eToro vs Binance | Która giełda kryptowalut jest lepsza?

Dzisiaj zajmiemy się jednym z najbardziej potrzebnych porównań – Binance vs eToro. Pierwsza platforma jest scentralizowaną giełdą, na której można kupić praktycznie każdy rodzaj kryptowaluty o względnym znaczeniu, natomiast druga jest jednym z największych market makerów, ale działa również jako giełda kryptowalut. Zatem która giełda kryptowalut jest lepsza?

Jak zawsze, zamiast narzucać odpowiedź na to pytanie, rozważymy najpierw ich historię, jak są one regulowane, przejrzystość, prowizje oraz plusy i minusy. Tak abyś mógł świadomie zdecydować, który broker jest dla Ciebie bardziej odpowiedni.

eToro vs Binance Cechy

PorównanieBinanceeToro
🗺 RegulatorCySEC
FCA
ASIC
🪙 Liczba kryptowalut+10075
💰 Prowizje2% Karta kredytowa/debetowa
0,012-0,1%, pozostałe formy płatności 
płatności
1% coste de compra
1% coste esperado de venta
📞 Obsługa klientaWiele języków
Chatbot
21 języków
Chatbot
📲 💻 PlatformaAplikacja mobilna | komputerAplikacja mobilna | komputer
👍 Zalety✅Duża ilość kryptowalut
✅Staking, holding, 
airdropping, lending
✅Intuicyjna platforma handlowa
✅Social trading (Copytrading).
✅Niskie prowizje.
✅Dostęp do innych produktów.
👎 Wady❌Altas comisiones desde tarjeta crédito/débito
❌ Sin oficina en España
❌No está regulado por
 organismos estatales
❌Tylko pozwala na handel dolarami (50 pipsów).
❌ Brak biura obsługi klienta w Polsce.
❌Minimalny przelew w wysokości 500$.
🧑‍💻 Profil inwestoraZalecany dla początkującychZalecany dla początkujących
Może być wykorzystywany zarówno przez ekspertów,
jak i „popularnych inwestorów”.
Zobacz więcej →

Binance vs eToro: Historia

Historia BinanceHistoria eToro
Broker Binance został założony w 2017 roku przez Changpeng Zhao, który jest również jego CEO. Jest to platforma wymiany kryptowalut, która pozwala traderom handlować ponad 100 cyfrowymi aktywami, takimi jak między innymi Bitcoin, Ethereum i Binance Coin.
Firma z siedzibą w Hongkongu oferuje wiele funkcji, w tym aplikację mobilną, pulpit i interfejs internetowy, a także posiada własny blockchain, Binance Smart Chain, który jest używany do zasilania zdecentralizowanej wymiany Binance.
Z drugiej strony Binance Coin (BNB) jest natywnym tokenem platformy założonej przez Zhao i może być wykorzystany do płacenia prowizji na giełdzie Binance. Pod koniec 2021 roku Binance był giełdą kryptowalutową i platformą handlową o najwyższym 24-godzinnym wolumenie obrotu.
eToro to broker założony w Izraelu w 2007 roku. Powstał on z myślą o demokratyzacji inwestycji finansowych, czyli udostępnieniu ich wszystkim, bez konieczności przechodzenia przez zarządzających funduszami oddalonymi od klasy średniej.  Osiągnęła ten cel, gdy uruchomiła swój OpenBook i tym samym stała się pierwszą platformą copytradingową i social tradingową.
Początkowo eToro oferowało usługi brokerskie z wykorzystaniem platformy technologicznej WebTrader, jednak pojawienie się OpenBooka stanowiło punkt zwrotny w historii brokera. Zaczął zdobywać globalną renomę, a dziś jest największą społecznością social trading (w zasadzie to jest jego najbardziej charakterystyczna cecha).
Dziś jest to jeden z najbardziej znanych brokerów, działający w ponad 140 krajach, a jego platformie zaufało 20 milionów inwestorów.
Po roku wzrostu operacyjnego i przychodów, eToro ogłosiło niedawno wejście na giełdę poprzez formułę SPAC (w rzeczywistości jest notowana na Nasdaq, czyli rynku całkowicie wirtualnym).

Binance vs eToro: Regulacje i bezpieczeństwo

Binance: Regulacje i bezpieczeństwo

Giełdy kryptowalut nie kwalifikują się do programów ubezpieczenia depozytów, ponieważ nie są instytucjami finansowymi ani oszczędnościowymi. Dlatego nie, ta usługa nie jest regulowana w takim samym sensie jak usługi pośrednictwa finansowego.

