Eurizon Capital SGR: Opinie o funduszu

Eurizon – Opinie: Inwestowanie w towary i energię za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych to jeden z najlepszych sposobów na dostęp do tych ważnych rynków przy niewielkim kapitale i bez konieczności bycia ekspertem inwestycyjnym. W tym celu należy wybierać spośród najlepszych zarządzających funduszami, w tym Eurizon Capital SGR, wiodącego zarządzającego funduszami w Europie.

Notowania Eurizon

Eurizon Capital SGR to dział Zarządzania Aktywami Grupy Intesa Sanpaolo, jednej z największych włoskich grup bankowych i jednej z najważniejszych firm zarządzających aktywami w Europie. Założona w 1983 roku, ma siedzibę główną w Mediolanie i biura w 23 innych krajach.

akcje eurizon energy i opinie o surowcach
Akcje Eurizon Energy and Commodities Morningstar

Eurizon Capital SGR: Opinie

Eurizon Capital ugruntował swoją pozycję wiodącej firmy zarządzającej aktywami we Włoszech, oferując szeroką gamę produktów w ramach ciągłych innowacji i ekspansji. Rozwija wiele stylów inwestowania, aby oferować szeroką gamę funduszy inwestycyjnych, które spełniają zróżnicowane potrzeby każdego inwestora. Każdy multiaktywowy portfel ma na celu nie tylko dywersyfikację inwestycji klientów, ale także spełnienie nowych wymagań rynku w zakresie czynników ESG i zasad SRI. Dyrektor generalny Saverio Perissinotto opisuje Eurizon jako firmę nastawioną na poszanowanie funduszy klientów i zwracanie uwagi na wyniki zarządzania nimi.

W drugim kwartale 2022 roku Eurizon zarządzał aktywami o wartości ponad 390 miliardów euro, z zyskiem netto w wysokości ponad 310 milionów euro.

Akcje Eurizon: Charakterystyka

Porozmawiajmy teraz o funduszu Eurizon Azioni Energia e Materie Prime (IT0001260618). Jest to fundusz inwestycyjny utworzony w październiku 1998 r., który inwestuje w sektor energetyczny i od 2021 r. notuje znaczny wzrost.

Charakterystyka
Rok założenia1998
NAV16717
ISINIT0001260618
Wielkość funduszu419,35 EUR
Zwrot1,50%

Portfel funduszu Eurizon Materie Prime

6 największych holdingów w portfelu to:

SpółkaUdziałSektor
Conocophillips7,06%Energia
Exxon Mobile Corp6,04%Energia
Hess Corp5,74%Energia
Rio Tinto4,74%Surowiec
Graphic Packaging Holding Co4,64%Cykliczne dobra konsumpcyjne

Portfel funduszu Eurizon Azioni Energia e Materie Prime składa się głównie z energetycznych papierów wartościowych (98,70%), następnie 0,22% obligacji i 1,16% płynności. Większość portfela składa się z długich pozycji, co czyni go funduszem długoterminowym zorientowanym na wartość. Obecnie każda akcja tego funduszu jest warta 15 856 EUR, a łączna wartość aktywów wynosi 437,27 mln EUR. Portal finansowy Morningstar przyznaje mu 5 gwiazdek.

Eurizon: Podział według krajów funduszu

KrajWaga %
USA48,80
Wielka Brytania15,50
Kanada9,96
Australia7,42
Holandia3,92
Francja3,77
Japonia3,54
Niemcy2,94

Dystrybucja sektorowa Eurizon

Sektor% aktywów netto
Energia55,44%
Surowce39,58%
Cykliczne dobra konsumpcyjne4,99%

Dla kogo przeznaczony jest fundusz Eurizon Azioni Energia e Materie Prime?

Fundusz inwestycyjny IT0001260618 emitowany i zarządzany przez Eurizon skierowany jest do wszystkich typów inwestorów, zarówno prywatnych, jak i instytucjonalnych, ale przede wszystkim do tych, którzy postrzegają energię jako potencjalny długoterminowy rynek inwestycyjny. Należy pamiętać, że jednym z kluczowych czynników funduszy akcyjnych jest horyzont czasowy, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby oferować długoterminowe zwroty.

Wyniki funduszu Eurizon

Przyjrzyjmy się wynikom funduszu IT0001260618 w ciągu ostatnich kilku lat.

