Obecnie nowi inwestorzy mają możliwość inwestowania nawet ze swoich telefonów komórkowych, na różnych platformach handlowych. Ci nowi traderzy korzystają z sukcesu, jaki CFD odniosły na rynkach finansowych, więc poznajmy dzisiaj komponenty CFD.

Części składowe CFD
CFD to finansowe instrumenty pochodne, jak już wspomnieliśmy wcześniej, które zdobywają dużą popularność i sukces na rynkach finansowych, mimo że nie są dozwolone w USA, na rynkach takich jak Europa, handel z CFD jest bardzo powszechny.
Komponenty CFD:
- Dźwignia
- Gwarancja
- Spready
- Prowizje
- Aktywa bazowe
- Płynność finansowa
- Dojrzałość
- Rodzaje zamówień.
Dźwignia finansowa
Główną zaletą podczas pracy z CFD jest dźwignia finansowa. Poziom dźwigni zawsze będzie zależał od brokera, z którym współpracujesz oraz od aktywów bazowych. Aby pracować z lewarowanymi kontraktami CFD, broker będzie wymagał gwarancji, ponieważ jest to ten sam broker, który finansował transakcję.
Gwarancja
Jest to kapitał, który broker zachowuje na pokrycie naszych ewentualnych strat, jest to zazwyczaj procent transakcji i może się różnić w zależności od brokera i aktywów bazowych. Gwarancja ta będzie rosła lub malała w zależności od ruchów cenowych CFD, którym handlujemy. W przypadku, gdy operacja porusza się przeciwko nam, do punktu osiągnięcia kapitału, o który jesteśmy proszeni jako gwarancja, broker poprosi nas o więcej kapitału, poprosi o zmniejszenie pozycji lub zamknie operację.
Spready
CFD mają wyższe spreadyi niż aktywa bazowe, jednak zawsze będzie to zależało od aktywów i ich płynności. Musisz być ostrożny, ponieważ niektórzy brokerzy pobierają prowizję w ramach spreadów.
Prowizje
Istnieją dwa rodzaje prowizji, prowizje finansowe, które są należne w przypadku handlu z dźwignią, w zależności od tego, czy jest to długa czy krótka operacja.
Prowizje maklerskie, które są często zawarte w Spread, często różnią się w zależności od aktywów bazowych. Na przykład, w przypadku kontraktów CFD na akcje, prowizje są zazwyczaj wyższe, jeśli są to akcje międzynarodowe, a tańsze, jeśli są to akcje krajowe.
Aktywa bazowe
CFD to finansowe instrumenty pochodne, które odwzorowują ruch cen aktywów bazowych. Zaletą kontraktów CFD jest to, że możemy handlować dowolnym aktywem, takim jak akcje, waluty, kontrakty terminowe (derywaty), indeksy giełdowe, towary i inne.
Płynność finansowa
Płynność to łatwość zamknięcia transakcji bez generowania straty. W handlu CFD, płynność zależy od aktywów bazowych, dlatego nie ma problemów z płynnością podczas korzystania z tych finansowych instrumentów pochodnych.
Wygaśnięcie
Kontrakty CFD nie mają daty wygaśnięcia lub zapadalności, tak jak opcje i kontrakty futures. W przypadku operacji CFDS na innym instrumencie pochodnym, takim jak futures, jak towary, CFD w dniu wygaśnięcia może być zlikwidowany lub utrzymywany do czasu wygaśnięcia w najbliższej przyszłości.
Typ zamówienia
W przypadku kontraktów CFD możemy używać każdego rodzaju zleceń w naszych operacjach: zlecenia rynkowe, zlecenia z limitem, zlecenia stop, zlecenia warunkowe, itp.
Podsumowując, handlując kontraktami CFD, bardzo ważne jest, aby znać każdy z jego elementów, poziom dźwigni, prowizje i zgromadzone gwarancje, są to wszystkie elementy, które należy wziąć pod uwagę, aby działać bez problemów z kontraktami CFD. Aby uzyskać więcej informacji związanych z kontraktami CFD i innymi kwestiami finansowymi odwiedź Rankia Polska.

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw
Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.