TOP5 ETF-ów wg CYBERSECURITY

Sprawdźmy razem, czy ETF-y są dobrym sposobem na inwestowanie w Cyberbezpieczeństwo i zobaczmy, które z nich są najlepsze do tego celu.

etf cybersecurity

TOP5 ETF-ów według CYBERSECURITY

Fundusze ETF są jednym z głównych tematów w branży inwestycyjnej, dlatego przed przystąpieniem do omawiania tematu tego artykułu konieczne jest krótkie wprowadzenie.

ETF (Exchange Traded Funds) są pasywnie zarządzanymi funduszami inwestycyjnymi, których celem jest replikacja indeksu referencyjnego i są notowane na giełdzie jak zwykłe akcje.

Mówienie o samym produkcie jest natomiast bardziej skomplikowane. Cyberbezpieczeństwo jest bardzo obszernym tematem i podlega ciągłej ewolucji.

Aby zrozumieć, jak szczególny jest to sektor, wystarczy zastanowić się nad powodem, dla którego hakerzy nie są zazwyczaj aresztowani pomimo przestępstwa naruszenia prywatności, tj. to sami hakerzy są zatrudniani przez agencje w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa (w końcu to oni są w stanie ominąć zabezpieczenia, a zatem to oni zawsze są w stanie stworzyć nowe poziomy bezpieczeństwa).

Przejdźmy teraz do TOP5 funduszy ETF związanych z cyberbezpieczeństwem.

1 – iShares Digital Security UCITS ETF

iShares Digital Security UCITS ETF to jeden z najpopularniejszych w Europie funduszy ETF zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym. Bazowym indeksem jest STOXX® Global Digital Security, który po prostu replikuje te spółki, które są pozytywnie wyeksponowane w branży Cyber Security.

Jest tam ponad 100 akcji, z których większość jest skoncentrowana w obu Amerykach, a następnie w Japonii (co jest do przewidzenia, są to główne potęgi z punktu widzenia technologii i IT).

ETF ten jest notowany na kilku giełdach europejskich i zawiera wyłącznie spółki wzrostowe o małej/średniej kapitalizacji, z których każda stanowi mniej niż 2% całości.

2 – L&G cyber security UCITS ETF

L&G cyber security UCITS ETF jest również jednym z najpopularniejszych w Europie funduszy ETF zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Indeksem bazowym jest ISE Cyber Security UCITS, który odwzorowuje te spółki, które są obecnie aktywne w dziedzinie Cyberbezpieczeństwa.

Ponad 75% akcji skoncentrowanych jest w Ameryce, a wiele z nich to spółki o małej kapitalizacji, co czyni ten ETF niezwykle ryzykownym, a jednocześnie wysoce zyskownym.

3 – Rize Cybersecurity and Data Privacy

Rize Cybersecurity and Data Privacy istnieje od nieco ponad roku, ale wydaje się mieć potencjał. Indeksem bazowym jest Foxberry Tematica Research Cybersecurity & Data Privacy, który replikuje te spółki, których przychody w przeważającej części pochodzą z sektorów związanych z cyberbezpieczeństwem.

4 – First Trust Nasdaq Cybersecurity UCITS ETF

First Trust Nasdaq Cybersecurity UCITS ETF jest uruchomiony od około roku i w 2020 r. radzi sobie bardzo dobrze. Indeksem bazowym jest Nasdaq CTA Cybersecurity i podobnie jak ISE Cyber Security UCITS zajmuje się on odwzorowywaniem spółek, które są obecnie aktywne w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Około 80% akcji skoncentrowanych jest w Ameryce.

5 – WisdomTree Cybersecurity UCITS ETF USD Acc

WisdomTree Cybersecurity UCITS ETF USD Acc został uruchomiony na początku 2021 r. Indeksem bazowym jest WisdomTree Team8 Cybersecurity, który koncentruje się na replikowaniu spółek działających w przestrzeni Cyberbezpieczeństwa.

Ponownie, akcje są czysto amerykańskie, z około 90% pokrycia.

Cybersecurity ETF Wnioski

Fundusze ETF są świetnym sposobem na inwestowanie w Cyberbezpieczeństwo i gorąco je polecamy. Proponujemy również analizować dane rynkowe, ponieważ nie można z góry wiedzieć, w co inwestować. Można inwestować na pierwszym miejscu w rankingu lub przeciwnie, może to być świetny czas, aby inwestować na nowej, piątej pozycji.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!