Instrumenty pochodne na kryptowaluty

Instrumenty pochodne na kryptowaluty? Rynek giełdowy lub Forex w ostatnich latach bardzo się rozwinął; jedną z wprowadzonych dużych zmian jest powstanie kryptowaluty, która jest cyfrową walutą używaną do dokonywania przelewów i płatności przez Internet. W tym wpisie omówimy instrumenty pochodne na kryptowaluty.

Instrumenty pochodne na kryptowaluty

Instrumenty pochodne na kryptowaluty

Instrument pochodny to figura oparta na umowie pomiędzy dwoma lub więcej stronami w celu uzyskania wartości aktywów bazowych, które w tym przypadku odpowiadają kryptowalucie; ten rodzaj instrumentu pochodnego odpowiada umowie kupna i sprzedaży kryptowaluty po określonej cenie i w określonym czasie.

Cechy charakterystyczne

Charakterystyka instrumentów pochodnych na kryptowaluty jest następująca:

 • Nie mają one wewnętrznej ani bezpośredniej wartości rynkowej.
 • Wartość kontraktu jest określana na podstawie zmian w cenie kryptowaluty.
 • Wartość kontraktu jest generowana przy uwzględnieniu przyszłej wartości kryptowaluty.

Klasyfikacja

Instrumenty pochodne na kryptowaluty są klasyfikowane w następujący sposób:

 • Swapy: Swap jest rodzajem umowy między dwiema stronami, które wymieniają się przepływami pieniężnymi, działając za pomocą instrumentów takich jak weksle, obligacje, akcje i inne aktywa bazowe. Jego działanie polega na przyszłej wymianie stałych płatności odsetkowych na zmienne płatności z tytułu przepływów pieniężnych.
 • Kontrakty terminowe: zobowiązują do kupna i sprzedaży określonego składnika aktywów w przyszłym terminie po określonej cenie.
 • Opcje: to rodzaj kontraktu finansowego, który, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada opcji lub prawu, które sprzedający lub kupujący ma do sprzedaży lub kupna aktywów w danym okresie czasu; należy pamiętać, że nie odpowiada to zobowiązaniu w ramach kontraktu pochodnego.
 • Forwards: Forwards to kontrakt, który może być dostosowany do potrzeb kupującego lub sprzedającego, oparty na umowach pozagiełdowych (OTC).

Zalety

Inwestowanie w instrumenty pochodne ma następujące zalety

 • Hedging: zapewnia inwestorom zabezpieczenie, chroniąc ich przed ryzykiem związanym z inwestowaniem za pomocą polis lub ubezpieczeń.
 • Spekulacja: Daje to sprzedającemu lub kupującemu możliwość spekulowania na cenie instrumentów pochodnych, generując zyski z wahań na rynku kryptowalut.
 • Minimalizacja zmienności: zmienność występująca na wszystkich rynkach akcji jest minimalizowana.

Zobacz także:

Istnieją również następujące wady:

Wady

 • Na pierwszy rzut oka wygląda to jak narzędzie, a nie rynek aktywów, co może prowadzić do nieporozumień.
 • Działa on w oparciu o kontrakty, a nie aktywa kryptograficzne, generując niestabilność w danych handlowych.
 • Aktywa są zaszyfrowane, co utrudnia dostęp do nich.

Jak handlować za pomocą instrumentów pochodnych na kryptowaluty

Aby handlować za pośrednictwem instrumentów pochodnych kryptowalut, nie można handlować kryptowalutami w fizycznej lokalizacji, dlatego wykorzystuje się platformy elektroniczne przeznaczone do tego celu, a wśród platform elektronicznych znajdują się:

 • Bitmex: najbardziej udany z nich wszystkich, śledzi ruch Bitcoinów w stosunku do dolara.
 • Deribit: handluje ruchem Bitcoinów w stosunku do dolara, pomagając użytkownikom osiągnąć 100-krotną dźwignię.
 • BaseFEX: jest najnowszym z partii i ma łatwy do zrozumienia interfejs, który monitoruje cenę bitcoina i altcoinów.

Mamy nadzieję, że rozumiesz czym są derywaty kryptowalutowe, pamiętaj, że nie handluje się nimi bezpośrednio z walutami, ale poprzez kontrakty, dlatego skonsultuj się z nami, który rodzaj inwestycji w derywaty jest najlepszy z trzech wymienionych, a także z platformą, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepsze Altcoiny: Ranking
Coraz więcej mówi się o kryptowalutach, walutach cyfrowych, które rewolucjonizują rynek finansowy, ale nadal istnieje wiele dezinformacji, błędnych informacji, a nawet pomyłek, które stają się normą. Tak jest w przypadku Bitcoina, który będąc najp...