Co to jest overtrading?? Jako nowi inwestorzy, często słyszymy pytanie „dlaczego handlujesz?”. Z pewnością Twoja odpowiedź brzmi: aby osiągnąć zyski. To naturalne, że jeśli ryzykujemy swój kapitał na rynkach, robimy to w poszukiwaniu zysku. Jednak naturalne jest również to, że dajemy się ponieść emocjom i popadamy w Overtrading. Ale co to jest overtrading? W tym poście wyjaśnimy czym jest, jak go uniknąć, jego konsekwencje i inne aspekty tego błędu.

Co to jest Overtrading?
Moglibyśmy zdefiniować jako „konsekwencje finansowe wynikające z nadmiernej aktywności handlowej”. Patrząc na jego koncepcję z innej perspektywy, moglibyśmy powiedzieć, że „jest to niedojrzałość z psychologii tradingu”, ale nadal mówimy o negatywnych konsekwencjach wynikających z nadmiernej aktywności.
Ogólnie rzecz biorąc, koncepcja ta miałaby zastosowanie do nowych przedsiębiorców lub firm, które są w przyspieszonej ekspansji, niedojrzałości i ciągłego wzrostu bez upadków, aby go zamortyzować, generują te negatywne konsekwencje.
W przypadku rynku powstaje ona, gdy występuje nierównowaga między podażą a popytem na papiery wartościowe przedsiębiorstwa. Głównym problemem jest to, że młode firmy często nie mają kapitału obrotowego, aby spłacić swoje zobowiązania wobec osób trzecich. W związku z tym nasuwa się pytanie, jak to wpływa na handel? Odpowiedź jest związana z rentownością, można by pomyśleć, że im więcej handlujesz, tym większą rentowność generujesz, a na podstawie tego, co definiujemy i analizujemy, „Overtrading jest działaniem w / z nadmiarem w nadziei na osiągnięcie większej rentowności”. Co oznaczałoby popełnianie błędów, albo zauważanie sygnałów, których nie ma, albo tak wielkie ryzyko, że tracisz ogromne liczy.
Wskazówki jak uniknąć Overtradingu
Biorąc pod uwagę powyższe, możemy wymienić 4 wskazówki, jak uniknąć Overtradingu.
- Zdefiniuj system handlowy, za pomocą którego będziemy handlować i utrzymywać strukturę strategii. Możemy używać Scalpingu, intraday lub innych.
- Wyznacz cele czasowe, ustal zarządzanie kapitałem i właściwe zarządzanie pieniędzmi.
- Unikaj Overtaching (nadmierne wyświetlanie wykresów), wiele razy, to jest wejście do overtrading.
- Unikaj impulsów, bez względu na to, jak atrakcyjny może być handel, czasami lepiej jest przestać wygrywać niż przegrać.
Konsekwencje zawyżania obrotów
Overtrading może być niebezpieczny ze względu na swoją moc uzależniającą. Wejście na rynek pod wpływem impulsu przybliża nas do sytuacji czystego przypadku, działanie pod wpływem instynktu oddali nas od prawdziwego celu, czyli „rentowności”. Handel impulsowy oznacza, że nie mamy jasnych zasad wchodzenia w transakcje i dlatego nie mamy przewagi statystycznej, której szukamy w handlu. Dlatego też ryzyko nie jest kontrolowane, a nasze transakcje mogą zakończyć się niepowodzeniem.
W transakcjach impulsowych, zarządzanie pieniędzmi zazwyczaj nie istnieje i szukamy błędów, aby zrekompensować je nowymi transakcjami w stylu martingale, które mogą doprowadzić do unicestwienia konta.
Overtrading i niezgodność z systemem handlowym zazwyczaj idą w parze, a to jest początek drogi do porażki.
Podsumowując, musimy pamiętać, że overtrading jest aspektem psychologicznym, że możemy myśleć, że to się nam nie przytrafi, ale jeśli nie jesteśmy sztywni w naszym systemie handlowym i studiujemy rynek i jego trendy, to będzie bardzo łatwo zacząć handlować pod wpływem impulsu i stracić pieniądze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansów, odwiedź Rankię Polska i zostaw komentarz.

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw
Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.