FTSE 100: co to jest, jaka jest jego historia i jakie akcje go tworzą?

Na giełdzie często słyszymy pewne terminy i słowa, z którymi nie jesteśmy zaznajomieni. W dzisiejszym poście omówimy FTSE 100: co to jest, jego historię i jakie akcje go tworzą?

ftse100

FTSE 100: czym jest, jaka jest jego historia i jakie akcje wchodzą w jego skład?

FTSE 100 lub Financial Times Stock Exchange (Footsie), jest indeksem giełdowym w Wielkiej Brytanii, w szczególności London Stock Exchange, która jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych giełd na świecie.

Historia

Indeks ten został stworzony w 1984 roku przez magazyn Financial Times z poziomem bazowym 1000 punktów pomiarowych.

Obecnie, wraz z upływem czasu, indeks ten został ustanowiony na poziomie 100 punktów, w których zebrane są notowania 100 najlepszych spółek z Wielkiej Brytanii.

Szacuje się, że spośród spółek, które wchodziły w skład tego indeksu w 1984 r., istnieje tylko 28, ponieważ pozostałe uległy fuzjom, przejęciom lub likwidacji.

Cel

Celem FTSE 100 jest pomiar stabilności i zaufania na rynku brytyjskim w odniesieniu do głównych spółek giełdowych i ich bieżącej wartości rynkowej.

Jak wspomniano powyżej, ten + indeks był zarządzany i prowadzony przez Financial Times, jeden z najbardziej popularnych londyńskich magazynów, we współpracy z London Stock Exchange Group, a jego przydatność dziś koncentruje się na mechanizmie pomiaru rynku akcji.

Cechy

Jedną z cech jest to, że indeks ten jest przeglądany kwartalnie przez magazyn i firmę, która przyczynia się do jego publikacji, publikowany w każdy pierwszy piątek kolejnych miesięcy:

– Marzec

– Czerwiec

– Wrzesień

– Grudzień.

Jakie spółki wchodzą w skład tego indeksu?

FTSE 100 składa się ze 100 spółek, z których następujące są wyróżnione na tej liście:

– GlaxoSmithKline

– HSBC Holding

– Diageo

– Antofagasta

– Ekspert

– Astrazeneca

– Barclays

– Coca-Cola HBC N

– EasyJet

– Rolls-Royce Hldg.

– Unilever

– Vodafone

– Royal Dutch Shell B

– Grupa Rio Tinto

– British American Tobacco

– Wolseley

– St. James

– Reckitt Benckiser

– Pearson

– Old Mutual

– Połączone hotele

– Carnival Plc

– Grupa Sky B

– A.B. Foods

– Grupa Ashtead

– PA

– Fresnillo

– Hargreaves Lansdow

Spółki zagraniczne

Podczas przeglądania tej listy, mogłeś znaleźć akcje międzynarodowych spółek, które nie pochodzą z Wielkiej Brytanii – była to jedna z dużych zmian w tym indeksie.

Mianowicie, w jego skład wchodzą firmy zagraniczne, które notują na London Stock Exchange; Sytuacja, która poprawia zaufanie inwestorów.

Czynniki do rozważenia: FTSE100

Przy ustalaniu tego wskaźnika zwykle bierze się pod uwagę następujące czynniki:

Produkt Krajowy Brutto Zjednoczonego Królestwa.

Procent wytworzonych lub wyprodukowanych towarów przez przedsiębiorstwa wnoszące wkład.

Zmiany polityczne i gospodarcze w kraju i wreszcie,

Wpływ państw na Bliskim Wschodzie.

Dlatego należy być poinformowanym nie tylko o tym indeksie, ale także o aktualnej sytuacji na rynku, ponieważ dzięki temu będzie wiadomo, czy indeks ten wzrośnie czy spadnie w momencie inwestowania.

Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom dowiedziałeś się o FTSE 100, czym jest, jaka jest jego historia i jakie akcje go tworzą. W tym przypadku, jeśli inwestujesz na tej giełdzie, chcielibyśmy przypomnieć, że ten indeks jest podstawowym elementem do planowania inwestycji w przyszłości. Giełdy w Nowym Jorku, Londynie i Tokio są najważniejsze pod względem ruchu inwestycyjnego.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Najlepsze ETF Dywidendowi Arystokraci
Kiedy zaczynamy inwestować w dywidendy i pogłębiamy wiedzę na ten temat, natrafiamy na jedną z najbardziej znanych i solidnych strategii, która sprawdza się od dziesięcioleci: dywidendowych arystokratów. W tym artykule omówimy tę strategię, a takż...