Co to jest token ERC-20?

W blockchainie Ethereum stosowany jest standard skryptowy o nazwie ERC20. Definiuje on szereg zasad i działań, których musi przestrzegać token lub inteligentny kontrakt Ethereum. Najprostszym sposobem na zrozumienie tego standardu jest traktowanie ERC20 jako zestawu wytycznych i funkcji, których musi przestrzegać każdy nowy token utworzony w sieci Ethereum. Tokeny ERC-20 są obecnie jednymi z najczęściej używanych tokenów w świecie kryptowalut. W tym poście omówimy token ERC-20. 

Co to jest token ERC20? 

Token ERC-20 jest inteligentnym kontraktem, który ma z góry określoną strukturę danych; i który ma na celu ułatwienie wdrożenia funkcjonalności dla Blockchain; co ułatwia pracę deweloperom. 

Kryptowaluty są formą płatności, więc tokeny są zbywalnym towarem i są dostępne dla wszystkich użytkowników w Internecie.  

Utworzenie tego tokena zostało zaproponowane przez Fabiana Vogelstellera i Vitalika Buterina z zatwierdzeniem w dniu 19 listopada 2015 r.; jest częścią Ethereum EIP (Enhancement Proposal) pod nazwą EIP-20. Akronim ERC oznacza „Ethereum Requests for comments”, a liczba 20 pochodzi od EIP, gdzie jest opisana. 

Cel 

Jego celem jest zaprojektowanie standardu, aby stworzyć kompatybilność między tokenami i promować ulepszenia w ekosystemie Ethereum. 

ERC20 to dominujący sposób tworzenia nowych kryptowalut. Szczególnie upodobały go sobie firmy crowdfundingowe i ICO. Liczba tokenów ERC20 sięga obecnie dziesiątek tysięcy, a wszystkie one działają zgodnie z tym standardem.
Wiele inteligentnych kontraktów ERC20 jest wykorzystywanych do wykonywania różnych procedur i funkcji w przestrzeni cyfrowej. Warto również zauważyć, że wiele z nich zostało wykorzystanych do stworzenia niezbywalnych tokenów (NFT) na potrzeby pierwszych ofert monet (ICO).

Jak działa token ERC-20?

Tokeny ERC-20 to inteligentne kontrakty, które działają na blockchainie Ethereum i działają w ramach programowych ram ustanowionych przez zespół Ethereum. Głównym zadaniem tego tokena jest standaryzacja interfejsu do tworzenia i wydawania nowych tokenów w sieci, a czyni to poprzez egzekwowanie zasad i parametrów ich akceptacji.  

Jakie są korzyści wynikające z tworzenia tokenów ERC-20?

Tokeny ERC-20 zapewniają deweloperom następujące korzyści: 

Jednolitość w programowaniu. API jest standardowe i stabilne, co ułatwia programowanie z jego użyciem. 
Wsparcie dla wielu języków programowania i ulepszona przenośność. Możliwe jest programowanie za pomocą kilku języków programowania. Niektóre z obsługiwanych języków to Solidity, JavaScript, C, C++, Python, Java i Go. 
Mniejsza złożoność w zrozumieniu każdego zaimplementowanego tokena. W oparciu o te same zasady funkcjonalności. 
Zmniejsza złożoność programowania. Jest to proste API, a jego użycie zmniejsza złożoność tworzonego oprogramowania. Oznacza to lepszą czytelność, bezpieczeństwo i weryfikowalność napisanego kodu. 
Zwiększone bezpieczeństwo dzięki tokenowi indemnity. 
Zmniejszone ryzyko zerwania umowy. Ponieważ API jest stabilne, zmiany w nim ulepszają je. 

Główne cechy tokena ERC-20 

Token ERC- 20 Cechy:
🪙  Posiada on nazwę lub identyfikator oraz powiązany z nim token. 
🪙  Zarządza on interfejsem do sprawdzania i weryfikacji sald adresów swoich właścicieli: token może informować o całkowitym saldzie środków znajdujących się pod konkretnym adresem. 
🪙 Może natywnie zarządzać systemem transferowym: token posiada funkcje do zarządzania transferem środków. 
🪙  Token może samodzielnie zarządzać częściowymi wypłatami środków z danego adresu.
🪙  Może on zarządzać podstawowymi aspektami ekonomicznymi swojej emisji. 

Podsumowując, należy powiedzieć, że token ERC20 jest aktywem cyfrowym, który pomaga rozszerzyć świat stworzony przez Ethereum poprzez usprawnienie kupna i sprzedaży Etheru; dlatego ma zdolność do tworzenia czegokolwiek fizycznego. W tym przypadku kryptowaluty mają swój własny blokchain, a tokeny będą mogły na nim handlować.  

Ponadto należy wiedzieć, że różnica między tokenem a kryptowalutą polega na tym, że kryptowaluty pełnią funkcję finansową, a tokeny mogą być dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. 

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, czym jest token ERC20 i jak działa w świecie cyfrowych aktywów. 

Szukasz brokera do inwestowania w kryptowaluty? Sprawdź nasze rekomendacje brokerów

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Handel Futures (kontraktami terminowymi)
W tym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić, czym jest rynek kontraktów futures i jak działa handel futures, a także jakie są możliwości dla inwestorów i jak można postawić pierwsze kroki na tych złożonych finansowych instrumentach pochodnyc...