Powiedziawszy to, giełdy kryptowalut są pod coraz większą kontrolą regulacyjną. Na przykład w niedawnym ostrzeżeniu konsumenckim brytyjski FCA stwierdził, że żaden podmiot z grupy Binance nie będzie posiadał żadnej formy brytyjskiego zezwolenia, rejestracji lub licencji na prowadzenie jakiejkolwiek działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że nie możemy mieć pełnego zaufania do tych platform, ponieważ nie są one objęte regulacjami żadnego regulatora, a w przypadku wystąpienia problemu, regulator nie byłby w stanie nam pomóc. Mimo to istnieją znaki, które mogą pomóc nam ocenić bezpieczeństwo giełd kryptowalut.

Na przykład Binance jest jedną z platform o największej bazie użytkowników i wolumenie obrotu, więc trudno uwierzyć, że przy 30 milionach użytkowników na całym świecie i 29 milionach tygodniowych odwiedzających, Binance angażowałby się w jakiekolwiek nieetyczne praktyki.

Organ regulacyjny

CySEC (Europa)
FCA (UK)
CNMV (Hiszpania)
SEC (USA)
ASIC (Australia)

Bezpieczeństwo Binance – Czy moje pieniądze są bezpieczne?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, należy zauważyć, że w większości przypadków giełdy wymiany kryptowalut spotykają się z mniej rygorystycznymi przepisami niż brokerzy. Systemy ochrony inwestorów, takie jak SIPC w USA lub FSCS w Wielkiej Brytanii, nie są dostępne dla inwestorów giełd kryptowalutowych.

eToro: Regulacje i bezpieczeństwo

Tak, eToro broker jest regulowany przez:

 • Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).
 • Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii.
 • Australian Securities and Investments Commission (ASIC).
 • Ponadto jest również nadzorowany (ale nie regulowany) przez CMNV.
Organ regulacyjny
CySEC (Europa)
FCA (UK)
CNMV (Hiszpania)
SEC (USA)
ASIC (Australia)

Bezpieczeństwo eToro – Czy moje pieniądze są bezpieczne?

eToro działa za pomocą trzech podmiotów prawnych i obsługuje klientów w oparciu o ich rezydencję. Jest to ważne, ponieważ podmiot, do którego należysz, określa wysokość ochrony inwestorskiej, jaką otrzymujesz.

 • Obywatele Wielkiej Brytanii mogą otworzyć rachunek w eToro (UK) Limited, a zatem będą chronieni przez FCA. Jeśli eToro stanie się niewypłacalne, klienci eToro UK mogą liczyć na odszkodowanie do maksymalnej kwoty 85 000 GBP gwarantowanej przez Financial Services Compensation Scheme (FSCS).
 • Klienci australijscy są obsługiwani przez eToro AUS Capital Pty Ltd, która jest regulowana przez ASIC, australijski urząd finansowy. ASIC nie zapewnia jednak żadnej obowiązkowej ochrony inwestora za z góry ustaloną kwotę.
 • Pozostali inwestorzy będą mieli swoje rachunki handlowe w eToro (Europe) Limited, który jest regulowany przez cypryjskiego CySEC. Wysokość ochrony inwestycji na eToro Europe wynosi maksymalnie 20 000 euro. Próg ten jest ustalany przez Cypryjski Fundusz Rekompensat dla Inwestorów.

Do prywatnego ubezpieczenia eToro kwalifikują się wszyscy klienci zarejestrowani w powyższych trzech podmiotach. Jest to ubezpieczenie w wysokości £/$/€ 1 000 000 dla gotówki, papierów wartościowych i CFD. Jest ona zapewniona przez Lloyd's i ma zastosowanie w przypadku niewypłacalności eToro. Niewątpliwie, jest to świetny dodatek, ponieważ nie wszyscy brokerzy zapewniają kolejną warstwę ochrony ponad tą regulacyjną.

Tabela bezpieczeństwa

Spójrzmy na poniższą tabelę:

KrajKwota ubezpieczeniaRegulatorFundusz hedgingowy
Wielka Brytania85.000 funtów + 
1M funtów
Financial Conduct Authority (FCA)System rekompensat za usługi finansowe (FSCS) +Lloyd´s
Australia1M USDAustralian Securities and Investments Commission (ASIC)Lloyd's
Inne kraje20.000€ + 1.000.000€Cypryjski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (CySEC)Fundusz Rekompensat dla Inwestorów (Cypr) +
 Lloyd´s

Oferta kryptowalut: eToro vs Binance

Aby rozpocząć inwestowanie w Bitcoin, konieczne jest założenie konta na jednej z tych dwóch platform. Obie giełdy oferują jednak szeroką gamę kryptowalut i metod zarabiania na nich, takich jak holding, staking czy crypto-lending.

