Aplikacja Robinhood i handel Robinhood – jak to działa?

Robinhood został założony w 2013 roku przez absolwentów Stanforda, Baiju Bhatta i Vlada Teneva, którzy chcieli dać wielu ludziom możliwość inwestowania bez płacenia prowizji. Ta aplikacja wywodzi swoją nazwę i symbol od pióra legendarnego angielskiego bandyty (Robinhood), który poświęcił się okradaniu bogatych, aby pomóc biednym.

akcje robinhood

Aplikacja Robinhood i handel Robinhood – jak to działa?

Robinhood to popularna aplikacja inwestycyjna wśród traderów hobbystów. Wielu z nich gromadzi się na forach internetowych, takich jak Reddit, aby podnosić lub obniżać wartość akcji niektórych spółek, rzucając wyzwanie funduszom hedgingowym z Wall Street.

Podobnie, posiada czysty, kolorowy i łatwy w użyciu interfejs dla każdego, kto wchodzi w świat tradingu lub dla tych, którzy traktują go jako kolejne hobby.

Handel Robinhood

Jest to darmowa platforma transakcyjna, która oferuje użytkownikom możliwość inwestowania w pakiet akcji notowanych na Wall Street, jak również kupowania i handlowania kryptowalutami.

Dzięki Robinhood możesz inwestować w ETF-y, złoto lub fundusze inwestycyjne samodzielnie i bez korzystania z usług doradców. Dodatkowo, nie musisz wydawać pieniędzy na prowizje, ponieważ strona korzysta z reklam i subskrypcji usług Gold.

Robinhood nie jest dostępny poza Stanami Zjednoczonymi. Jest ona dozwolona tylko dla Amerykanów, którzy mają co najmniej 18 lat, numer ubezpieczenia społecznego i obywatelstwo amerykańskie.

Cechy charakterystyczne: Robinhood

  • Inwestycja jest bezprowizyjna, a ujawnienie udziałów jest bezpłatne.
  • Możesz ubiegać się o udziały w nowych firmach, zanim ich akcje zaczną być notowane na giełdach publicznych.
  • Możesz wybrać, ile chcesz zainwestować, a Robinhood przeliczy to na dolary za pełny udział.
  • Dostosuj swój portfel inwestycyjny do własnych potrzeb, korzystając z jednostek różnych spółek i funduszy, aby zmniejszyć ryzyko.
  • Transakcje dokonywane podczas godzin rynkowych są realizowane w tym samym czasie, więc zawsze będziesz znał cenę akcji w czasie rzeczywistym.

Jak działa Robinhood

Pod swoim najpopularniejszym hasłem „wszyscy jesteśmy inwestorami” aplikacja umożliwia każdemu inwestowanie na rynku finansowym, nawet jeśli nie dysponuje dużymi kwotami pieniędzy.

Kroki do wykonania:

  • Użytkownik musi zalogować się do aplikacji lub platformy internetowej i utworzyć profil.
  • Po założeniu konta i wypełnieniu wszystkich wymaganych danych, należy powiązać konto bankowe i rozpocząć inwestowanie.
  • Wybierz pakiet zakładów i monitoruj rynek, aby zdecydować, kiedy inwestycje zostaną wycofane lub czy mają być zamienione na inne akcje. Oznacza to, że im więcej transakcji dokonasz, tym wyżej zajdziesz, a im wyższy poziom posiadasz, tym więcej możliwości inwestycyjnych się przed Tobą otwiera.
  • W ramach platformy możesz wyszukiwać akcje, sprawdzać ich cenę i wyniki w ciągu ostatnich pięciu lat. Ponadto, zakupy mogą być dokonywane zarówno w akcjach jak i w dolarach, więc pozwala również na ustawienie powtarzających się inwestycji i limitów cenowych.
  • Robinhood zawiera powiadomienia z emoji i akcje prezentowe po rejestracji.

Regulacja i bezpieczeństwo Robinhooda

Robinhood jest certyfikowany przez Securities Investor Protection Corporation i regulowany przez Financial Industry Regulatory Authority (FINRA). Należy pamiętać, że certyfikaty te nie gwarantują bezpieczeństwa inwestycji, ale gwarantują, że pieniądze nie zostaną skradzione w trakcie transakcji.

Ponadto, nie ma ochrony dla dokonanych wpłat i nie ma obsługi klienta w czasie rzeczywistym dostępnej z aplikacji. Robinhood jest podstawową i łatwą w użyciu aplikacją; podobnie, jest odpowiedni dla małych inwestorów lub tych, którzy dopiero zaczynają inwestować i chcą zarobić dodatkowe pieniądze.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak działa aplikacja i handel na platformie Robinhood.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!