpoznawanie wzorców lub danych technicznych: cena odzwierciedla wcześniejsze postawy agentów i może pomóc określić, czy istnieje niepewność, zaufanie itp.
Identyfikacja środowiska: konieczne jest pokazanie obszarów, w których cena była tolerowana lub faworyzowana (opór lub wsparcie) za pomocą niektórych wskaźników względnej siły lub objętości, na przykład: aby zobaczyć, czy cena zaczyna wątpić w strefę oporu lub mocno ją przekracza.
Zarządzanie środkami pieniężnymi:
Jeśli chodzi o zarządzanie pieniędzmi, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które gwarantują nasz kapitał w najgorszym przypadku i nie pozwalają na więcej niż oczekiwana kwota.
Zdefiniuj maksymalną kwotę, którą jesteś skłonny stracić w oparciu o wiarygodność sygnałów rynkowych: jeśli handlujesz „intraday”, możesz zaryzykować 0,70% swojego kapitału lub mniej. Jeśli widzisz sygnały, które nie są przekonujące, nie możesz handlować mniejszymi kwotami niż zwykle. Na przykład: użytkownik może określić kwotę do obrotu na podstawie udanych transakcji lub na podstawie zatwierdzonych warunków rynkowych.

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw
Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.