Binance: Oferta kryptowalutowa

Binance to giełda kryptowalut z ofertą ponad 100 kryptowalut. Tak więc Binance oferuje dobrą różnorodność altcoinów, w tym, ale nie tylko, Bitcoin, Ethereum, Litecoin i XRP.

Z drugiej strony, firma z Hongkongu obsługuje również pary fiat-to-crypto, takie jak EUR/BTC i USD/BTC.

W konsekwencji czyni to z niej jedną z największych giełd pod względem wolumenu, dzięki czemu jest ona dostępna w ponad 180 krajach. Dodatkowo, aby zapewnić bezpieczeństwo giełdy, poddaje ona swoje działania ścisłemu procesowi KYC.

eToro: Oferta kryptowalutowa

Jak powszechnie wiadomo, eToro to nie tylko giełda oferująca handel kryptowalutami, ale również market maker, który oferuje szeroki zakres handlu różnymi aktywami finansowymi:

 • Akcje
 • ETF-y
 • Forex
 • Surowce
 • Indeksy
 • No i oczywiście kryptowaluty.

Skupiając naszą analizę na kryptowalutach, musimy powiedzieć, że jak to jest charakterystyczne dla eToro, możliwe jest inwestowanie w te aktywa bezpośrednio (kupno lub sprzedaż) lub pośrednio (kopiowanie innych traderów).

Z drugiej strony, jak zwykle, wszystkie krótkie i lewarowane transakcje są wykonywane za pośrednictwem CFD, ale dla długich i nielewarowanych transakcji, kupowane są rzeczywiste aktywa.

Ponadto eToro oferuje portfel kryptowalutowy o nazwie „eToroX”. Kryptowaluty można kupić i wpłacić do portfeli za pomocą karty kredytowej. Można je również przelać z konta eToro (niedozwolony jest jednak reverse trading, czyli przelewanie kryptowalut z portfela eToro na platformę transakcyjną eToro).

W związku z tym, eToro ma obecnie ponad 75 kryptowalut do handlu, w tym:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Ripple (XRP)
 • Dash (Dash)
 • Litecoin (LTC)
 • API3 (API3)
 • Cronos (CRO)
 • Skale (SKL)
 • Immutable X (IMX)

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Umożliwia również handel między parami walut fiat wobec kryptowalut. W tym zakresie możemy znaleźć aż 63 pary. Wśród nich:

 • Bitcoin/Euro (BTCEUR)
 • Ethereum/Euro (ETHEUR)
 • Ethereum/Funt (ETHGBP)
 • Bitcoin/Funt (BTCGBP)
 • EOS/Funt (EOSGBP)

Wreszcie, obsługuje również handel 14 parami kryptowalut.

Binance vs eToro: Opłaty

Binance Opłaty

W tym przypadku Binance jest giełdą, która jak prawie wszystkie giełdy posiada dwa rodzaje opłat:

Binance Opłaty:
Opłaty transakcyjne:Występują podczas handlu. Najczęściej są to prowizje, ale mogą być też spready.
Instant purchase:Oznacza to modelowy scenariusz, w którym kupujemy monetę bezpośrednio, na przykład za pomocą karty kredytowej. Tak więc opłaty handlowe za natychmiastowy zakup na Binance wynoszą 1,8% transakcji. Oznacza to, że na transakcji kupna Bitcoinów za 2000 euro, Binance naliczyłoby 40 euro opłat.
Non-instant purchase:Oznacza to scenariusz, w którym najpierw wpłacamy depozyt w walucie fiat (USD, EUR, itp.), a następnie zamieniamy go na kryptowaluty. Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne za zakupy inne niż natychmiastowe, Binance pobiera dość niskie opłaty, wynoszące od 0,012% do 0,1% transakcji.
Opłaty niehandlowe:Binance nie pobiera opłaty za brak aktywności ani żadnych opłat za zarządzanie kontem. Nie ma opłat za wpłaty, chyba że wpłacasz za pomocą karty kredytowej/debetowej. Po stronie minusów nie ma opcji darmowej wypłaty dostępnej w walutach fiat, ale do tego dojdziemy później.

eToro: Opłaty

W szczególnym przypadku kryptowalut, w eToro, ponownie istnieją dwa rodzaje prowizji wyjaśnione powyżej (stawki komercyjne i niekomercyjne)

Opłaty handlowe:

Opłata wynosi 1% za transakcje OPEN i CLOSE Twojej pozycji w momencie otwarcia pozycji. Do ceny rynkowej doliczana jest jednak prowizja w wysokości 1%.

