Inwestowanie w ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych

Pobierz w formacie PDF

Rynek akcji zyskał w dzisiejszych czasach wiele siły poprzez włączenie nowych strategii inwestowania, takich jak korzystanie z aplikacji do inwestowania, a w tym poście omówimy, jak inwestować w ETF dla rewolucji autonomicznych pojazdów.

Inwestowanie w ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych

ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych

Co to jest ETF?

ETF to instrument inwestycyjny znany z prostoty działania, składający się z koszyka aktywów finansowych i notowanych papierów wartościowych. Jednakże celem tego funduszu jest odwzorowanie ruchów indeksu, który może być indeksem o stałym dochodzie, akcjami, walutami i towarami. Działa on w podobny sposób jak akcje, a nie jak fundusz, a jedną z jego głównych cech jest to, że można go kupić i sprzedać w dowolnym momencie.

Inwestowanie w ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych – Motoryzacja: pojazdy autonomiczne

Wraz z rozwojem technologii, sektor motoryzacyjny włączył nowe systemy, które obiecują, że pewnego dnia będą miały dobrze znaną autonomiczną jazdę. System ten stał się pragnieniem, które firmy chcą osiągnąć i dlatego tworzą narzędzia, które pozwolą pojazdom poruszać się bez pomocy kierowcy.

W tym przypadku są to firmy takie jak Tesla Motors, Volvo Cars, Toyota i Cruise, oddział General Motors; które codziennie wprowadzają nowe technologie, takie jak utrzymywanie pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją i wykrywanie pieszych.

Fundusze ETF, w które warto zainwestować

Obecnie można znaleźć następujące opcje ETF, które pozwalają inwestorom, których pociąga ten rodzaj innowacji, przyczynić się do rozwoju nowych technologii, nie tracąc przy tym z oczu zysku.

Najpopularniejsze obecnie ETF-y to:

  1. Global X Autonomous & Electric Vehicles ETF: został utworzony 13 kwietnia 2018 r. i obecnie jego wartość netto wynosi 1,23 mld USD. Celem tego ETF-u jest inwestowanie w spółki rozwijające technologie dla pojazdów autonomicznych, co idzie w parze z samochodami elektrycznymi. ETF ten inwestuje m.in. w takie spółki jak Tesla, Nvidia Corp, Microsoft Corp, Toyota i notowany jest na NASDAQ Stock Market pod indeksem DRIV.
  2. First Trust Global Automatic Index Fund – to najstarszy ETF spośród wszystkich, który został utworzony w 2011 r.; był to jedyny fundusz, który istniał do 2017 r. Spółka jest notowana na NASDAQ i jest identyfikowana z indeksem CARZ. Sposób, w jaki działa, to śledzenie postępów w technologii jazdy Honda Motor Company (HMC), General Motors (GM), Toyota Motor Corporation (TM) i Tesla Inc. (TSLA).
  3. PDR S&P Kensho Smart Mobility ETF: to fundusz ETF utworzony w grudniu 2017 r., który handluje poprzez dokonywanie inwestycji w sektorze autonomicznej jazdy i dronów; składa się z akcji, które handlują w Stanach Zjednoczonych i handlują na giełdzie nowojorskiej pod indeksem ARCA: HAIL.
  4. iShares Self-Driving EV and Tech ETF: Jeden z najmłodszych w grupie ETF-ów tego sektora – iShares Self-Driving EV and Tech ETF został uruchomiony w kwietniu 2019 r. i inwestuje w autonomiczną jazdę i pojazdy elektryczne w takich firmach jak Nvidia Corp, Microsoft Corp, Toyota, Qualcomm, Alphabet inc i Intel corp.

Jak już przeczytałeś, istnieje wiele różnych ETF-ów, które pozwalają inwestować w sektor autonomicznej jazdy i pojazdów elektrycznych, umożliwiając Ci wkład poprzez rozwój i innowacje różnych producentów samochodów i firm technologicznych. Jeśli jesteś fanem silników i innowacji technologicznych, to jest to sektor dla Ciebie i czas na inwestycje.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak inwestować w ETF-y autonomicznych pojazdów.

Pobierz w formacie PDF

Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności