Co to jest Shiba (INU) i gdzie można ją kupić?

Shiba Inu rozpoczęła działalność jako kryptowaluta, która chce zdetronizować obecnego Dogecoina, i z tego powodu, a także podążając za koncepcją meme i zachowując wizerunek psa tej rasy, dodała więcej funkcji, które sprawiają, że jest to kryptowaluta, która wykracza poza bycie tylko meme. W tym wpisie dowiesz się o Shinba (INU) i gdzie ją kupić.

shiba inu

Co to jest Shiba (INU) i gdzie można ją kupić?

Moneta Shiba Inu ma wiele wspólnego z monetą Doge. Obie wzięły swoją nazwę i wizerunek z meme przedstawiającego japońskiego psa Shiba Inu, a moneta Shiba Inu jest również nową wersją Dogecoin; która, według jej założycieli, została ulepszona w stosunku do oryginału.

Shiba (INU) – Kreacja

Kryptowaluta jest znana jako SHIB lub Shiba Token i została stworzona w sierpniu 2020 roku. Jego twórca jest anonimowy, choć znany jest pod imieniem Ryoshi. Ta moneta pochodzi z sieci Ethereum i ma kilka monet, które należą do tego samego ekosystemu, takich jak Leash lub Bone.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Shibie (INU) jest to, że jest to meme. Shiba jest nie tyle kryptowalutą, co tokenem ERC-20, który jest włączony do blockchaina Ethereum.

Ponadto, mimo że jest to token ERC-20, Shiba jest pierwszą jednostką dużego ekosystemu, który integruje inne tokeny tego samego typu (zdecentralizowana giełda i tokeny ERC-1155).

Różnica w stosunku do Dogecoin

Główna różnica między Shibą a Dogecoinem polega na tym, że Shiba ciągle się aktualizuje i wciąż szuka wzrostu wydajności, podczas gdy Dogecoin wychodzi z systemu i przestał się aktualizować. Podobnie, Shiba nie musi dokonywać aktualizacji skalowalności, ponieważ jest zaimplementowana w ramach blockchaina Ethereum, więc jest zasilana przez aktualizację jednego z najsilniejszych blockchainów na rynku.

Gdzie kupić

Aby kupić ten rodzaj kryptowaluty, możesz dokonać tego procesu za pomocą następujących środków:

  • Strona twórcy lub emitenta monety: możesz skontaktować się z twórcą monety i kupić żądaną ilość; pamiętaj, że wartość monety zmienia się, więc powinieneś sprawdzić jej dzienną wartość.
  • Aplikacje internetowe: można również inwestować poprzez strony internetowe, które oferują taką możliwość, takie jak Bitso, Buda.com, Gemini, Obsidian, Binance, między innymi.
  • Wydobywanie: inną opcją jest proces wydobywania kryptowalut, który polega na przenoszeniu lub wprowadzaniu monet na nowe rynki.

Binance

Na przykład, Binance (największa na świecie giełda z siedzibą w Korei), ma już Shiba Inu dostępne w sprzedaży od maja 2021 roku i ma bardzo wysoki poziom zaufania do rynku finansowego.

Oprócz Binance, będziesz mógł również handlować na Huobi, Coinbase, Gate, Kukoin, Poloniex, Gate, Bitfinex i Okex, wśród innych platform wymiany kryptowalut. Ponadto RobinHood (aplikacja inwestycyjna popularna wśród traderów, którzy chętnie handlują) powinien uwzględnić Shiba Inu Coin w swoim zestawieniu, aby móc kupić lub zainwestować w tę monetę.

Zobacz także:

Aktualna cena

Cena w ostatnich dniach tej kryptowaluty wzrosła o prawie 180%, według CoinMarketCap, Shiba wyprzedziła dogecoin, aby stać się ósmą najbardziej wartościową kryptowalutą, o łącznej wartości 42 000 milionów dolarów. Jej obrót, jednak, jest zmienny i od 14:08 GMT shiba inu, oddała około połowy swoich zysków sesji, gromadząc wzrost o około 25% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Handel Futures (kontraktami terminowymi)
W tym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić, czym jest rynek kontraktów futures i jak działa handel futures, a także jakie są możliwości dla inwestorów i jak można postawić pierwsze kroki na tych złożonych finansowych instrumentach pochodnyc...