Skumulowane zwroty
od początku roku+6,02
Rok+17,96
3 lata+48,53
5 lat+54,80

Jak widać, fundusz Eurizon Azioni Energia e Materie Prime odnotował stałą dodatnią stopę zwrotu w ciągu ostatnich 5 lat, więc możemy stwierdzić, że jest to rentowny i idealny portfel do dywersyfikacji naszych inwestycji.

Jak inwestować w fundusz Eurizon Capital SGR

Aby inwestować w fundusze takie jak Eurizon Azioni Energia i Materie Prime, możesz kupować jednostki uczestnictwa za pośrednictwem banku inwestycyjnego lub maklera giełdowego, który oferuje ten produkt. Jednak dla inwestorów prywatnych, którzy nie dysponują dużymi sumami pieniędzy, aby rozpocząć inwestowanie w ten lub inne produkty finansowe, niektóre banki i brokerzy internetowi, umożliwiają zakup papierów wartościowych tych i innych instrumentów poprzez inwestycje takie jak np. Plan Akumulacji Kapitału.

  • Skumulowany plan oszczędnościowy: jest to strategia inwestycyjna, w której klient dokonuje niewielkich okresowych wpłat w celu inwestowania na rynkach finansowych. To doskonały sposób na stopniowe oszczędzanie i generowanie zwrotu ze zgromadzonego kapitału.
  • Plan inwestycji kapitałowych: ta strategia oznacza inwestycję określonej kwoty w jedno rozwiązanie.

Należy jednak pamiętać, że portfel funduszu Eurizon Azioni Energia e Materie Prime ponad 90% swoich aktywów netto inwestuje w akcje, więc niezależnie od wybranego planu nie ma gwarancji, że będzie on mniej ryzykowny lub przyniesie lepsze wyniki. Każdy inwestor musi ocenić swój profil, kapitał i horyzont inwestycyjny, aby określić, który z dwóch rodzajów planu jest dla niego bardziej odpowiedni.

Akcje i surowce Eurizon Capital SGR: Opinie

Eurizon Capital SGR, zarządzający funduszem, wykazał się starannym doborem najlepszych akcji w sektorze, co pozwoliło na utrzymanie niskiego poziomu lewarowania i uczynienie funduszu mniej ryzykownym niż indeks porównawczy MSCI World/Energy. Jednak zespół zarządzający został niedawno wymieniony i nie wiadomo, czy nowi eksperci będą w stanie utrzymać wyniki funduszu na niepewnym rynku.

Biorąc pod uwagę koszty związane z funduszem, opłata roczna jest zbliżona do innych funduszy akcyjnych.

Inne fundusze Eurizon

Eurizon Capital SGR oferuje obecnie katalog ponad 80 funduszy inwestycyjnych, zarówno akcyjnych i obligacyjnych, jak i funduszy hedgingowych, konserwatywnych i umiarkowanych. Na przykład wśród akcji znajdziemy:

  • Eurizon Azioni Internazionale (IT0001080446): ten fundusz, uruchomiony w maju 1997 r., inwestuje 92,61% swoich aktywów netto w międzynarodowe akcje, zatrzymując niewielki procent w amerykańskich obligacjach skarbowych i gotówce. Obecna cena to 18,96 euro.
  • Eurizon Azioni Italia: istnieje kilka funduszy skupionych na akcjach włoskich, które posiadają niewielki procent akcji zagranicznych. Na przykład fundusz Eurizon Azioni Italia X inwestuje 95,55% swoich aktywów w akcje włoskie i 3,17% w akcje brytyjskie.

Zobacz także:

Eurizon Capital SGR Opinie: Często zadawane pytania

W jakie surowce lepiej inwestować?

Surowce są strategicznymi rynkami dla inwestycji średnio- i długoterminowych, a wśród nich energia ma fundamentalne znaczenie w gospodarce światowej. Ropa naftowa, gaz ziemny i oraz metale to surowce o dużym potencjale.

Jak kupować akcje surowcowe?

Jednym z najlepszych sposobów inwestowania w akcje spółek energetycznych jest zakup udziałów w funduszach zrzeszających tego typu spółki tego. Inwestując w fundusz Eurizon Azioni Energia e Materie Prime uzyskasz dostęp do akcji najważniejszych spółek energetycznych na świecie w jednym produkcie zarządzanym przez jedną z najważniejszych spółek w Europie.

Chcesz zacząć inwestować? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!