Jak inwestować w ETF na aluminium?

Aluminium to metal przemysłowy, który jest szeroko stosowany do różnych celów. Główne kraje produkujące aluminium to Rosja, Ameryka i Australia, które w ostatnich latach wydobywają go w dużych ilościach, aby udostępnić go firmom z branży opakowaniowej, budowlanej i maszynowej. W tym wpisie dowiesz się, jak inwestować w najlepsze fundusze ETF na aluminium.

ETF na aluminium

Fundusze ETF i ETC na aluminium

Zanim zaczniemy, warto wprowadzić pewne rozróżnienie: europejskie przepisy dotyczące UCITS nie pozwalają na tworzenie funduszy w oparciu o pojedynczy składnik. Dlatego też, również w odniesieniu do aluminium, istnieją tylko ETC (exchange-traded commodities), które odwzorowują trend cenowy fizycznego aluminium.

W tym artykule dokonamy zatem rozróżnienia pomiędzy najlepszymi ETF-ami i najlepszymi ETC na aluminium.

Popularne fundusze ETF wykorzystywane przez inwestorów w celu uzyskania ekspozycji na rynek aluminium to iShares Dow Jones US Basic Sector Index Fund (IYM), iPath Dow Jones-UBS Aluminium Subindex Total Return ETN (JJU) oraz Pure Aluminium Beta ETN (FOIL).

Najlepsze fundusze ETF na aluminium

Fundusz IShares US Sector Index (IYM)
iPath Dow Jones-UBS Aluminium Subindex Total Return ETN (JJU)
Pure Aluminium Beta ETN (FOIL)

Fundusz IShares US Sector Index (IYM)

Idealnym rozwiązaniem dla inwestorów poszukujących bardziej bezpośrednich inwestycji w aluminium jest iPath Dow Jones Aluminium Subindex ETN. Jest to rodzaj ETN, który ma na celu odzwierciedlenie zysków potencjalnie dostępnych dzięki niezabezpieczonej inwestycji w kontrakty terminowe na aluminium, wraz z zyskami z zabezpieczenia zainwestowanego w amerykańskie bony skarbowe.

Fundusz ma wskaźnik kosztów w wysokości 0,44% i oferuje skromną stopę zwrotu z dywidendy w wysokości 1,8%. Jest on odpowiedni dla inwestorów poszukujących zdywersyfikowanej ekspozycji na aluminium wraz z innymi akcjami w sektorze materiałów podstawowych.

iPath Dow Jones-UBS Aluminium Subindex Total Return ETN (JJU)

Dla inwestorów poszukujących bardziej bezpośrednich inwestycji w aluminium przeznaczony jest iPath Dow Jones aluminium sub-index ETN, którego celem jest odzwierciedlenie zysków potencjalnie dostępnych dzięki niezabezpieczonej inwestycji w kontrakty terminowe na aluminium, wraz z zyskami z zabezpieczenia zainwestowanego w amerykańskie obligacje skarbowe.

Pure Aluminium Beta ETN (FOIL)

Jest to alternatywny ETN dla ETH Dow Jones Aluminium sub-index ETN. Jest on emitowany przez Barclays Bank i jest powiązany z indeksem Barclays Capital Aluminium Pure Beta TR Index, który jest reprezentatywny dla nielewarowanej inwestycji w cenę kontraktów terminowych na aluminium.

Szukasz brokerów do inwestowania w ETF? Sprawdź naszą rekomendację

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00

Najlepsze aluminiowe ETC

Najlepsze aluminiowe ETC to
WisdomTree Aluminium (dostępny na wszystkich głównych giełdach).Ticker ALUM
ISIN: GB00B15KXN58 / ALUM
WisdomTree Aluminium – Eur Daily Hedged (Currency Hedged Aluminium ETC, WisdomTree Aluminium-Eur Daily Hedged)Ticker EALU
ISIN: JE00B6VG2P72 / Ticker: EALU
WisdomTree Aluminium 2x Daily Leveraged (monitoruje wyniki indeksu Bloomberg Aluminium Subindex z dźwignią 2)Dźwignia X2 umożliwia osiąganie zwrotów (dodatnich lub ujemnych) w wysokości dwukrotności instrumentu bazowego.)
Ticker LALU
ISIN: JE00B2NFTC05 / Ticker: LALU

Jak inwestować w fundusze ETF na aluminium?

Do inwestowania w fundusze ETF polecamy DEGIRO i eToro. DEGIRO ma ponad 200 ETF-ów bez opłat za prowadzenie rachunku. eToro ma ponad 250 ETF-ów, w tym amerykańskie ETF-y, i oferuje usługi takie jak copy trading i social trading.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Powiązana lektura:


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!