Inwestowanie w sektor motoryzacyjny: plusy i minusy

Inwestujesz w branżę motoryzacyjną? Sektor motoryzacyjny jest dobrym wyborem do inwestowania w wartość, ponieważ jest to branża cykliczna, która staje się tańsza podczas recesji i droższa podczas szczytów rynkowych.

sektor motoryzacyjny

Inwestycje motoryzacyjne: plusy i minusy

Jednak sprzedaż samochodów staje się głównym czynnikiem decydującym o kondycji przemysłu motoryzacyjnego. Wychodząc z recesji, przemysł ten jest najlepszym wykonawcą ze względu na kilka czynników; tak więc, gdy gospodarka zaczyna się ożywiać, generowany jest znaczny popyt, ponieważ konsumenci i firmy kupują pojazdy w czasie recesji.

W tym wpisie poznasz zalety i wady inwestowania w sektor motoryzacyjny.

Najpopularniejsze akcje motoryzacyjne

Oto niektóre z najlepszych akcji:

 • Tesla
 • Ford (NYSE: F)
 • General Motors (NYSE: GM)
 • Fiat Chrysler Automobiles (FCA.MI – NYSE: FCAU)
 • Toyota (NYSE: TM)
 • Honda (NYSE: HMC)
 • Volvo
 • Mercedes Benz

Znaczenie sektora motoryzacyjnego

Przemysł motoryzacyjny jest filarem gospodarki światowej, jedną z głównych sił napędowych wzrostu makroekonomicznego, stabilności i postępu technologicznego zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się, a także obejmuje wiele sąsiadujących z nim gałęzi przemysłu.

Inwestowanie w sektor motoryzacyjny: zalety i wady

Zalety

Jednak zaletami inwestowania w ten sektor są:

 • Jest to sektor, który pomimo kryzysu gospodarczego nadal generuje znaczne przychody ze sprzedaży pojazdów, podatków od użytkowania, podatków dochodowych od osób fizycznych i podatków od handlu. Oprócz produkcji i sprzedaży nowych i używanych pojazdów, części i usług, które generują akcyzę, sprzedaż, wartość dodaną, podatki lokalne i cła przywozowe.
 • Jest to branża, która stanowi stale rosnący udział w eksporcie przemysłu motoryzacyjnego, szczególnie w krajach rozwiniętych i wschodzących:
 • Przemysł motoryzacyjny jest ważny dla światowego rozwoju gospodarczego, przy czym istnieje ścisła korelacja między napływem bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) a produkcją motoryzacyjną, zwłaszcza w gospodarkach rozwijających się.
 • Na całym świecie motoryzacja jest związana z rozwojem regionalnym. Klastry przemysłowe tworzą się, gdy zakłady produkujące oryginalne wyposażenie (OEM) są otoczone przez zakłady produkujące komponenty, w tym huty stali, producentów szkła, dealerów używanych samochodów, sklepy posprzedażne i dostawców usług transportowych.
 • Samochody zrewolucjonizowały pojęcie mobilności, a towary i ludzie mogą teraz łatwiej niż kiedykolwiek przemieszczać się między regionami geograficznymi. Na całym świecie na każde pięć osób przypada jeden pojazd silnikowy, co poprawia jakość życia dzięki większej mobilności, wygodzie i bezpieczeństwu.
 • Sektor motoryzacyjny przyczynia się do tworzenia miejsc pracy i rozwoju umiejętności. Odpowiada ona na potrzeby konsumentów w zakresie większej różnorodności produktów, lepszych osiągów, większego bezpieczeństwa, wyższych standardów emisji i niższych kosztów.
 • Jeśli inwestujesz w sektor motoryzacyjny i wybierasz wiodące na rynku firmy, osiągasz lepsze wyniki.

Pamiętaj, że inwestor zawsze boi się kupować tuż przed wielkim rynkiem niedźwiedzia, a to może się zdarzyć również w sektorze motoryzacyjnym. Nie zapomnij przeanalizować, które firmy wiodą prym na rynku, jakie są aktualne trendy i zawsze inwestuj z rozwagą. Odkryj najtańszych brokerów do inwestowania w akcje w Polsce.

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

YoY: Czym jest i jak obliczyć?
YoY, znany również jako Year-Over-Year (po polsku: rok do roku), jest porównaniem statystyki z jednego okresu do tego samego okresu w poprzednim roku. Okres ten to zazwyczaj miesiąc lub kwartał. Wskaźnik rok do roku oblicza zmianę procentową w cią...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...