3 najlepsze fundusze ETF obligacji

Najlepsze fundusze ETF obligacji komunalnych o wysokiej rentowności? Jeśli jesteś fanem rynku akcji lub rynku Forex, to często słyszałeś o ETF-ach, w tym poście opowiemy Ci o 3 najlepszych ETF-ach obligacji komunalnych o wysokiej rentowności.

Co to jest ETF?

ETF jest instrumentem inwestycyjnym znanym z prostego sposobu działania; składa się z koszyka notowanych aktywów finansowych i papierów wartościowych, a celem tego funduszu jest replikowanie ruchów indeksu, który może obejmować instrumenty o stałym dochodzie, akcje, waluty i towary.

Jest on bardziej podobny do papieru wartościowego niż do funduszu, a jedną z jego głównych cech jest to, że może być kupowany i sprzedawany w dowolnym momencie.

Obligacje municypalne

Obligacje komunalne są rodzajem obligacji emitowanych przez państwa, okręgi, gminy lub wszelkiego rodzaju podmioty rządowe, które emitują i wprowadzają je do obiegu w celu pozyskania funduszy lub pieniędzy na projekty obywatelskie, takie jak budowa szkół, lotnisk, mostów i innych robót publicznych.

Jedną z głównych cech tego typu obligacji jest wysoka rentowność finansowa.

Najlepsze fundusze ETF obligacji

Najlepsze ETF-y obligacji municypalnych o wysokiej rentowności to:

SPDR Nuveen Bloomberg Barclays (SPDR Nuveen S&P).

Założony w 2011 roku pod nazwą NYSEARCA, a następnie zmienił nazwę w 2019 roku na tę, którą znamy dzisiaj. Ze względu na zmiany w indeksie, ta obligacja odpowiada obligacji wysokodochodowej emitowanej w dolarach amerykańskich przez „Dystrykt Kolumbia”, chociaż istnieją również emisje z Puerto Rico i innych stanów; jest to również obligacja o stałym dochodzie, której łączna wartość wynosi 4,06%.

VanEck ETF (NYSEARCA: HYD)

Indeks komunalny, który dąży do odwzorowania zwrotów z „Bloomberg Barclays Custom Tax Index”, jego cechy obejmują śledzenie amerykańskich obligacji zwolnionych z podatku. Jego łączne aktywa wynoszą 3,9 mld USD, posiada łącznie 1977 udziałów, a jego głównymi emitentami są stany Illinois, Floryda, Ohio, Kalifornia i Puerto Rico. Ostatecznie, jego średnia stopa zwrotu wynosi 4,01%.

VanEck vectors ETF (NYSEARCA: SHYD) High Yield Short Municipal

Indeks, który dąży do zapewnienia zwrotów inwestycyjnych o wysokim poziomie korelacji, jest to najnowsza obligacja komunalna (utworzona w 2014 r.), która dąży do uzyskania krótkoterminowego zwrotu, który może wynosić od 1 do 12 lat i być wolny od podatku.

Obligacja ta posiada łącznie 644 udziały, a jej aktywa netto wynoszą 354,5 mln; jako obligacja krótkoterminowa jest ona w mniejszym stopniu narażona na ryzyko związane z tego typu inwestycjami.

Ryzyko związane z obligacjami

Inwestujący w ten rodzaj obligacji powinni przyjąć na siebie następujące ryzyka:

  • Opłaty transakcyjne muszą zostać zwrócone każdemu z emitentów obligacji.
  • Obligacje podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
  • Przedmiot obrotu w ramach stopy procentowej.

Jeśli jesteś osobą, która lubi inwestycje krótkoterminowe, zapraszamy do zainwestowania w trzeci z wymienionych rodzajów obligacji komunalnych, natomiast jeśli zależy Ci na zwolnieniu z podatku, najkorzystniejsza jest druga pozycja na liście. W tym przypadku, można potwierdzić swoje szanse na uzyskanie najlepszych zysków.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jakie są 3 najlepsze ETF-y obligacji komunalnych o wysokiej rentowności. Pamiętaj, że są one rodzajem inwestycji, w której możesz wybrać rodzaj dochodu: stały lub zmienny oraz czas trwania; dlatego też, jeśli będziesz przestrzegać zaleceń podanych dla tego typu obligacji, inwestycja będzie opłacalna.

Przeczytaj także:

Chcesz zacząć inwestować? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!