Jakie są najlepsze fundusze inwestycyjne kryptowalut?

Bitcoin można uznać za kryptowalutę, która wywołała rewolucję w ostatnich latach. Coraz więcej inwestorów interesuje się funduszami inwestycyjnymi Bitcoin, ze względu na jego rosnącą wartość.

inwestowanie w Bitcoin

Fundusze inwestycyjne kryptowalut

Coraz więcej inwestorów odczuwa potrzebę inwestowania w Bitcoin, a to dlatego, że jego wartość jest najbardziej „solidna” ze wszystkich kryptowalut.

Zmienność Bitcoin jest naprawdę wysoka i jest wiele osób próbujących zarówno kupić jak i wydobyć Bitcoin.

Jak jednak wygląda inwestowanie w Bitcoin? Istnieją różne sposoby inwestowania w Bitcoin. Pomimoo tego, że od lat można było inwestować w Bitcoin kupując na giełdach lub spekulując na jego cenie, inwestorzy domagali się ETF-ów.

Jest wielu, którzy są zainteresowani możliwością inwestowania w Bitcoin poprzez fundusze inwestycyjne, a powody są najbardziej zróżnicowane.

Jednym z powodów, dla których warto szukać, jest prawdopodobnie poszukiwanie stabilności. Bitcoin może wydawać się dobrą inwestycją. W rzeczywistości, istnieje wiele osób, które uważają, że jest to bańka gotowa do pęknięcia z różnych powodów. Jednym z powodów jest fakt, że jest to aktywo cyfrowe, które jest znacznie bardziej zmienne niż aktywa fizyczne. Kwestia jest dyskusyjna, ale nadal możemy powiedzieć, że liczba potencjalnych zainteresowanych kradzieżą aktywów jest większa, ponieważ aktywa cyfrowe mogą być skradzione z dowolnego miejsca na świecie, podczas gdy aktywa fizyczne wymagają fizycznej obecności złodzieja w miejscu, w którym znajduje się aktywo.

Na wypadek gdybyś nie wiedział, ETF jest pasywnie zarządzanym funduszem, który działa poprzez próbę naśladowania indeksu bazowego.

Zobacz także:

Biorąc to pod uwagę, oznacza to, że wniosek o ETF dotyczący Bitcoin zamiast tego składa się z wniosku o ETF posiadający indeks bazowy zawierający kilka kryptowalut, w tym Bitcoin. Oznacza to, że nawet w przypadku, gdy Bitcoin okaże się bańką i wybuchnie, nasze środki będą chronione.

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF A

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF A to fundusz ETF, którego indeksem bazowym jest Elwood Blockchain Global Equity. Na uwagę zasługuje fakt, że replikacja indeksu bazowego jest zoptymalizowaną repliką fizyczną z próbkowaniem.

Pomimo tego, że fundusz narodził się w 2019 roku posiada setki milionów dolarów. Obecnie wolumen przekracza 12 000, a od początku roku wartość wzrosła o 22,57%.

Walutą jest dolar, którego obecna wartość wynosi około 112 dolarów, i stosuje politykę akumulacji.

Istnieje dobre zróżnicowanie geograficzne, z 32% ekspozycją na USA, 24% na Japonię i 17% na rozwinięte kraje azjatyckie.

Trzy największe firmy w tym gronie to:

  • Canaan – Jest to firma zajmująca się produkcją sprzętu komputerowego. Firma została założona w 2013 roku. Znajduje się w Chinach i specjalizuje się w produkcji urządzeń do wydobywania kryptowalut, takich jak serwery Blockchain i mikroprocesory ASIC.
  • MicroStrategy – Jest to firma, która dostarcza oprogramowanie business intelligence, oprogramowanie mobilne i usługi w chmurze. Firma została założona w 1989 roku, ma siedzibę w Virginii i w ostatnich latach poczyniła ogromne inwestycje w Bitcoin. Dokładnie rzecz ujmując, zaczęła inwestować w sierpniu 2020 roku od inwestycji w wysokości 250 milionów dolarów. Od tego czasu do maja 2021 roku zainwestowała w Bitcoina łącznie 2,2 miliarda dolarów.
  • Silvergate Capital – Jest to firma bankowa założona w 1988 roku w Kalifornii, która dąży do ułatwienia i popularyzacji korzystania z kryptowalut.

Grayscale Bitcoin Trust

Grayscale Bitcoin Trust to amerykańska firma, która stale kupuje Bitcoin. Oznacza to, że zakup akcji GBTC oznacza posiadanie części Bitcoinów należących do spółki.

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne kryptowalut: Opinie

Wciąż nie ma wielu opcji, które pozwalają inwestować w Bitcoin poprzez fundusze inwestycyjne, ale jest to coś, co szybko się rozwija i może okazać się szczególnie korzystne.

Planujesz inwestować w ETF-y? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepsze Altcoiny: Ranking
Coraz więcej mówi się o kryptowalutach, walutach cyfrowych, które rewolucjonizują rynek finansowy, ale nadal istnieje wiele dezinformacji, błędnych informacji, a nawet pomyłek, które stają się normą. Tak jest w przypadku Bitcoina, który będąc najp...