Co to są fundusze wieczyste i jak w nie inwestować?

Co to są fundusze wieczyste i jak w nie inwestować? Spółki takie jak stowarzyszenia, fundacje czy instytucje publiczne posiadają specjalne aktywa zwane funduszami wieczystymi. W tym wpisie dowiesz się o funduszach wieczystych i o tym, jak w nie inwestować.

fundusze wieczyste

Co to są fundusze wieczyste?

Dotacje są charakterystycznym elementem tego typu spółki, która poprzez swoją działalność realizuje cel charytatywny, aby utrzymać swoją funkcję. Ten fundusz został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić, że kwota główna pozostanie zawsze nienaruszona, podczas gdy dochód z inwestycji zostanie wykorzystany.

Kapitał w funduszach wieczystych

Zainwestowany kapitał pozostaje nienaruszony w tych funduszach, a dochód z inwestycji jest dostępny do natychmiastowego finansowania. Ponadto, większość dużych funduszy wieczystych jest profesjonalnie zarządzana przez instytucje, które mają jasno określone cele inwestycyjne.

Co to jest fundusz wieczysty?

Fundusz wieczysty to rodzaj funduszu inwestycyjnego założonego przez fundację, która dokonuje regularnych wypłat zainwestowanego kapitału. Na przykład uniwersytety, organizacje non-profit, szpitale i kościoły korzystają z kapitału lub pieniędzy w funduszach wieczystych.

W tym przypadku fundusze wieczyste są finansowane z darowizn odliczanych przez darczyńców na określone cele. Termin „kapitał własny” definiuje się jako wszystkie aktywa, którymi dysponuje przedsiębiorstwo w celu prowadzenia swojej działalności. Uwzględnione są również darowizny na rzecz tych organizacji non-profit.

Jeśli chodzi o aktywa generowane przez darowizny, należy wiedzieć, że to, co wchodzi w skład funduszu wieczystego, musi być wykorzystywane do realizacji projektów i programów zgodnych z celem, na który darczyńca przekazał zbiór aktywów.

Innymi słowy, fundusz wieczysty to ta część aktywów, która stanowi pierwotny majątek stowarzyszeń, fundacji i podmiotów publicznych. Ponadto aktywa te obejmują prawa i materiały przeznaczone do realizacji celu organizacji non-profit.

Rodzaje funduszy wieczystych

Istnieje kilka rodzajów funduszy wieczystych, które zazwyczaj określają, w jaki sposób i kiedy fundusze mogą być wypłacane.

Dotacje terminowe

Fundusze wieczyste są obwarowane nieodłącznym warunkiem, że część lub całość kapitału może być wykorzystana dopiero po upływie określonego czasu lub do momentu wystąpienia określonego zdarzenia (ramy czasowe zależą od decyzji darczyńcy).

Bez ograniczeń

Nieograniczone fundusze mogą być wykorzystane w dowolny sposób wybrany przez odbiorcę. Powszechnym przykładem jest stypendium uniwersyteckie zarezerwowane dla studentów realizujących określony stopień studiów.

Fundusze wieczyste: inwestycyjne

Ważne jest, aby najpierw zrozumieć te czynniki:

  • Wyniki inwestycyjne i alokacja.
  • Wskaźnik płatności i ograniczenia
  • Pomoc finansowa.

Obecnie, inwestując w fundusze można zdywersyfikować swój portfel na różnych rynkach i w różnych aktywach, zoptymalizować stosunek ryzyka do zysku, obniżyć koszty i mieć dostęp do szerokiej gamy aktywów, w które nie bylibyśmy w stanie zainwestować indywidualnie.

Korzyści z inwestycji

  • Możliwość wejścia z mniejszym kapitałem.
  • Dywersyfikacja ryzyka.
  • Odsetki zarobione przez pewien okres czasu są dodawane do kapitału początkowego, a zatem zarobione odsetki pozwalają na wygenerowanie większych odsetek.
  • Ponieważ fundusz kupuje i sprzedaje jednorazowo duże ilości papierów wartościowych, jego koszty transakcyjne są niższe niż te, które osoba fizyczna zapłaciłaby za takie transakcje indywidualnie.
  • Fundusze są zarządzane przez profesjonalistów z doświadczeniem na rynkach finansowych i wiedzą na temat aktywów, w które inwestują.
  • Wartość aktywów netto funduszy jest publikowana codziennie.

Biorąc pod uwagę charakter funduszy wieczystych, proces inwestycyjny prowadzony jest odpowiednio:

  • Kapitał jest stale dodawany do funduszu w formie nowych dotacji i reinwestowanych zysków.
  • Dodatkowy kapitał wspiera wzrost funduszu wieczystego.
  • Kapitał główny nie jest wycofywany z funduszu wieczystego, co również zwiększa jego wzrost.
  • Zwrot z inwestycji (ROI) jest miarą efektywności stosowaną do oceny zwrotu z inwestycji lub porównania efektywności różnych inwestycji oraz do finansowania działalności organizacji non-profit.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy temat funduszy wieczystych.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły