Czym są akcje technologiczne FAANG?

Czym są akcje technologiczne FAANG? Na rynku amerykańskim jest pięć spółek, które mają łączną kapitalizację rynkową większą niż większość gospodarek – więc czym są akcje technologiczne FAANG? Popularne ze względu na koniugację ich akronimów, poniżej wyszczególnimy te akcje i inne interesujące fakty.

Czym są akcje technologiczne FAANG?

Akcje technologiczne FAANG

FAANG jest akronimem dla pięciu najpopularniejszych i najlepiej radzących sobie akcji technologicznych na rynku. Termin ten pochodzi od oryginalnego akronimu FANG, który nie obejmował Apple, gdy Jim Cramer (z CNBC) ukuł termin.

Facebook (Fb), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX) i Alphabet (GOOG) to pięć firm technologicznych, które składają się na akronim FAANG.

Czy powinieneś kupić akcje FAANG?

Wall Street zgrupowała pięć największych spółek technologicznych pod akronimem FAANG, aby zmierzyć zbiorowy wpływ tych spółek na rynek, z powiązanym kapitałem pod akronimem FAANG w wysokości 3,015 mld USD.

Znacząca wartość tych spółek technologicznych i ich silny wzrost w ostatnim czasie skłoniły większość głównych amerykańskich zarządzających funduszami do zwiększenia udziałów w akcjach FAANG. Fundusze takie jak Berkshire, Goros i inne dodały akcje FAANG do swoich portfeli inwestycyjnych ze względu na ich ekspansję i silną tendencję wzrostową.

Jeśli jesteś początkującym inwestorem i masz wątpliwości, czy te akcje są dobrą opcją do uzupełnienia portfela inwestycyjnego – dobrze jest wiedzieć, że nie są to akcje, które dają nadzieję na wysoką aprecjację w najbliższej przyszłości, bowiem krótkoterminowa linia niesie ze sobą pewne ryzyko.

Jak inwestować w akcje FAANG?

Istnieje wiele sposobów, ale wymienimy te główne, aby zainwestować w FAANG lub inne:

Można kupić akcje FAANG za pośrednictwem internetowych usług maklerskich, inwestor kupuje akcje z oczekiwaniem, że wartość wzrośnie w przyszłości, a następnie sprzedaje je.

Inwestowanie poprzez instrumenty pochodne na akcje, takie jak opcje i kontrakty terminowe, chociaż te instrumenty są dla bardziej doświadczonych inwestorów, wymagają większej wiedzy i kapitału inwestycyjnego.

Instrumenty pochodne na akcje są instrumentami bardziej spekulacyjnymi i pozwalają na czerpanie zysków z ruchów wzrostowych i spadkowych na rynku. Idealnym instrumentem dla początkujących i tych z mniejszym kapitałem są CFD (ang. Contracts for Difference – kontrakty na różnicę), które są pozagiełdowymi instrumentami pochodnymi emitowanymi przez brokerów online.

Spekulowanie na akcjach FAANG za pomocą CFD

CFD są idealnymi instrumentami pochodnymi OTC do spekulacji na akcjach i innych rynkach bazowych, ponieważ są dostępne dla inwestorów detalicznych i handlowców. Są one lewarowane i oferują niższe koszty i wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego.

W rezultacie, mamy największy wybór narzędzi i informacji w Internecie, aby pomóc Ci wygrać jako profesjonalny inwestor w tym świecie handlu. Jako bojaźliwy i niezdecydowany początkujący, najlepiej jest szukać najlepszych i najbezpieczniejszych opcji podczas inwestowania. Na koniec, być może zainteresuje Cię nasz artykuł o Li Lu, który posiada ponad 1,3 miliona akcji w Facebook'u.

Aby dowiedzieć się więcej pobierz Przewodnik giełdowy jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!