Ishares euro high yield corporate bond

Ishares euro high yield corporate bond to ETF, który koncentruje się na wysokodochodowych obligacjach korporacyjnych denominowanych w euro, starając się replikować indeks o doskonałych cechach, takich jak dywersyfikacja sektorów uczestników. Zobaczmy razem, co to jest, jakie są główne udziały, jak działa indeks bazowy i czy warto w niego inwestować.

Ishares euro high yield

Ishares euro high yield corporate bond

Ishares euro high yield corporate bond to fundusz, którego celem jest próba jak najdokładniejszego odwzorowania indeksu składającego się z wysokodochodowych obligacji korporacyjnych denominowanych w euro.

Jest to irlandzki fundusz z około 49 milionami akcji w obrocie, poziomem odniesienia wynoszącym około 210 euro i jest często identyfikowany jako iShares Euro High Yield Corporate Bond UCITS ETF.

Fundusz iShares Euro High Yield Corporate Bond oferuje ekspozycję na około 100 najbardziej płynnych papierów wartościowych denominowanych w euro o ratingu niższym niż inwestycyjny. Jest to zatem odpowiedni instrument dla osób chcących inwestować na rynku obligacji korporacyjnych.

Indeksem bazowym jest Markit iBoxx Euro Liquid High Yield.

Sektory 

Jakie są główne udziały w funduszu Ishares euro high yield corporate bond?

W sektorze pieniężnym znajduje się BLK LEAF FUND AGENCY ACC T0 EUR o wartości rynkowej ponad 32 mln EUR.

W sektorze bankowym znajdują się Unicredit i Intesa Sanpaolo, odpowiednio UNICREDIT SPA MTN RegS i INTESA SANPAOLO SPA MTN RegS, o łącznej wartości rynkowej ponad 52 mln euro.

W sektorze środków higieny osobistej mamy NIDDA HEALTHCARE HOLDING AG RegS i TEVA PHARMACEUTICAL FINANCE NETHER RegS, o łącznej wartości rynkowej około 47 mln euro.

Następnie mamy THYSSENKRUPP AG MTN RegS w sektorze dóbr pośrednich z prawie 23 mln euro wartości rynkowej.

Eksponentem w sektorze transportowym jest AUTOSTRADE PER LITALIA SPA RegS o wartości rynkowej prawie 21 mln euro.

Wreszcie znajdujemy sektor komunikacji z 3 wykładnikami, przede wszystkim Netflix: NETFLIX INC MTN, SOFTBANK GROUP CORP RegS i ALTICE FRANCE HOLDING SA RegS. Całkowita wartość rynkowa w tym przypadku wynosi ponad 68 mln euro.

Indeks bazowy

Jak wspomniano wyżej, jest to Markit iBoxx Euro Liquid High Yield i jest to indeks, który gromadzi głównie obligacje spółek o ratingu BB, B lub CCC, niezależnie od tego, czy należą one do strefy euro, czy nie.

Około połowa tych papierów wartościowych należy do sektora towarów, dóbr konsumpcyjnych i przemysłu.

Co ciekawe, żaden papier wartościowy w portfelu nie ma ekspozycji większej niż 2%, a spółki z ratingiem CCC stanowią jedynie 5% indeksu.

Wniosek

Jest to dobry ETF i polecamy go w przypadku chęci inwestowania w obligacje denominowane w euro, ale odradzamy inwestowanie w czasach umacniania się międzynarodowej koniunktury gospodarczej.

Jednym z głównych powodów, dla których warto ją Państwu polecić, są sami uczestnicy i ich dywersyfikacja branżowa.

Dane przedstawione w artykule są uważane za prawdziwe w momencie pisania artykułu i zostały zaczerpnięte ze strony https://www.ishares.com/.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!