ETFy na akcje uprzywilejowane a ETFy na obligacje

Fundusze ETF na akcje uprzywilejowane są bardzo atrakcyjne w czasach niskich stóp procentowych ze względu na ich wysokie zwroty, ale mogą nie zyskać tak wiele jak ETFy śledzące akcje zwykłe podczas hossy. W tym wpisie dowiesz się nie tylko o akcjach uprzywilejowanych, ale także o obligacyjnych funduszach ETF.

ETF-y na akcje uprzywilejowane a ETFy na obligacje

Inwestorzy w akcje i obligacje uprzywilejowane mają podobne motywacje: szukają długoterminowej inwestycji z rozsądnym i regularnym zwrotem swoich pieniędzy.

Podobnie, większość obligacyjnych ETF-ów zapewnia zdywersyfikowany portfel obligacji, z wysoką płynnością i niskimi kosztami.

ETF-y na akcje uprzywilejowane

Inwestorzy mogą wybrać fundusze ETF (exchange-traded funds), które koncentrują się na akcjach uprzywilejowanych lub obligacjach korporacyjnych. Wybór jednego lub drugiego powinien być oparty na aktualnym otoczeniu gospodarczym i strategii inwestycyjnej.

Wielu ekspertów uważa, że jeśli inwestor poszukuje wysokiego zysku, powinien wybrać ETF akcji uprzywilejowanych, zwłaszcza w czasach niskich stóp procentowych, a ETF akcji uprzywilejowanych są uważane za fundusze wyższej jakości niż ETF akcji zwykłych ze względu na brak ryzyka. Jednakże fundusze ETF akcji uprzywilejowanych zazwyczaj osiągają gorsze wyniki od akcyjnych funduszy ETF podczas hossy.

Fundusze ETF akcji uprzywilejowanych mogą osiągać relatywnie dobre wyniki w porównaniu do obligacji, gdy stopy procentowe są niskie.

Charakterystyka ETF-ów na akcje uprzywilejowane

Z punktu widzenia inwestora, akcje uprzywilejowane stanowią połączenie obligacji i akcji. Ich ceny nie są tak zmienne jak akcji zwykłych i są uważane za bezpieczniejsze niż akcje zwykłe. Ponadto ETF-y akcji uprzywilejowanych dają inwestorowi ekspozycję na różne akcje uprzywilejowane, dywersyfikując jego portfel.

Do najpopularniejszych należą:

– Invesco Preferred ETF (PGX): śledzi indeks akcji uprzywilejowanych o stałym oprocentowaniu ICE BofAML Core Plus.

– US preferred stock ETF (PFF) firmy iShares. (PFF), który śledzi indeks S&P US Preferred Stock.

Wzrost wartości i wysoka rentowność poprzednich dwóch preferowanych akcji ETF może być kusząca, ale gdy stopy procentowe wzrosną, nie będą one już tak dobrze funkcjonować. Oba te przedsiębiorstwa słabo radziły sobie również podczas kryzysu finansowego, wykazując brak odporności.

Fundusze ETF akcji uprzywilejowanych są bardziej atrakcyjne w środowisku niskich stóp procentowych ze względu na wysoką rentowność, ale nie są one skłonne do wzrostu wartości w takim samym stopniu jak ETF-y śledzące akcje zwykłe podczas hossy.

Niektóre popularne fundusze ETF na akcje uprzywilejowane obejmują:

  • PowerShares Preferred ETF o wartości aktywów 4,6 mld USD, wolumenie 305,146 mln USD, kosztach 0,50% i rentowności 5,64%.
  • iShares Preferred Stocks in the U.S. śledzi S&P Preferred Stocks in the U.S. Index z całkowitymi aktywami w wysokości 17.2 miliardów dolarów, wolumenem 324.203 milionów, wydatkami 0,47% i zwrotem 4,22%.

Wzrost wartości i wysoka rentowność dwóch preferowanych ETF-ów akcyjnych to bardzo dobre wybory, jednak gdy stopy procentowe wzrosną, nie będą one tak zyskowne.

Obligacyjne ETF-y

Obligacja jest pożyczką udzieloną przedsiębiorstwu w zamian za regularne płatności odsetek. Podobnie jak w przypadku akcji uprzywilejowanych, celem obligacji dla inwestora jest regularny dochód, jaki generują.

Większość obligacyjnych ETF-ów oferuje zdywersyfikowany portfel obligacji, doskonałą płynność i niskie koszty. Jednakże obligacyjne ETF-y mogą oferować konkurencyjne długoterminowe zyski niezależnie od ruchów na rynku akcji.

Obligacyjne ETF-y cieszą się reputacją bardziej bezpiecznych, ale to zależy od tego, który z nich wybierzesz i jak dobrze sobie radzi. Niektóre popularne obligacyjne fundusze ETF to:

  • SPDR Barclays High Yield Bond ETF oraz;
  • iShares 20+ Year Treasury Bond.

Obecnie wszystkie obligacje są oceniane przez jedną z kilku agencji ratingowych pod kątem wiarygodności kredytowej firm, które je emitują. Ponadto, obligacje o najwyższym ratingu mogą być mniej opłacalne, ale są najbezpieczniejsze. Również obligacje o niższych ratingach są bardziej ryzykowne, ale lepiej płatne.

Powinieneś wiedzieć, że obligacyjne ETF-y mają reputację oferowania większego bezpieczeństwa, ale to zależy od ETF-u obligacyjnego.

Teraz, kiedy już wiesz o tych ETF-ach, powiedz nam, który z nich byś wybrał.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.00Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!