Fundusze trendów: Pictet Megatrend, Robeco – Trendy konsumenckie

Jest wiele funduszy, w które można inwestować, ale czy można inwestować w trendy? Odpowiedź brzmi: tak. Można inwestować w trendy i ewentualne mega trendy, aby spróbować „hitu” lub dokonać prostej inwestycji. Przeanalizujmy razem 2 fundusze, które Ci to umożliwiają.

fundusze trendow

Fundusze trendów: Pictet Megatrend, Robeco – Trendy konsumenckie

Możesz o tym nie wiedzieć, ale istnieją fundusze powiązane z trendami, czyli mówiać prościej, możliwość inwestowania w trendy

Oczywiście nie można inwestować na trend rynku (rynek byczy i rynek niedźwiedzi), lub lepiej, można to zrobić, ale to jest to, co starasz się zrobić normalnie, czyli inwestować w rynek próbując podążać za trendem w celu czerpania korzyści ekonomicznych.

W tym artykule omówimy trendy, które interesują nawet ludzi nie znających się na ekonomii. Oczywiście, mówiąc o trendach, trzeba myśleć o megatrendach, o tych zmianach, które wstrząsają światem, a wraz z nim gospodarką (łatwo tu o przykłady technologiczne tj. komputery, Internet, e-commerce).

Przeanalizujmy razem dwa słynne pod tym względem fundusze. Pierwszy z nich inwestuje w trendy, podczas gdy drugi stara się zidentyfikować możliwe megatrendy i postawić na nie.

Nic dodać nic ująć, jeśli pociąga Cię idea inwestowania w przyszłość, możesz zainwestować w fundusze związane z tym trendem.

Robeco Global Consumer Trends E EUR to fundusz, który inwestuje w akcje związane z rynkami wschodzącymi na całym świecie. Celem funduszu jest próba osiągnięcia zwrotu, który jest lepszy niż indeks bazowy.

Fundusz inwestuje w oparciu o strukturalne trendy wzrostu wydatków konsumpcyjnych. Pierwszym trendem jest cyfrowa transformacja konsumpcji, drugim trendem jest rozwój wschodzącej klasy średniej, a trzecim i ostatnim trendem jest nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie.

Zarządzający funduszem są zatem odpowiedzialni za wybór akcji, które najlepiej odzwierciedlają i podążają za tymi trendami.

Wybór megatrendów Pictet-Global

Megatrendy to zbiór niesamowitych sił zmian technologicznych, środowiskowych, społecznych i demograficznych, które powodują dramatyczną transformację świata (i gospodarki) w ciągu kilku lat.

Pictet bada megatrendy od ponad 20 lat. Celem subfunduszu Pictet-Global Megatrend Selection jest osiągnięcie wzrostu wartości kapitału poprzez inwestowanie co najmniej dwóch trzecich swoich aktywów w akcje i podobne papiery wartościowe emitowane przez spółki działające na całym świecie.

Pictet-Global Megatrend Selection inwestuje w szczególności w papiery wartościowe, które mogą w pełni wykorzystać globalne megatrendy, tzn. trendy rynkowe, które rozwinęły się w wyniku istotnych zmian czynników gospodarczych i społecznych, w tym środowiska, stylu życia, trendów demograficznych i przepisów.

Wnioski dotyczące funduszy powiązanych z trendami

Są to możliwe dobre inwestycje, zasadą pozostaje sprawdzenie rynku i poszukiwanie dogłębnych informacji. W tym przypadku są to dwa zupełnie różne fundusze, więc zasada ta ma zastosowanie bardziej niż kiedykolwiek.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!