Co to jest Wskaźnik Aligatora i trend trading?

Nazwa wskaźnika aligatora stworzona przez Billa Williama jest analogią porównującą krokodyla do zachowania rynku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Aligator Indicator i trend trading, czytaj dalej.

Co to jest wskaźnik aligatora i trend trading?

Wskaźnik Billa Williamsa Alligator Indicator jest narzędziem analizy technicznej, które pozwala określić trend rynkowy i czy jest on byczy czy niedźwiedzi. Jest to reprezentowane na wykresie opartym na trzech liniach lub liniach średniej ruchomej.

Wskaźnik ten jest znany wśród traderów na całym świecie dzięki swojej prostocie i dostępności, a także łatwej dostępności na każdej platformie transakcyjnej.

Średnia krocząca

Średnie kroczące to klasyczne narzędzie analizy technicznej, które pozwala na uzyskanie syntetycznego wskaźnika trendu cen aktywów finansowych za pomocą wzoru matematycznego.

Poprzez analizę techniczną można badać ceny trendów na rynkach finansowych w czasie, aby przewidzieć przyszłe trendy.

Porównanie trend trading z aligatorem

W tym przypadku, moment braku trendu lub ruchu bocznego jest analogią do śpiącego krokodyla. Następnie krokodyl budzi się i szuka swojej ofiary przez okres trendu, a siła tego trendu będzie zależała od czasu trwania handlu bocznego, tak jak głód krokodyla zależy od tego, jak długo spał.

Ten wykres ma 3 średnie kroczące ustawione na 13, 8 i 5 okresów, które wyprzedzają odpowiednio 8, 5 i 3 bary i wskazują brak, formację i kierunek trendu.

Sygnały kierunkowskazów aligatora

Traderzy używają tego wskaźnika do określenia braku trendu, okresu formowania się trendu i jego kierunku. Znaki, które można zidentyfikować to:

  • Brak skłonności: w tej fazie krokodyl śpi tak, że zaciska szczękę, zęby i wargi. W rezultacie powstają 3 bliskie sobie lub przeplatające się linie.
  • Formacja trendu: można zauważyć formowanie się trendu, kiedy najszybsza średnia krocząca (zielona linia) przecina dwie pozostałe linie. Wszystkie linie muszą poruszać się w jednym kierunku.

Siła trendu odzwierciedla czas trwania ruchu bocznego; dlatego im większa odległość między liniami, tym silniejszy trend.

  • Kierunek trendu: Jeśli linie opadają i rozszerzają się dalej, jest to silny znak trendu niedźwiedziego. Jeśli rosną i odbiegają od siebie, jest to oznaką silnego trendu byczego.

Co reprezentuje wskaźnik?

Należy pamiętać, że wskaźnik składa się z wyrównanych średnich kroczących:

  • Szczęka krokodyla lub niebieska linia to 13-okresowa wyrównana średnia krocząca przesunięta do przodu o 8 słupków.
  • Zęby krokodyla lub czerwona linia jest poziomem średniej ruchomej z 8 okresów przesuniętych do przodu o 5 słupków.
  • Krokodyle usta lub zielona linia to 5-cio okresowa wyrównana średnia krocząca przesunięta do przodu o 3 słupki.
  • Krokodyl odpoczywa, gdy wszystkie trzy średnie skręcają i poruszają się do przodu w wąskim zakresie. Im dalej od siebie znajdują się średnie, tym większy będzie ruch cen.
  • Średnie, które kontynuują kierunek wzrostowy (zielona, a następnie czerwona i niebieska) sugerują wyłaniający się trend byczy, który jest interpretowany jako sygnał kupna.
  • Średnie w odwrotnej kolejności wzdłuż nachylenia są silnym sygnałem rozwijającego się trendu spadkowego, więc sprzedaż w tym momencie byłaby dobrą opcją.

Dzięki tym informacjom wiesz już, czym jest wskaźnik aligatora i trend trading.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Handel Futures (kontraktami terminowymi)
W tym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić, czym jest rynek kontraktów futures i jak działa handel futures, a także jakie są możliwości dla inwestorów i jak można postawić pierwsze kroki na tych złożonych finansowych instrumentach pochodnyc...