Jak handlować kontraktami CFD na ropę

CFD lub kontrakt na różnicę jest rodzajem instrumentu finansowego, który pozwala handlować zmianami cen kontraktów terminowych i opcji na ropę naftową. Następnie dowiesz się, jak handlować CFD na ropę.

Jak handlować z CFD na ropę

Ropa naftowa, obok złota, jest jednym z najczęściej handlowanych towarów na rynkach finansowych. Ropa naftowa jest bardzo ważna z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ stanowi główne paliwo dla transportu i innych form energii.

Rynek ropy naftowej

Możesz zainwestować w następujące rodzaje ropy naftowej

Ropa Brent

Ropa ta wydobywana jest na polach Morza Północnego i stanowi cenę odniesienia dla produkcji w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

West Texas Intermediate (WTI)

Ich ceny reprezentują ropę wydobywaną w Stanach Zjednoczonych w Oklahomie i Teksasie.

Beczki w Dubaju

Uważa się, że nie jest ona tak istotna na rynku jak poprzednie, ale jej cena służy jako odniesienie dla cięższych olejów lub tych z rejonu Zatoki Perskiej.

Można również inwestować w ten zasób naturalny poprzez ceny benzyny lub produktu znanego jako olej opałowy lub paliwo grzewcze.

Aspekty do rozważenia przy inwestowaniu w ropę naftową

  • Czynniki wpływające na cenę
  • Wysoka niestabilność na rynku ropy naftowej
  • Kluczowe informacje o rynku.

Handel CFD na ropę naftową

Dzięki kontraktowi na różnicę możesz handlować zmianami cen kontraktów terminowych i opcji na ropę bez konieczności zarządzania kontraktami. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać bezpieczną i niezawodną platformę handlową, utworzyć konto i rozpocząć handel.

Narzędzia te są najważniejsze do rozważenia dla wszystkich rodzajów handlowców, którzy handlują cenami ropy naftowej z dużo większą dostępnością, ponieważ wymagania kapitałowe są niższe.

Pamiętaj, że handlując kontraktami CFD nigdy nie jesteś właścicielem towaru, po prostu spekulujesz na jego wartości w pewnym okresie czasu (są to transakcje bez prowizji i pozwalają na wyższe poziomy dźwigni).

Inne sposoby inwestowania: ropa naftowa

Kontrakty terminowe

Są to instrumenty będące przedmiotem najszerszego obrotu na światowych rynkach finansowych, w szczególności na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych oraz na rynkach towarowych w Londynie i Dubaju. Są one idealne dla długoterminowych transakcji zabezpieczających.

ETFy

Kiedy handlujesz funduszami giełdowymi, masz mniejsze ryzyko; na przykład: rynek kontraktów terminowych, kiedy wybierasz ropę naftową w US Oil Fund za baryłkę WTI lub Brent.

Obrót zapasami

Handluj akcjami firm związanych z ropą naftową: Shell, Exxon, Pemex, Repsol, między innymi.

Produkty ropopochodne

Takich jak olej napędowy czy benzyna.

Platformy

Handlując online możesz otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste i handlować z nim. Traderzy zazwyczaj korzystają z platform takich jak MetaTrader 4 lub MetaTrader 5, aby umieszczać, zarządzać i zamykać transakcje.

Jak zmienia się cena ropy naftowej

Cena ropy zależy od równowagi między podażą a popytem, więc nadmierny lub niski popyt może obniżyć cenę ropy. I odwrotnie, jeśli popyt rośnie, a podaż ropy naftowej stoi w miejscu, spowoduje to wzrost ceny ropy naftowej.

Należy wziąć pod uwagę, że podaż ropy naftowej jest skoncentrowana w niektórych regionach świata, takich jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Rosja, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Irak. Zwróć szczególną uwagę na niestabilność polityczną niektórych krajów, np. na Bliskim Wschodzie lub producentów afrykańskich, ponieważ może ona wpłynąć na produkcję ropy i cenę w stosunkach handlowych między krajami.

Podobnie, ropa naftowa jest towarem zmiennym, podlegającym ciągłym zmianom, a większość transakcji na niej przeprowadzanych ma charakter spekulacyjny i krótkoterminowy, więc ważą się na niej emocje, które mogą wpływać na podaż i popyt na ropę naftową, powodując natychmiastowy efekt dla inwestorów.

Nie zapominajmy, że informacje na temat rynku ropy naftowej można znaleźć w okresowych raportach OPEC oraz w cotygodniowych inwentaryzacjach ropy naftowej Departamentu Energii USA.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności