Najlepsze Metaverse ETF

Duże firmy technologiczne kładą duży nacisk na metaverse (Facebook zmienił nazwę na Meta). Microsoft chce zbudować korporacyjne metaverse, a tymczasem internetowe gry wieloosobowe, takie jak Fortnite, Minecraft (należący do Microsoftu) i Roblox, sprawiły już, że gry społecznościowe stały się zjawiskiem mainstreamowym i stworzyły platformy, które mogą być budulcem dla rozwoju metaverse. W tym artykule powiemy Ci, dlaczego i jak inwestować w metaverse ETF.

metaverse etf

Co to jest Metaverse?

Terminem Metaverse określa się połączenie światów wirtualnej i mieszanej rzeczywistości, do których dostęp uzyskuje się za pośrednictwem przeglądarki lub zestawu słuchawkowego, co pozwala ludziom na interakcje i doświadczenia w czasie rzeczywistym na odległość.

W chwili obecnej to, co ma być Metaverse, jest w rzeczywistości serią odłączonych metaverse. Obecny zestaw światów metaverse ma swój własny dostęp, awatary, interakcje i walutę. Fortnite, na przykład, jest oddzielny od Roblox, który jest oddzielny od Decentraland i innych.

Obecny zwiększony nacisk na metaverse jest częściowo napędzany przez bardzo niedawną możliwość „posiadania” wirtualnych obiektów, doświadczeń lub ziemi. Blockchain, crypto-finance, pozwala na precyzyjne określenie wirtualnego obiektu, tak aby można było go kupić i sprzedać.

Dlaczego warto inwestować w Metaverse?

Zastanawiasz się, dlaczego warto inwestować w Metaverse? Oto trzy główne powody:

 1. Nowatorski sektor: Metaverse to coś zupełnie nowego i nieznanego, co oznacza, że możliwości rozwoju i zysku są ogromne.
 2. Wsparcie ze strony dużych firm: Wiodące firmy z różnych branż inwestują w rozwój Metaverse, co dodaje wiarygodności i perspektyw na dalszy rozwój.
 3. Przyszłościowy projekt: Inwestowanie w Metaverse to inwestowanie w przyszłość. Rozwój technologii i pomysłowość ludzi zawsze przyczyniały się do postępu, a Metaverse może być jednym z największych przełomów w historii internetu.

Zobacz także: Jak inwestować w metaverse

Inwestuj w najlepsze ETF-y na Metaverse

ETF-y to pasywnie zarządzane fundusze inwestycyjne, które są powiązane ze zdywersyfikowanymi portfelami istniejących instrumentów finansowych i indeksów akcji. Te pasywnie zarządzane fundusze oznaczają, że wyniki funduszu są wynikami wszystkich papierów wartościowych, które on zawiera.

ETF-y na Metaverse oferują ekspozycję typu pure-play na spółki działające w obszarze wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, grafiki 3D, półprzewodników, szybkiej komunikacji bezprzewodowej, gier online, technologii blockchain, chmury i przechowywania danych.

Metaverse ETF na giełdzie: Ranking

Na giełdzie możemy znaleźć kilka ETFów na Metaverse. Wybraliśmy trzy najlepsze:

ETFISINTickerGdzie kupić
Roundhill Ball Metaverso ETFIE00082BU3V4METVZobacz ETF →
HANetf ETC Group Global Metaverse UCITSIE000KDY10O3M37RZobacz ETF →
iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc)IE000RN58M26MTAVZobacz ETF →

Roundhill Ball Metaverse ETF

Ten fundusz składa się z 40 firm działających w obszarach związanych z Metaverse. Został założony w marcu 2022 roku, ale osiągnął ogromne wartości. Wśród najważniejszych akcji wchodzących w skład tego ETF są:

 • NVIDIA Corporation
 • Microsoft Corporation
 • Meta Platforms Inc.

ETF firmy Roundhill Ball Investment jest notowany na London Stock Exchange.

etf metaverso de roundhill ball
Źródło: justETF

HANetf ETC Group Global Metaverse UCITS

HANetf ETC Group Global Metaverse UCITS ETF śledzi wyniki indeksu Solactive ETC Group Global Metaverse, który śledzi wyniki globalnych spółek działających w metawersji. Indeks obejmuje spółki z całego świata, które działają w ekosystemie metaverse, w tym:

 • Meta Platforms Inc.
 • Nvidia Corp
 • Qualcomm Ord
 • Unity Software Ord Shs
 • Ptc Inc
etf metaverso europa
Źródło: justETF


Posiada aktywa w wysokości 6 mln euro i ma siedzibę w Irlandii.

iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc)

iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc) to młody ETF (założony 7 grudnia 2022 r.) śledzący wyniki indeksu STOXX Global Metaverse Index, który odzwierciedla wyniki globalnych spółek działających w ekosystemie metaverse. Aktywa wchodzące w skład indeksu są wybierane w drodze rygorystycznej oceny ESG opartej na kryteriach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

etf metaverso armonizzato
Źródło: justETF

Posiada aktywa w wysokości 19 mln euro i ma siedzibę w Irlandii.

Inne sektory wzrostowe:

Jeśli chcesz inwestować w ETF-y, poznaj najlepszych brokerów dla ETF-ów.

Zobacz także recenzje brokerów

Czym są Metaverse ETFy?

Metaverse ETFy to fundusze inwestycyjne, które skupiają się na firmach związanych z Metaverse. ETF te mogą zawierać akcje firm technologicznych, zajmujących się wirtualną rzeczywistością, grami wideo i innymi przedsięwzięciami związanymi z Metaverse.

Które ETF-y Metaverse są teraz warte uwagi?

Do najlepszych ETF-ów na Metaverse zaliczyć można Roundhill Ball Metaverse ETF, HANetf ETC Group Global Metaverse UCITS oraz iShares Metaverse UCITS ETF USD (Acc). Każdy z tych funduszy inwestycyjnych ma nieco inną strategię i portfel, ale łączy je koncentracja na firmach związanych z rozwojem Metaverse.

Chcesz inwestować w ETF-y? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.01

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Inwestowanie w surowce
Jeśli chodzi o wybór wśród katalogu aktywów giełdowych, inwestowanie w surowce jest jedną z najbardziej ciekawych opcji inwestycyjnych. W tym artykule chcemy wyjaśnić, jak bezpiecznie inwestować w surowce, dlaczego warto to robić i jakie ryzyko si...