Kim jest Ken Fisher, założyciel Fisher Investments?

Kim jest Ken Fisher? Kenneth Lawrence Fisher jest amerykańskim miliarderem, analitykiem inwestycyjnym, autorem oraz założycielem i prezesem Fisher Investments. Fisher był autorem kolumny „Portfolio Strategy” Forbesa od 1984 do 2017 roku, co czyni go najdłużej pracującym felietonistą. W tym wpisie opowiemy Ci, kim jest założyciel Fisher Investments.

ken fisher

Kim jest Ken Fisher, założyciel Fisher Investments?

Ken Fisher lub Kenneth Fisher urodził się 29 listopada 1950 r. w San Francisco w Kalifornii. Jest synem Philipa Fishera, znanego autora książki „Common Stocks and Uncommon Profits” i menedżera finansowego.

Fisher wstąpił na Uniwersytet Humboldta, aby studiować leśnictwo/gospodarkę leśną. Następnie w 1972 r. złożył podanie do Wyższej Szkoły Ekonomicznej na Uniwersytecie Humboldta.

Fisher Investments

Na początku swojej kariery zawodowej pracował dla swojego ojca Philipa Fishera.

Ken Fisher założył firmę Fisher Investments w 1979 roku. Od ponad 30 lat jest autorem kolumny „Strategia portfelowa” w magazynie Forbes i autorem 11 książek. Obecnie jest prezesem wykonawczym firmy i współgłównym dyrektorem inwestycyjnym.

Usługi oferowane przez Fisher Investments

Fisher Investments oferuje zarządzanie portfelem inwestycyjnym, planowanie finansowe oraz planowanie emerytalne dla klientów indywidualnych. Istnieją trzy kategorie usług zarządzania portfelem, z których każda koncentruje się na optymalizacji zysków w określonym przedziale ryzyka:

 • Akcje i ekwiwalenty pieniężne są wykorzystywane głównie na rachunkach akcyjnych
 • Rachunki o stałym dochodzie: wykorzystują przede wszystkim instrumenty o stałym dochodzie i gotówkę
 • Rachunki mieszane łączą akcje, instrumenty o stałym dochodzie i gotówkę

Obecnie zarządza około 188 miliardami dolarów i jest największą firmą inwestycyjną na świecie; Ken Fisher jest jej dyrektorem zarządzającym i współzarządzającym inwestycjami od prawie 37 lat.

Publikacje w najlepszych czasopismach

Fisher był pisarzem dla magazynu Forbes od 1984 do 2017 roku, a obecnie publikuje w następujących magazynach:

 • L'Opinion we Francji
 • Caixin w Chinach,
 • Hong Kong Economic Newspaper,
 • Mennica Chosun w Korei Południowej.
 • Diamentowy Tygodnik z Japonii
 • Franc w Belgii.
 • The Business Times of Singapore.
 • Focus Money w Niemczech.
 • Borsen w Danii.
 • Telegraf w Niderlandach
 • Handelszeitung w Szwajcarii.
 • L'Economista w Hiszpanii.
 • II Sole 24 Ore we Włoszech

Ken Fisher- Opublikowane książki

W kontekście swojej wiedzy i wysokich umiejętności jako analityk inwestycyjny, Kenneth opublikował około jedenastu książek, w tym:

– “Super Stock” w 1984 r. z wyróżnieniem Best Seller in Economics.

– Książki „Tylko trzy pytania, które się liczą” wydana w 2006 r., „Dziesięć dróg do bogactwa” wydana w 2008 r., „Jak wyczuć szczura” wydana w 2009 r. i „Debunkery” wydana w 2010 r.; które znalazły się na liście bestsellerów New York Times.

Prace teoretyczne i nagrody

Jednym z jego głównych wkładów do inwestycji jest praca teoretyczna opublikowana w 1970 roku, która odnosi się do narzędzia analitycznego znanego jako wskaźnik przedsprzedaży; który pozostaje centralną częścią badań finansowych i jest zawarty w książce „Superstocks”.

Podobnie, Fisher otrzymał nagrodę Fabozzi / Jacobs Levy za duży wkład w dziedzinę finansów za artykuł opublikowany w „The Journal of Portfolio Management”.

Ken Fisher- Bogactwo

Ken Fisher znalazł się na 170 miejscu wśród 400 najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku i na 502 miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie w 2021 roku; w badaniu opublikowanym przez magazyn Forbes. Jego majątek szacuje się na około 3,8 miliarda dolarów.

Ken Fisher- Podsumowanie

Fisher mieszka obecnie z żoną Sherilyn i trójką dzieci w Dallas w Teksasie.

Ken Fisher, dzięki swojemu wielkiemu wkładowi naukowemu w dziedzinie finansów, stał się jedną z największych postaci w branży inwestycyjnej, z wyróżnieniem jako jeden z czołowych felietonistów magazynu Forbes.

Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom udało się Państwu zrozumieć, kim jest Kenneth Fisher, założyciel Fisher Investments, jednej z największych firm inwestycyjnych na świecie, która posiada doświadczenie swojego założyciela w dziedzinie inwestycji.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!