Innymi słowy, w momencie otwarcia nowej pozycji, pojawia się na niej „strata”. Ta strata to opłata: 1% kosztów zakupu kryptowaluty i 1% przewidywanych kosztów sprzedaży kryptowaluty.

Ważne: kiedy zamykasz pozycję, cena sprzedaży jest dostosowywana, aby odzwierciedlić cenę rynkową kryptowaluty w tym czasie.

W przypadku wszystkich pozostałych aktywów obrót akcjami i realnymi ETF-ami jest bezpłatny, a w przypadku CFD na kryptowaluty (transakcje krótkie i z wykorzystaniem dźwigni) dodatkowo obowiązuje spread od ceny notowanej danego aktywa. Dodatkowo, inwestor musi wziąć pod uwagę premię overnight za każdy dzień, w którym pozycja pozostaje otwarta.

W każdym razie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o opłatach i prowizjach eToro na pozostałych aktywach, możesz przeczytać to porównanie: Trading 212 vs eToro.

Z drugiej strony, opłaty niehandlowe są również omówione w dalszej części artykułu.

eToro vs Binance: Polityka wpłat i wypłat.

Binance: Polityka wpłat i wypłat

Ogólnie rzecz biorąc, Binance nie pobiera opłaty za depozyt. Przelewy SWIFT, Wire, SEPA oraz depozyty BTC i ETH są dostępne całkowicie za darmo. Wpłaty ACH i korzystanie z e-portfeli nie są obsługiwane.

Jednak w przypadku wpłaty za pośrednictwem konta bankowego, Binance pobiera opłatę w wysokości 1,8%, jeśli wpłacasz pieniądze fiat za pomocą karty kredytowej/debetowej.

Polityka wypłat Binance

W Binance nie ma dostępnej opcji darmowej wypłaty.

Ponadto wypłata gotowej kwoty może trwać do pięciu dni roboczych, w zależności od wybranej metody.

W poniższej tabeli możemy zobaczyć opłaty w zależności od typu wypłaty Binance.

Typ wypłaty

ACH ❌
SWIFT$30
Przelew ❌
SEPA0,8€
Karta kredytowa/debetowa1%
Portfel własny ❌
Wypłata BTC0,000011
Wypłata ETH0,00022

eToro: Opłaty

Nie ma opłaty za zdeponowanie środków w eToro, jest to usługa bezpłatna, jednak istnieje minimalna opłata za pierwszy depozyt, która różni się w zależności od kraju zgodnie z poniższą tabelą.

KrajeMinimalna wpłata
Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo$10
Australia, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Indonezja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Luksemburg, 
Malezja, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Czechy, Singapur, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Watykan, Wietnam
$50
Wszystkie inne kwalifikujące się kraje$200
Kajmany, Polinezja Francuska, Gibraltar, Islandia, Wyspa Man, Wyspa Jersey, Kuwejt, Litwa, Wyspa Reunion$1,000
Izrael$10,000

Po dokonaniu pierwszego depozytu, minimalna kwota depozytu wynosi tylko 50$ (10$ dla UK i US).

Z drugiej strony, co do sposobów deponowania środków:

 • Wszystkie depozyty przelewem muszą wynosić co najmniej 500 dolarów.
 • Przy rejestracji konta firmowego wymagany jest minimalny pierwszy depozyt w wysokości 10 000 USD.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

eToro: Polityka wypłat

Aby wypłacić środki z eToro, musisz mieć zweryfikowane konto, więc jeśli zamierzasz handlować regularnie, byłoby idealnie zweryfikować swoje konto wkrótce po rozpoczęciu korzystania z niego.

eToro zawsze pobiera opłatę za wypłatę w wysokości 5$, przy wypłacie minimum 30$/wypłatę. A w przypadku nieaktywnego konta, eToro pobiera opłatę w wysokości 10$ miesięcznie, począwszy od roku nieaktywności konta. Konto uważa się za aktywne już przez samo zalogowanie się.

Binance vs eToro: Obsługa klienta

Obsługa klienta Binance

Binance ma czat na żywo, więc możesz się z nimi komunikować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale problem polega na tym, że a priori jest to jedyna opcja.

