Corridor Certificates: czym są i jak działają

Corridor Certificates to certyfikaty, które mogą być traktowane jako narzędzie spekulacyjne. Zobaczmy razem, czym one są, jakie są ich istotne cechy i czy warto je stosować, czy nie.

corridor certificates

Corridor Certificates: czym są i jak działają

Corridor Certificates stanowią „nowość”, ponieważ zostały wprowadzone w 2018 roku. Są to certyfikaty, które pozwalają zarabiać, gdy rynek ma trend boczny, a to pozwala na inwestowanie na rynkach bezkierunkowych.

Są one notowane na Włoskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku SeDeX w godzinach od 9:05 do 17:30 w dni otwarcia giełdy, przez Unicredit i Socièté Générale.

Kluczową cechą Certyfikatów Corridor jest to, że posiadają one dwie Bariery, obserwowane w stylu amerykańskim i umieszczone w tej samej odległości procentowej od bazowej wartości referencyjnej.

Poprzez ustanowienie dwóch barier (jednej górnej i jednej dolnej) tworzy się obszar pomiędzy tymi dwoma barierami, znany jako korytarz. Podstawa musi pozostać w obrębie korytarza przez cały okres obowiązywania Corridor Certificates.

Są 3 rzeczy, o których należy pamiętać:

– Co decyduje o cenie certyfikatów Corridor?

– Jak tanie są Corridor Certificates

– Jak działa wykup w przypadku Corridor Certificates

Posłużmy się punktami.

Co decyduje o cenie certyfikatów Corridor?

Certyfikat ten ogranicza wartości bazowe w obrębie „korytarza”, cena certyfikatu korytarzowego zależy właśnie od wartości bazowej.

Możesz wyobrazić sobie, że cena Corridor Certificates jest biegaczem (cena instrumentu bazowego), biegnącym wewnątrz korytarza. Jeśli biegacz spełni swój obowiązek i pobiegnie środkiem korytarza, wszystko jest w porządku i cena certyfikatu nie powinna ulec zmianie. Jeśli natomiast biegacz ma tendencję do biegania w kierunku ściany, w kierunku Bariery, to cena Certyfikatu spadnie do zera, bo nikt nie chce płacić za biegacza, który próbuje zejść z trasy.

jeszcze dwie inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

– Cena wzrasta w miarę zbliżania się terminu zapadalności Corridor Certificates.

– Cena Certyfikatu jest odwrotnie proporcjonalna do zmienności aktywów bazowych. Oznacza to, że rośnie ona wraz ze spadkiem zmienności i maleje wraz ze wzrostem zmienności.

Jak tanie są certyfikaty Corridor?

Mogą być warte uwagi lub nie, to zależy od Ciebie. Powiedzmy, że są one odpowiednie dla Ciebie, jeśli jesteś dynamicznym inwestorem, który lubi inwestować w krótkim okresie czasu i stale śledzić rynek.

Jak działa umarzanie w przypadku Corridor Certificates?

Istnieją 2 sposoby odkupienia:

Biegacz nigdy nie opuścił korytarza, a certyfikat stracił ważność – W tym przypadku otrzymujesz stały zwrot kosztów w oparciu o liczbę posiadanych certyfikatów.

– Biegacz opuszcza korytarz – W tym przypadku nie ma możliwości zwrotu pieniędzy, a certyfikat kończy się dokładnie w momencie opuszczenia korytarza przez biegacza.

Wnioski

Biorąc pod uwagę możliwość utraty całej zainwestowanej kwoty, Corridor Certificates należy traktować jako doskonały instrument spekulacyjny o wysokim ryzyku. Oznacza to, że są one zalecane tylko dla tych, którzy naprawdę są w stanie stale monitorować rynek i działać odpowiednio w krótkim okresie czasu.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!