Inwestowanie w ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych

Rynek akcji zyskał w dzisiejszych czasach wiele siły poprzez włączenie nowych strategii inwestowania, takich jak korzystanie z aplikacji do inwestowania, a w tym poście omówimy, jak inwestować w ETF dla rewolucji autonomicznych pojazdów.

Inwestowanie w ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych

ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych

Co to jest ETF?

ETF to instrument inwestycyjny znany z prostoty działania, składający się z koszyka aktywów finansowych i notowanych papierów wartościowych. Jednakże celem tego funduszu jest odwzorowanie ruchów indeksu, który może być indeksem o stałym dochodzie, akcjami, walutami i towarami. Działa on w podobny sposób jak akcje, a nie jak fundusz, a jedną z jego głównych cech jest to, że można go kupić i sprzedać w dowolnym momencie.

Inwestowanie w ETF-y dla rewolucji pojazdów autonomicznych – Motoryzacja: pojazdy autonomiczne

Wraz z rozwojem technologii, sektor motoryzacyjny włączył nowe systemy, które obiecują, że pewnego dnia będą miały dobrze znaną autonomiczną jazdę. System ten stał się pragnieniem, które firmy chcą osiągnąć i dlatego tworzą narzędzia, które pozwolą pojazdom poruszać się bez pomocy kierowcy.

W tym przypadku są to firmy takie jak Tesla Motors, Volvo Cars, Toyota i Cruise, oddział General Motors; które codziennie wprowadzają nowe technologie, takie jak utrzymywanie pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją i wykrywanie pieszych.

Fundusze ETF, w które warto zainwestować

Obecnie można znaleźć następujące opcje ETF, które pozwalają inwestorom, których pociąga ten rodzaj innowacji, przyczynić się do rozwoju nowych technologii, nie tracąc przy tym z oczu zysku.

Najpopularniejsze obecnie ETF-y to:

  1. Global X Autonomous & Electric Vehicles ETF: został utworzony 13 kwietnia 2018 r. i obecnie jego wartość netto wynosi 1,23 mld USD. Celem tego ETF-u jest inwestowanie w spółki rozwijające technologie dla pojazdów autonomicznych, co idzie w parze z samochodami elektrycznymi. ETF ten inwestuje m.in. w takie spółki jak Tesla, Nvidia Corp, Microsoft Corp, Toyota i notowany jest na NASDAQ Stock Market pod indeksem DRIV.
  2. First Trust Global Automatic Index Fund – to najstarszy ETF spośród wszystkich, który został utworzony w 2011 r.; był to jedyny fundusz, który istniał do 2017 r. Spółka jest notowana na NASDAQ i jest identyfikowana z indeksem CARZ. Sposób, w jaki działa, to śledzenie postępów w technologii jazdy Honda Motor Company (HMC), General Motors (GM), Toyota Motor Corporation (TM) i Tesla Inc. (TSLA).
  3. PDR S&P Kensho Smart Mobility ETF: to fundusz ETF utworzony w grudniu 2017 r., który handluje poprzez dokonywanie inwestycji w sektorze autonomicznej jazdy i dronów; składa się z akcji, które handlują w Stanach Zjednoczonych i handlują na giełdzie nowojorskiej pod indeksem ARCA: HAIL.
  4. iShares Self-Driving EV and Tech ETF: Jeden z najmłodszych w grupie ETF-ów tego sektora – iShares Self-Driving EV and Tech ETF został uruchomiony w kwietniu 2019 r. i inwestuje w autonomiczną jazdę i pojazdy elektryczne w takich firmach jak Nvidia Corp, Microsoft Corp, Toyota, Qualcomm, Alphabet inc i Intel corp.

Jak już przeczytałeś, istnieje wiele różnych ETF-ów, które pozwalają inwestować w sektor autonomicznej jazdy i pojazdów elektrycznych, umożliwiając Ci wkład poprzez rozwój i innowacje różnych producentów samochodów i firm technologicznych. Jeśli jesteś fanem silników i innowacji technologicznych, to jest to sektor dla Ciebie i czas na inwestycje.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak inwestować w ETF-y autonomicznych pojazdów.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!