Jak inwestować w kawę za pomocą funduszy ETF

W kawę można inwestować na kilka sposobów i z pewnością jednym z nich jest skorzystanie z ETF-ów. Przeanalizujmy razem kilka informacji o ETF-ach, kawie i o tym jak inwestować w kawę.

kawę za pomocą funduszy ETF

Jak inwestować w kawę za pomocą ETF-ów

Fundusze ETF to ważny temat, gdy mówimy o inwestycjach, dlatego też przed przystąpieniem do omawiania tematu artykułu konieczne jest krótkie wprowadzenie.

ETF (Exchange Traded Funds) są pasywnie zarządzanymi funduszami inwestycyjnymi, których celem jest replikacja indeksu referencyjnego i są notowane na giełdzie jak zwykłe akcje.

ETF-y na kawę są zatem pasywnie zarządzanymi funduszami inwestycyjnymi, które replikują trend kawy, dając możliwość replikacji fizycznej (zakup kawy) lub syntetycznej (handel opcjami i kontraktami futures na kawę).

Oznacza to, że jest to nie tylko świetna okazja inwestycyjna, ale również świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy poprzez kupowanie akcji do codziennej dawki kawy (oczywiście żartuję, ale jestem pewien, że ktoś naprawdę to robi).

Dlaczego warto inwestować w kawę

Inwestowanie na kawie jest świetnym wyborem, jeśli interesuje Cię bardzo aktywny rynek. Poprzedni żart nie był tylko żartem, kawa jest uważana za niezbędną przez wielu ludzi, do tego stopnia, że niektórzy wykorzystują swoje inwestycje, aby odłożyć trochę na bok.

„Buongiornissimo, caffè?” to zwrot, który stał się już memem we Włoszech, a fakt, że się rozprzestrzenił i jest często używany, wynika z bardzo prostego powodu, że wielu Włochów zaczyna swój poranek od wypicia kawy.

Są tacy, którzy robią to jako rutynę, ci, którzy nie mogą naprawdę otworzyć oczu rano przed wypiciem kawy i tych, którzy, wręcz przeciwnie, piją ją, aby zasnąć w nocy.

Nie ma też sensu spierać się o to, gdzie jest najlepsza kawa (także dlatego, że wiadomo, że to Turcja i Włochy, te ostatnie są matką espresso, mimo że ziarna pochodzą skądinąd), ale faktem jest, że jest to fenomen na skalę światową.

Z pewnością znasz brudną wodę, którą w Ameryce nazywają kawą. Tylko w Ameryce zużywają około pół miliarda filiżanek dziennie. Zadajcie sobie pytanie, w którym amerykańskim serialu nie widzieliście ogromnego dzbanka kawy, prawdopodobnie w żadnym.

Pomimo smaku amerykańskiej kawy, Amerykanie piją ją rano, do śniadania, czasami dodając do niej mleko. Jesteśmy przyzwyczajeni do przerwy na kawę w pracy, w Ameryce noszą kubki z kawą jak gorącą czekoladę, popijają ją przez cały dzień i napełniają kubek, gdy tylko się opróżni.

Można by pomyśleć, że jest to fenomen włoski, ale tak jak koncepcja i kultura zmienia się w zależności od narodu, jest to fenomen ogólnoświatowy.

Przechodząc do niektórych danych, kawa zajmuje pierwsze miejsce wśród najczęściej sprzedawanych produktów w sektorze „śniadaniowym”, a także pierwsze miejsce wśród najczęściej sprzedawanych upraw rolnych wśród produktów tropikalnych. 60% światowej produkcji kawy pochodzi z Brazylii, a następnie z Wietnamu i Kolumbii.

Jak inwestować w kawę

Jako pierwszą rzecz można rozważyć ICO Indicator Prices, który jest wskaźnikiem, który służy do poznania cen różnych odmian kawy na giełdzie. Oficjalna strona internetowa prezentuje dane, ale nie są one aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Następnie wystarczy zainwestować w sposób, który uważasz za najbardziej odpowiedni. Na przykład, jeśli chcesz inwestować poprzez ETF-y, możesz postawić na Wisdomtree Coffee.

Wnioski dotyczące inwestowania w kawę

Inwestowanie w kawę może być dobrym pomysłem, ale wszystko zależy od tego, gdzie jest Ci wygodniej i czy jesteś zainteresowany inwestowaniem na rynku dotyczącym tak „ważnego” produktu.

Niewątpliwie jest to wybór rozsądny jak każdy inny, ale proponujemy pogłębić go o dane rynkowe i odrobinę kultury na temat samego produktu (wyobraź sobie, że możesz zainwestować w nową firmę, która zajmuje się produkcją i przetwarzaniem nowego rodzaju kawy o doskonałych właściwościach i niesamowitym smaku, ta inwestycja może uczynić Cię bogatym, jeśli dowiesz się, ile się za nią kryje).


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!