Fundusze trendów: Pictet Megatrend, Robeco – Trendy konsumenckie

Jest wiele funduszy, w które można inwestować, ale czy można inwestować w trendy? Odpowiedź brzmi: tak. Można inwestować w trendy i ewentualne mega trendy, aby spróbować „hitu” lub dokonać prostej inwestycji. Przeanalizujmy razem 2 fundusze, które Ci to umożliwiają.

fundusze trendow

Fundusze trendów: Pictet Megatrend, Robeco – Trendy konsumenckie

Możesz o tym nie wiedzieć, ale istnieją fundusze powiązane z trendami, czyli mówiać prościej, możliwość inwestowania w trendy

Oczywiście nie można inwestować na trend rynku (rynek byczy i rynek niedźwiedzi), lub lepiej, można to zrobić, ale to jest to, co starasz się zrobić normalnie, czyli inwestować w rynek próbując podążać za trendem w celu czerpania korzyści ekonomicznych.

W tym artykule omówimy trendy, które interesują nawet ludzi nie znających się na ekonomii. Oczywiście, mówiąc o trendach, trzeba myśleć o megatrendach, o tych zmianach, które wstrząsają światem, a wraz z nim gospodarką (łatwo tu o przykłady technologiczne tj. komputery, Internet, e-commerce).

Przeanalizujmy razem dwa słynne pod tym względem fundusze. Pierwszy z nich inwestuje w trendy, podczas gdy drugi stara się zidentyfikować możliwe megatrendy i postawić na nie.

Nic dodać nic ująć, jeśli pociąga Cię idea inwestowania w przyszłość, możesz zainwestować w fundusze związane z tym trendem.

Robeco Global Consumer Trends E EUR to fundusz, który inwestuje w akcje związane z rynkami wschodzącymi na całym świecie. Celem funduszu jest próba osiągnięcia zwrotu, który jest lepszy niż indeks bazowy.

Fundusz inwestuje w oparciu o strukturalne trendy wzrostu wydatków konsumpcyjnych. Pierwszym trendem jest cyfrowa transformacja konsumpcji, drugim trendem jest rozwój wschodzącej klasy średniej, a trzecim i ostatnim trendem jest nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie.

Zarządzający funduszem są zatem odpowiedzialni za wybór akcji, które najlepiej odzwierciedlają i podążają za tymi trendami.

Wybór megatrendów Pictet-Global

Megatrendy to zbiór niesamowitych sił zmian technologicznych, środowiskowych, społecznych i demograficznych, które powodują dramatyczną transformację świata (i gospodarki) w ciągu kilku lat.

Pictet bada megatrendy od ponad 20 lat. Celem subfunduszu Pictet-Global Megatrend Selection jest osiągnięcie wzrostu wartości kapitału poprzez inwestowanie co najmniej dwóch trzecich swoich aktywów w akcje i podobne papiery wartościowe emitowane przez spółki działające na całym świecie.

Pictet-Global Megatrend Selection inwestuje w szczególności w papiery wartościowe, które mogą w pełni wykorzystać globalne megatrendy, tzn. trendy rynkowe, które rozwinęły się w wyniku istotnych zmian czynników gospodarczych i społecznych, w tym środowiska, stylu życia, trendów demograficznych i przepisów.

Wnioski dotyczące funduszy powiązanych z trendami

Są to możliwe dobre inwestycje, zasadą pozostaje sprawdzenie rynku i poszukiwanie dogłębnych informacji. W tym przypadku są to dwa zupełnie różne fundusze, więc zasada ta ma zastosowanie bardziej niż kiedykolwiek.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszym, który to skomentuje!
Komentarz

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności