Pictet robotics: analiza i filozofia funduszu inwestycyjnego

Fundusz inwestycyjny Pictet Robotics jest zarządzany przez Pictet, jeden z największych europejskich banków. Jest to fundusz, który ma na celu inwestowanie w robotykę i sztuczną inteligencję w celu poprawy globalnej produktywności i jakości życia poprzez rozwój technologii i usług medycznych.

Pictet robotics: analiza i filozofia funduszu inwestycyjnego

Pictet robotics: analiza i filozofia funduszu inwestycyjnego

Pictet robotics to fundusz, który inwestuje w sztuczną inteligencję i został uruchomiony przez Pictet Group. Bez dalszej zwłoki przyjrzyjmy się pokrótce, czym jest Pictet, a następnie przeanalizujmy robotykę Pictet.

Pictet

Pictet jest szwajcarskim wielonarodowym bankiem prywatnym i firmą świadczącą usługi finansowe. Jest jednym z wiodących banków w Szwajcarii i oferuje głównie usługi zarządzania aktywami i zarządzania majątkiem dla osób prywatnych i firm.

Czym jest robotyka Pictet?

Około sześć lat temu Pictet ogłosił uruchomienie Pictet Robotics, jednego z pierwszych na świecie funduszy inwestycyjnych zajmujących się robotyką i sztuczną inteligencją. Wybór ten opiera się na prostej zasadzie Megatrend, która ma na celu inwestowanie w sektory o wysokim wzroście w celu uzyskania wyższych marż.

W dziedzinie robotyki inwestują firmy o różnym charakterze: są takie, które zajmują się badaniami związanymi ze światem cybernetycznym, takie, które zajmują się procesami automatyki przemysłowej, inne zajmują się rozwojem technologicznym w dziedzinie medyczno-naukowej, a jeszcze inne badają nowe technologie, które mogą pomagać ludziom, zarówno z medycznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia usług.

Filozofia funduszu inwestycyjnego

Filozofią funduszu inwestycyjnego Pictet Robotics jest wspieranie postępu technologicznego i podążanie na jego fali.

Pomysł ten może przerazić każdego, kto myśli o bańce dotcomów z 2000 roku. Jeśli nie wiesz, o czym mówię, to szybko się dowiesz. Przez „bańkę spekulacyjną” rozumiemy ciągłe kupowanie akcji danej firmy (nadmuchiwanie bańki), które prowadzi do sytuacji, w której firma nie spełnia oczekiwań, inwestorzy zdają sobie sprawę, że lepiej byłoby zaoszczędzić swoje pieniądze, a nie ma nowych inwestorów chętnych do kupna akcji po wysokiej cenie, jaką osiągną (bańka zaraz pęknie). 

Bańka ostatecznie „pęka”, gdy wszyscy przedsiębiorcy sprzedają akcje, cena akcji spada, a firma bankrutuje. W 2000 r. doszło do jednego z największych kryzysów gospodarczych na giełdzie, a jego przyczyną była bańka dotcomów, czyli nierozważne kupowanie akcji spółek technologicznych. Kryzys nastąpił, ponieważ przedsiębiorcy zaufali rozwojowi technologii i nie dbali o dane. Czy to się powtarza?

Odpowiedź brzmi: „nie”. Historia uczy, co dobrze jest robić i czego dobrze jest nie robić. To, że ten kryzys się wydarzył nie oznacza, że inwestowanie w spółki technologiczne jest czymś nieopłacalnym, wręcz przeciwnie, wystarczy tylko zwracać uwagę na dane. Kryzys dotcomów z 2000 roku doprowadził w rzeczywistości do bankructwa ponad 50% firm technologicznych, ale na powierzchnię wypłynęli tacy giganci jak Apple, Amazon i Microsoft.

Sektor ten szybko się rozwija, a inwestując właściwie można się wzbogacić, jednocześnie przyczyniając się do globalnego rozwoju, taka właśnie filozofia przyświeca funduszowi.

Wniosek

Podsumowując, fundusz inwestycyjny Pictet Robotics jest dobrym wyborem do inwestycji, niezależnie od tego, czy kierujesz się chęcią zarobienia pieniędzy, czy też jesteś zainteresowany przyczynieniem się do rozwoju naszej planety.

Nie należy również lekceważyć faktu, że jest on zarządzany przez jeden z największych europejskich banków, Pictet.

Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją funduszu w formacie pdf, aby lepiej zrozumieć, dlaczego inwestowanie w technologie takie jak automatyka przemysłowa, robotyka zdrowotna, robotyka konsumencka oraz technologia systemów zdalnych i autonomicznych jest świetnym pomysłem.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!