Handel Futures: Scalping

Futures to standaryzowane kontrakty terminowe, stworzone w ten sposób, aby można było nimi łatwo handlować na giełdzie. Futures mają za zadanie usankcjonować zobowiązanie do odroczonego zakupu określonego instrumentu finansowego po ustalonej cenie.

Handel Futures: Scalping

Oczywiście możemy mieć kontrakty terminowe powiązane z realnymi aktywami, takimi jak towary, wśród których możemy znaleźć pszenicę, złoto, metale itp., ale także aktywa finansowe, takie jak walutowe kontrakty terminowe powiązane na przykład z wartością niektórych walut.

Technika Scalpingu

Technika scalpingu, jest techniką szeroko stosowaną w świecie handlu dla różnych produktów w świecie finansów. Scalping polega na otwieraniu i zamykaniu pozycji w bardzo ograniczonym czasie.

W każdym razie nie mamy zdefiniowanego czasu, przez jaki nasza pozycja powinna pozostać otwarta, ale generalnie niektóre operacje trwają od kilku sekund do maksymalnie około piętnastu minut. Techniki Scalpingu są rodzajem podkategorii day tradingu.

Ten rodzaj operacji wykorzystuje publikację danych lub wydarzeń makroekonomicznych, które zmieniają zmienność i płynność różnych rynków. Technika scalpingu ma na celu osiąganie małych zysków często podczas sesji handlowej.

Wartość, którą należy zachować pod kontrolą podczas ćwiczeń scalpingowych, zwłaszcza w świecie kontraktów terminowych, i prowizje od naszych brokerów są bardzo niskie, co zapewnia duże zyski netto.

Niektóre strategie scalpingu kontraktów terminowych

Jedną z najbardziej znanych technik scalpingu w świecie kontraktów terminowych jest Breakout Trade. Breakout występuje, gdy cena aktywów porusza się poza wcześniej zdefiniowanym obszarze oporu lub wsparcia.

Trader scalpingowy ma nadzieję, że powstanie wystarczający impet, aby nastąpił wystarczający ruch ceny, w górę lub w dół, który pozwoli mu wejść na rynek i wyjść z niego, aby zabezpieczyć zyski.

Dobre operacje, które stosują strategię wybicia typu zawyżonego: kiedy przechodzimy do analizy oporu i wsparcia na wykresie cenowym, dotykamy kilkakrotnie naszej linii, zmienności nominalnej, po czym następuje wzrost wskaźnika obniżonego i wreszcie wzrost wolumenu obrotu przez breakout.

Zobacz także:

Inną techniką jest handel za pomocą wskaźników Bollinger band. Wstęgi Bollingera pozwalają nam obserwować ruchy rynku poprzez średnią ruchomą ceny, a wraz z analizą techniczną wykresu wstęgi te tworzą swego rodzaju mapę dla handlowców, która pozwala im na wdrożenie strategii scalpingowej.

Bollinger bands poruszają się w czasie rzeczywistym z ceną aktywów, które handlujemy, dając nam wskazówkę do zakresu cen, jaką składnik aktywów może podjąć w celu zapewnienia zysku. Jedna z technik polega na aktywowaniu strategii scalpingowej w momencie, kiedy cena uderza w obie wstęgi.

W momencie, kiedy cena uderza w górną wstęgę, wchodzisz w transakcję krótką, jeśli uderza w dolną wstęgę, wchodzisz w transakcję długą. W momencie, gdy trader widzi, że cena osiąga wstęgę, zamyka pozycję.

Trzecią możliwością byłoby wykorzystanie interwałów transakcyjnych dla naszej strategii scalpingowej. Są one często wykorzystywane głównie przez handlowców skalpujących kontrakty terminowe oparte na popularnych indeksach, takich jak S&P 500 E-mini i Micro E-mini, a tym samym szukających aktywów o średniej zmienności do handlu.

Ta średnia zmienność pomaga scalperom uniknąć niespodziewanych ruchów z dużymi skokami w górę i w dół, które mogłyby przynieść nam duże zyski, ale także potencjalnie duże straty.

Ponadto, jeśli praktykujesz scalping w środku trendu, na którym polegasz, łatwiej jest zinterpretować kierunek rynku. Następnie przechodzimy do identyfikacji serii poziomów wsparcia i oporu.

Po przeanalizowaniu i zidentyfikowaniu wszystkich tych wartości będziemy następnie tworzyć zakres handlu, który pozwoli nam kupić w pobliżu wartości wsparcia i sprzedać w pobliżu wartości oporu, aż do punktu przełamania aby następnie przejść do opracowania nowych poziomów wsparcia i oporu, aby utworzyć nowy zakres handlu, który pozwoli nam zastosować inne strategie skalpowania.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Futures to standaryzowane kontrakty terminowe, stworzone w ten sposób, aby można było nimi łatwo handlować na giełdzie. Futures mają za zadanie usankcjonować zobowiązanie do odroczonego zakupu określonego instrumentu finansowego po ustalonej cenie...