Fundusz Inwestycyjny Vice

Fundusz inwestycyjny Vice planuje inwestować w dość wątpliwe przedsięwzięcia, które mogą obejmować: wyroby tytoniowe i alkoholowe, broń palną, kliniki z marihuaną w stanach, w których jest ona legalna, hazard zarówno fizyczny, jak i internetowy oraz inne, jeszcze bardziej kontrowersyjne działania.

Fundusz Inwestycyjny Vice

Fundusz inwestycyjny Vice: dlaczego?

„Vice” to inaczej „wada”. A aktywa, którymi interesuje się ten fundusz, to właśnie te związane z wadami. Podstawową filozofią jest to, że ludzie uzależniają się od pewnych rzeczy i jest mało prawdopodobne, aby przestali ich używać i poszukiwać, co pozwala utrzymać zarobki na stałym poziomie, niezależnie od koniunktury.

Ten fundusz inwestycyjny jest oczywiście przedmiotem wielu dyskusji i kontrowersji i jest często uważany za społecznie nieodpowiedzialny rodzaj inwestycji. Z dniem 1 października 2019 r. fundusz Vice Fund zmienił nazwę na Vitium Global Fund, ale sposób jego działania nie ulega zmianie.

Zrozumienie funduszu 

Fundusz inwestuje w akcje krajowe i zagraniczne, posiadając udziały w spółkach o małej i dużej kapitalizacji, i działa od 2002 roku. Fundusz ten poszukuje wysokiej jakości akcji przynoszących dywidendę w obszarach „wicelidera” i wierzy, że ponieważ sektory te mają znaczące bariery wejścia na rynek, spółki te odnoszą sukces, a zatem są źródłem wiarygodnych zwrotów z kapitału.

Fundusz uważa również, że jego inwestycje są zasadniczo neutralne w stosunku do rynku, co oznacza, że dobrze sobie radzą zarówno na rynkach spadkowych, jak i wzrostowych ze względu na stały popyt na aktywa z branży wicelidera w każdym okresie. Ponadto, fundusz ten jest również szeroko zdywersyfikowany w skali międzynarodowej, co pomaga mu uniknąć wahań na szerokim rynku.

Mimo że tak zwane „vice” akcje obejmują spółki, których działalność może być uważana za nieetyczną, nadal mogą istnieć dobre powody, aby włączyć je do portfela inwestycyjnego. W dłuższej perspektywie inwestowanie ma sens, ponieważ są to często dobrze zarządzane firmy o ugruntowanej marce i niezwykle lojalnych klientach. Ludzie nadal będą pić, palić i posiadać broń, niezależnie od okresu historycznego.

Najlepsze akcje funduszy inwestycyjnych

Altria

Altria Group Inc. pozostaje wzorem dla Big Tobacco. Wyjątkowa firma, która pomimo rosnącej presji na produkty tytoniowe, jest w stanie zmaksymalizować wartość kultowych marek, takich jak Marlboro, Virginia Slims, Merit i L&M. Wraz ze wzrostem popularności produktów bezdymnych, zwłaszcza wśród organizacji opieki zdrowotnej, które uważają je za lepszą alternatywę, Altria będzie głównym beneficjentem masowego wprowadzania tych produktów na rynek.

MGM Resorts International

Realizacja planów delewarowania i monetyzacji aktywów nieruchomościowych wpłynęła na wzrost kursu akcji. Akcje nie są więc już tak tanie jak kiedyś, ale możliwości wzrostu wciąż pozostają.

Philip Morris

Niektórzy twierdzą, że Philip Morris International Inc traci na sile, ale właśnie w tym miejscu pojawiają się inwestycje Philip Morris w segment bezdymny.

American Outdoor Brands Corp

American Outdoor Brands Corp zmieniła nazwę, aby lepiej odzwierciedlała jej koncentrację na rynkach dla strzelców, myśliwych i entuzjastów outdooru. Jej cztery cele to: dywersyfikacja przychodów poprzez przejęcia firm w okresie przedsezonowym, wykorzystanie synergii z obecnych i przyszłych działów, wykorzystanie możliwości produkcyjnych oraz zadowolenie klientów w sposób, który sprawi, że będą wracać do nas po kolejne zakupy.

Inwestowanie w fundusz Vice: tak czy nie?

Dla tych, którzy mają zastrzeżenia lub uważają za nieetyczne motywowanie firm z branży wicelidera, inwestowanie w Vice Fund nie jest najbardziej polecanym wyborem. Jednak dla osób dążących do osiągnięcia zysku, niezależnie od sektora, posiadanie pakietu akcji wpływających na sektory napojów alkoholowych, tytoniu, hazardu i broni jest strategią odporną na recesję.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!