Co to jest Litecoin (LTC) – jak wydobywać i ceny

Litecoin jest wirtualną walutą, która działa w systemie „peer to peer” lub w ramach projektu „open source”. Ta waluta została zainspirowana przez Bitcoin i jego system operacyjny, dlatego też posiada wolny i niezależny system (bez żadnej centralnej władzy). Był to jeden z pierwszych altcoinów wywodzących się z oryginalnego otwartego kodu źródłowego Bitcoina.

litecoin ltc

Co to jest Litecoin (LTC) – jak wydobywać i ceny

Jak już wspomnieliśmy, Litecoin został zainspirowany przez Bitcoina, a także jego intencją było być lepszym niż Bitcoin. Waluta ta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem na całym świecie i plasuje się w czołówce najlepszych kryptowalut.

Były inżynier Google o nazwisku Charlie Lee założył LTC dwa lata po Bitcoinie w 2011 roku. Litecoin również korzysta z globalnej sieci płatniczej o otwartym kodzie źródłowym, która nie jest kontrolowana przez żaden organ centralny. LTC jest niemal identyczny z Bitcoinem pod względem szczegółów technicznych. LTC może być wymieniany na inne waluty, w tym wirtualne. Podobnie, jego największe zastosowanie miało miejsce w takich krajach jak Holandia, Czechy, Rosja i Finlandia.

Kopanie Litecoin: jak to działa?

Kopanie Litecoin przebiega poprzez działalność górniczą, zwaną również „wydobywaniem” monet; proces podobny do tego w przypadku Bitcoina.

Litecoiny działają w oparciu o swój własny blockchain i każdy, kto się tym zajmuje, może otrzymać do 50 monet za każdy pomyślnie zweryfikowany blok. Oznacza to, że sieć generuje blok co 2,5 minuty, który jest następnie dodawany do pozostałych tworząc tzw. Blockchain.

Jak wydobywać LTC?

Algorytm używany w LTC jest znany jako Scrypt i jest odpowiedzialny za określenie procesu wydobycia. Kiedy używasz algorytmu Scrypt, masz pewność, że możesz wydobywać Litecoin, nie martwiąc się o sprzęt do wydobycia oparty na ASIC.

Aby wydobywać Litecoin, wystarczy mieć bardzo mocny komputer i co najważniejsze, wybrać wiarygodne platformy lub strony internetowe, które na to pozwalają. Według ekspertów, najlepszym dostępnym sposobem inwestowania w Litecoin są kontrakty na różnice kursowe lub CFD.

Podobnie, należy rozważyć następujące aspekty, aby określić rentowność LTC:

1. Siła haszująca (funkcja kodująca dane do postaci pojedynczego ciągu znaków) sprzętu.

2. Zużycie energii przez urządzenie mierzone w watach (W)

3. Koszty energii elektrycznej obliczone za kilowatogodzinę (kWh)

4. Udział w puli wydobywczej, jeśli jest wymagany.

5. Cena Litecoin.

Różnice w stosunku do Bitcoina

Główne różnice między Litecoinem a Bitcoinem to szybsze tempo generowania bloków oraz użycie Scrypta jako schematu proof-of-work (PoW).

Litecoin różni się od Bitcoin w następujący sposób:

  1. Sieć LTC dąży do przetwarzania bloku co 2,5 minuty, a nie jak w przypadku Bitcoina co 10 minut. W rezultacie, LTC może potwierdzać transakcje cztery razy szybciej niż Bitcoin.
  2. W swoim algorytmie proof-of-work LTC wykorzystuje scrypt, sekwencyjną funkcję memory-hard, która asymptotycznie wymaga więcej pamięci niż algorytm non-memory-hard.
  3. LTC używa algorytmu Scrypt, co sprawia, że urządzenia FPGA i ASIC do wydobywania Litecoin są bardziej skomplikowane w projektowaniu i droższe w produkcji niż te dla bitcoina, który używa SHA-256.

W początkowym okresie, schemat płatności Litecoin korelował ze schematem płatności Bitcoin. Mimo że można by przypuszczać, że schematy płatności Litecoin będą zbieżne ze schematami płatności Bitcoin, obecnie korelacja między schematami płatności LTC i BTC jest bardzo mała, a z czasem schematy te nadal się rozchodzą.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€2.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Zobacz także:

Cena Litecoin

Aktualna wartość (luty 2022) Litecoin to 138.85 USD i zajmuje 20te miejsce według kapitalizacji rynkowej. Co więcej, historia cen Litecoina pokazuje, że LTC zanotował maksimum na poziomie 412.96 dolarów. Jeśli chcesz znać aktualną cenę LTC, możesz sprawdzić preferowaną platformę online i poznać jego aktualną wartość.

Teraz, kiedy wiesz już czym jest LTC, napisz nam w komentarzu czy chciałbyś w niego zainwestować?

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Handel Futures (kontraktami terminowymi)
W tym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić, czym jest rynek kontraktów futures i jak działa handel futures, a także jakie są możliwości dla inwestorów i jak można postawić pierwsze kroki na tych złożonych finansowych instrumentach pochodnyc...