Najlepsze fundusze ETF posiadające akcje Alibaby

Najlepsze fundusze ETF posiadające akcje Alibaby? Jeśli jesteś zainteresowany ETF-ami, które posiadają akcje Alibaby, w tym wpisie dowiesz się, które z nich są najlepsze. Tak więc pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, kim jest Alibaba.

fundusze ETF posiadające akcje Alibaby-etf alibaba

Historia Alibaby

Alibaba group to chińska firma, która zadebiutowała w Hongkongu po zmianie regulacyjnej azjatyckiej giełdy, która pozwoliła wielu chińskim firmom notowanym na innych rynkach, wejść na ten rynek.

Ponadto Alibaba zajmuje się handlem hurtowym, detalicznym, business-to-business, business-to-consumer, a także e-commerce poza Chinami. Należy również zauważyć, że Alibaba prowadzi Alipay i Ant Financial, serwis płatności online (podobny do Paypal), który jest powszechnie używany i pobiera zdecydowaną większość płatności dokonywanych na portalach internetowych Alibaby.

Oferowane usługi

Alibaba rozwinął gospodarkę cyfrową wokół swoich platform, a jego działalność łączy konsumentów, sprzedawców, marki, detalistów, usługodawców zewnętrznych, partnerów w sojuszach strategicznych i inne firmy.

Firmy zajmujące się rozszerzaniem działalności

Alibaba posiada wiele firm zajmujących się rozszerzaniem działalności:

  • Taobao to portal sprzedaży konsumenckiej z ponad 1 miliardem produktów.
  • Tmall, witryna sprzedaży B2B i;
  • Alipay, który jest serwisem płatniczym przetwarzającym około 50% transakcji online w Chinach.

Giełda: akcje Alibaby

Akcje tej spółki składają się z następujących elementów:

  1. 32% akcji w posiadaniu funduszu inwestycyjnego Softbank Corporation.
  2. 15,40% udziałów w posiadaniu Grupy Yahoo
  3. 12,50% akcji w posiadaniu dyrektorów grupy i jej obecnego kierownictwa.

Pozostałe akcje znajdują się w wolnym obrocie na rynku i są kupowane i sprzedawane wśród indywidualnych lub instytucjonalnych inwestorów-akcjonariuszy. Warto również wiedzieć, że akcje Alibaby są notowane na nowojorskiej giełdzie i należą do NYSE Composite, a także wchodzą w skład amerykańskiego indeksu giełdowego DJ 100, znajdując się w pierwszej setce amerykańskich spółek tego sektora o największej kapitalizacji rynkowej.

Zalety akcji Alibaba

  • Alibaba ma dobre relacje z różnymi partnerami (licznymi partnerami).
  • Szeroki zakres działalności, jak również rynek, na którym grupa głównie działa, rynek chiński, który jest jednym z najbardziej poszukiwanych.
  • Alibaba jest wizjonerskim liderem.
  • Alibaba oferowana jest zarówno kupcom, jak i konsumentom, sprzedawcom, systemom finansowym, platformom ewolucyjnym, między innymi.

Najlepsze ETF-y z akcjami Alibaby

Są to ETF-y posiadające znaczące udziały w tym chińskim detaliście.

KraneShares Trust ETFs

KraneShares Trust (KWEB) śledzi publicznie notowane spółki internetowe w Chinach. Nazywa się on KraneShares CSI China Internet ETF, który zarządza aktywami netto o wartości 575,7 mln USD, inwestując większość środków w sektor technologiczny.

Akcje Alibaby stanowią 10,04% portfela KraneShares.

BLDRS Emerging Markets 50 ADR Index ETF

BLDRS Emerging Markets 50 ADR Index ETF (ADRE) śledzi indeks BNY Mellon Emerging Markets 50 ADR Index, który inwestuje w dobra konsumpcyjne, opiekę zdrowotną, finanse i energię. Największą inwestycją jest jednak inwestycja w technologie informatyczne, która stanowi 39,6% portfela.

Udział Alibaby w funduszu BLDRS Emerging Markets ADR Index wynosi 15,4%.

iShares MSCI China ETF

Fundusz iShares MSCI China ETF (MCHI) śledzi indeks MCSI China Index (85% chińskich akcji i jest ważony kapitalizacją rynkową). Około 12,4% portfela znajduje się w Alibabie, drugim co do wielkości holdingu po Tencent Holdings Ltd.

SPDR S&P China ETF

SPDR S&P China ETF (GXC) śledzi indeks S&P/Citigroup BMI China i posiada 926,5 mln USD w aktywach netto oraz inwestuje w takie spółki jak Tencent Holdings Ltd, China Construction Bank Corp, China Mobile Limited.

SPDR Morgan Stanley Technology ETF

SPDR Morgan Stanley Technology ETF (MTK), który w pierwszych sześciu miesiącach roku wzrósł o ponad 20%, a w ciągu ostatniego roku o 41%, podąża za indeksem Morgan Stanley Technology Index.

Dzięki tym informacjom mogłeś dowiedzieć się o najlepszych ETF-ach, które posiadają akcje Alibaby.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!