Na czat można dostać się na dwa sposoby:

 • Najłatwiej jest użyć żółtej ikony czatu w prawym dolnym rogu większości stron.
 • Alternatywnie, na dole wszystkich stron w zakładce „Wsparcie” znajdziesz link „Wyślij zapytanie”, który po kliknięciu przeniesie Cię do funkcji czatu.

Dlatego najrozsądniej jest najpierw porozmawiać z chatbotem, sprawdzić czy chatbot na podstawie swoich predefiniowanych odpowiedzi jest w stanie rozwiązać nasze problemy, jeśli nie, chatbot Binance zaoferuje możliwość kontynuowania z agentem.

eToro: Obsługa klienta

Obsługa klienta eToro jest dostępna we wszystkich 21 językach, w których oferowana jest internetowa i mobilna platforma handlowa.

Należy również dodać, że każdy trader może uzyskać dostęp do ich centrum pomocy za pośrednictwem platformy handlowej. Z tej strony można znaleźć obszerny dział szkoleń.

Jednak kontakt z obsługą klienta eToro może być zniechęcającym zadaniem, ponieważ wymaga rejestracji w systemie biletowym za pośrednictwem ich własnej strony internetowej. Chociaż odpowiedź otrzymujemy zazwyczaj w ciągu 48 godzin, nietrudno znaleźć recenzje użytkowników wskazujące, że eToro potrzebowało 14 dni, aby odpowiedzieć na złożone sprawy.

Czat na żywo jest obecnie dostępny tylko dla członków klubu. Problem w tym, że aby zakwalifikować się do grona członków eToro Silver Club, wymagane jest posiadanie minimum 5000 dolarów środków na koncie.

Binance czy eToro? Która giełda jest lepsza? Opinie

Przede wszystkim należy zauważyć, że eToro, choć może pełnić funkcje giełdy, nie jest giełdą, jest brokerem, a konkretnie brokerem market maker, natomiast Binance to klasyczna ultra intuicyjna scentralizowana giełda.

Warto więc zauważyć, że żaden z brokerów nie posiada biura w Polsce, jednak tylko eToro jest odpowiednio regulowane przez cypryjski CySEC dla podmiotów z UE, natomiast Binance jako giełda kryptowalut nie musi przechodzić przez te wszystkie filtry, choć posiada własny proces weryfikacji operacji. Obaj brokerzy są dostępni w języku angielskim w przypadku pytań lub skarg, a poprzez swoje odpowiednie chatboty są dostępni 24/7 dla wszelkich zapytań.

Różnice

Jednak jedną z największych różnic jest to, że dzięki funkcji social-trading eToro możesz kopiować portfolio traderów na platformie i zwiększać swoje zyski, nie robiąc nic innego, jak tylko powielając model handlowy innych skutecznych handlowców. W tym sensie rozwój technologiczny platformy eToro jest ogromny. Z kolei na Binance wymaga to bardziej aktywnego zarządzania (trading), lub bardziej pasywnego (staking), ale w obu przypadkach będzie wymagało większego wysiłku w postaci czasu i wiedzy o kryptowalutach. 

W zakresie prowizji, choć obaj brokerzy specjalizują się w niskich prowizjach, to właśnie Binance oferuje atrakcyjniejsze prowizje, pod warunkiem jednak, że unika się wpłat i wypłat za pośrednictwem kart kredytowych/debetowych powiązanych z kontem bankowym. Natomiast w eToro trzeba ponieść opłaty za wypłatę, nie wspominając o tym, że kursy walut mogą być nieco wyższe.

Jednak pod względem oferty produktów finansowych eToro oferuje szerszy zakres aktywów, w tym akcje, ETF-y, waluty i oczywiście prawdziwe kryptowaluty (oczywiście oprócz CFD), jednak pod względem specjalistycznej oferty kryptowalutowej to Binance oferuje największą liczbę kryptowalut z ponad 100 cyfrowymi aktywami, a także więcej par walut fiat vs. kryptowaluty i par kryptowalutowych względem innych kryptowalut. 

W skrócie, Binance to giełda skupiona na handlu kryptowalutami, natomiast eToro to wielozadaniowy broker typu market maker, ale obie zdemokratyzowały inwestycje do tego stopnia, że znalazły się w zasięgu każdego zainteresowanego tymi aktywami.

Jak myślisz, Binance czy eToro, która giełda kryptowalut jest według Ciebie lepsza? Jak zawsze, czekamy na Wasze komentarze.

*Disclaimer: eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD.
Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Wyniki z przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.
Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.
Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.
eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń oraz nie ponosi odpowiedzialności co do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niespecyficzne informacje o eToro.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!