Kontrakty CFD na towary

W dzisiejszych czasach inwestycje w towary i ich pochodne gwałtownie wzrosły, dziś porozmawiamy o tym, jak inwestować z CFD na towary.

Kontrakty CFD na towary

Jak inwestować w kontrakty CFD na towary giełdowe?

Inwestycje w towary i ich finansowe instrumenty pochodne gwałtownie wzrosły, na co wpływ miała ekspansywna polityka monetarna, która zwiększa wartość żywności oraz duża niepewność na rynkach finansowych. Przekształcenie towarów w schronienie dla aktywów.

Dobrym sposobem na dywersyfikację portfela inwestycyjnego jest inwestowanie w surowce, ponieważ cykl nie jest skorelowany z cyklem gospodarczym.

W towary możemy inwestować za pomocą kontraktów terminowych, pośrednio za pomocą ETF-ów, na rynku walutowym np. za pomocą pary Xau / USD i XGA / USD, na rynku opcji lub za pomocą kontraktów na różnice kursowe (CFD), jednak najczęstszym sposobem jest inwestowanie za pomocą kontraktów terminowych.

Inwestowanie w towary za pomocą kontraktów CFD

Inwestowanie za pomocą kontraktów CFD na towary jest dobrą opcją, ponieważ nie potrzebujemy zarówno kapitału, jak i przyszłych kontraktów terminowych i możemy wykorzystać operację tak bardzo, jak pozwala nam na to broker. Kontrakty CFD mają zazwyczaj aktywną dotację do kontraktów terminowych na towary. Jednak w przypadku złota i srebra dostępne są również kontrakty CFD odzwierciedlające zachowanie par walutowych Xau / USD (dla złota) i XAG / USD (dla srebra).

CFD na kontrakty terminowe na towary, nie mają terminu wygaśnięcia, ale jeśli nie zamkniemy pozycji przed terminem wygaśnięcia kontraktu terminowego, fizyczna dostawa towaru nie zostanie zrealizowana, ponieważ broker zamknie naszą pozycję. Podobnie możemy wybrać pomiędzy likwidacją CFD po wygaśnięciu kontraktu future lub kontynuacją kontraktu CFD do czasu wygaśnięcia kolejnego kontraktu future.

Jeśli więc kontrakty CFD odwzorowują zachowanie się przyszłości towaru bazowego, ceny nie powinny powodować odpływu dużej ilości kontraktów terminowych. Dlatego też spread CFD na kontrakty terminowe na surowce jest zazwyczaj większy niż spread na kontrakty terminowe, choć spread ten będzie zależał od brokera, z którym współpracujemy.

Jedną z mniejszych zalet pracy z CFD bezpośrednio na rynku kontraktów terminowych jest mniejsze zapotrzebowanie na kapitał. Oznacza to, że podczas gdy kontrakty futures na ropę reprezentują kontrakt na 1000 baryłek, z CFD mamy możliwość handlu mniejszą liczbą baryłek. Dlatego potrzebujemy mniej kapitału.

Wiele zalet oferowanych przez kontrakty CFD zależy bezpośrednio od brokera, takich jak depozyt zabezpieczający, dźwignia finansowa, a nawet ceny w danym momencie. Dlatego zalecane jest, aby przeanalizować warunki, które każdy broker nam oferuje.

Należy również wziąć pod uwagę, że wiele bazowych kontraktów terminowych jest notowanych w dolarach, więc musimy uwzględnić czynnik ryzyka związany z kursem wymiany.

Aby lepiej zrozumieć, jak działa CFD na towary, przyjrzymy się następującemu przykładowi

Przykład pracy z CFD na towarach, długa pozycja na cash on cash.

Otwarcie stanowiska:

Wyobraźmy sobie, że na początku roku czeka nas wzrost ceny złota. Nasze kwotowanie wynosi 1754.7 / 1755.2, a Ty decydujesz się kupić 2 kontrakty po 1755.2 (kontrakt na 100 uncji równoważny 100$ za pełny punkt). W tym handlu, nie zapłacisz żadnej prowizji, ponieważ wszystkie koszty są w zakresie.

Zamknięcie pozycji:

Po tygodniu cena złota wzrosła i nasze notowanie wynosi obecnie 1795.1 / 1795.6. Użytkownik decyduje się zamknąć pozycję i sprzedać dwa kontrakty po 1795.1.

Następnie należy obliczyć zysk z tej transakcji:

  • Poziom zamknięcia: 1795.1
  • Poziom otwarcia: 1755,2
  • Różnica 39,9.
  • Korzyść dla dwóch kontraktów x $100 za punkt x 39.9 punktów = $7980 byłby Twój zysk w tej transakcji.

Aby obliczyć wynik całkowity, należy również uwzględnić korekty odsetkowe.

Wniosek

Niezależnie od tego, w jaki towar zdecydujemy się zainwestować, musimy pamiętać, że będziemy operować kontraktami CFD na kontrakty terminowe na te towary i to będzie „przyszłość”, która jest naszym instrumentem bazowym. Niezwykle ważne jest, aby przeanalizować korzyści, które oferują nam różni brokerzy.

Kontrakty CFD są dobrym sposobem na inwestowanie i uzyskanie dobrych korzyści przy niewielkich inwestycjach, wystarczy sprawdzić u brokera, które opcje są najlepsze i skompletować dobre portfolio. Więcej informacji na pokrewne tematy można znaleźć na stronie Rankia Polska.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!