Recenzja Db x-trackers Stoxx Global Select Dividend 100 UCITS ETF

Dobrą opcją zarabiania na dywidendach oprócz inwestowania w akcje jest handel z ETF-ami, które pozwalają zdywersyfikować portfel i zrekompensować ewentualne straty w wartości cen akcji. Jednym z najbardziej popularnych ETF-ów w Stanach Zjednoczonych i Europie jest ten, który dzisiaj omówimy: Db x-tracke Stoxx Global Select Dividend 100 UCITS ETF. Zobaczmy, który indeks odzwierciedla Twój cel i cenę.

Recenzja Db x

Czym są ETFy?

Fundusze ETF są finansowymi produktami ubocznymi, które replikują zachowanie aktywów bazowych, które mogą pochodzić z akcji, indeksów, kontraktów terminowych i innych. Fundusze ETF dają Ci możliwość zdywersyfikowanego inwestowania w spółki wypłacające dywidendy. Rezultat w postaci łatwiejszych i bardziej efektywnych transakcji dla nowego tradera. Inwestowanie w ETF-y wypłacające dywidendy ma wiele zalet, wypracowane dywidendy mogą zrekompensować ewentualne spadki wartości cen. Jest to również dobry sposób na zbudowanie stałego dochodu w ramach zmiennej. Opodatkowanie dywidend jest podobne do opodatkowania akcji, jeśli chodzi o potrącanie podatku u źródła.

Zobacz dzienne notowania: Db x-trackers Stoxx Global Select Dividend 100 UCITS ETF.

Db x-trackers Stoxx Global Select Dividend 100 UCITS ETF.

ISIN: LU0292096186 (Dystrybucja)

Głównym celem tego funduszu ETF jest odzwierciedlenie wyników indeksu Stoxx Global Select Dividend 100 Index, który z kolei odzwierciedla wyniki 100 akcji spółek, które wypłacają najwyższe dywidendy w porównaniu z innymi spółkami w krajach rozwiniętych. Indeks obejmuje 40 akcji dla obu Ameryk i 30 akcji dla Europy, Azji i Pacyfiku. Wskaźnik ten jest obliczany na podstawie całkowitego zwrotu netto, co oznacza, że dywidendy i wypłaty spółek są inwestowane w akcje po opodatkowaniu. Aby osiągnąć swój cel, fundusz ten będzie inwestował w papiery wartościowe związane z nieruchomościami i zawierał kontrakty finansowe (instrumenty pochodne), aby osiągnąć wyniki indeksu. Dywidendy z akcji wypłacane są do 4 razy w roku, a akcje można umorzyć na żądanie w dowolnym dniu.

Informacje o instrumentach.


Instrument

ETF
ClassClass 2 Equity Index ETF
Kod alfanumerycznyXGSD
Kod IsinLU0292096186
Wielkość lotu1.00
Łączne opłaty roczne0.50%
Subskrypcja, umorzenie, opłaty za wynikiNO
WalutaEUR
Instrument – Reuters RicXGSD.MI
iNAV – Reuters RicXGSDNAV.DE

Podsumowując, inwestując w fundusze takie jak Db x-trackers Stoxx Global Select Dividend 100 UCITS ETF może to być dobra opcja, aby uzyskać dywidendy na stałej podstawie, brokerzy tacy jak i eToro dają Ci możliwość wejścia na rynek funduszy oraz niskie opłaty i doradztwo.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na tematy finansowe, produkty, usługi itp., dołącz do naszego bloga, Rankia Polska i zarejestruj się tutaj.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!